Nikon Eclipse E800

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Zidentyfikowalem kostki:

Oprocz zielonej G2A sa: UV SET i HQ:F 712".
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: Pickul »

UV - SUPER !
Zielona do sinic i bakterii
ale to HQ:F 712 - nie mam pojęcia, spróbuj sam poszukać.
Może jakaś czerwona kostka (tak by wynikało z Twoich podświetleń latarką)
jeżeli tak to nieprzydatna do auto FL.
Generalnie podstawowa i niezbędna kość to UV, druga przydatna i z dobrymi efektami przy auto FL to niebieska.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

jak sie sprawuje maszyna? mysle, ze jestes zadowolony ze zmiany E600 na E800. Napisz jak Ci sie pracuje i jakie widzisz przewago swojego nowego cacka nad starym.

Czego jeszcze potrzebujesz do E800?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

E600 ma w pewnych specyficznych przypadkach wieksze mozliwosci rozbudowy niz E800.
nikon-e800-lampa-fl.jpg
Czy ktos z posiadajacych fl potrafi na oko ocenic stan tej zarowki?
nikon-e800-2.jpg
nikon-e800.jpg
Dogrzebalem sie do mechanizmu przesuwajacego kostki.

Nie potrafie zdjac windy strolika/kondensora. Jest jedna imbusowa sruba, jednak po jej wykreceniu nic sie nie dzieje, calosc nawet nie drgnie, nie mam pojecia co i gdzie moze to jeszcze trzymac. Pasowaloby zwiekszyc opor przesuwu kondensora i dobrac sie do mechanizmu ostrosci bo sruba makro ma lekki luz, wykonuje mniej wiecej 5mm pustego ruchu zanim ruszy caly przesuw.
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Odpalanie tego palnika jest BARDZO ryzykowne, nawet jeśli odpali, to będzie migotał jak głupi.

Na twoim miejscu nigdy nie wymieniłbym e600 na e800 a sam żałuję zmiany optiphota na microphota.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Ok, dzieki, tez mi wygladal podejrzanie. Gdzie i jakich zamiennikow ewentualnie szukac?

E600 w zasadzie juz sprzedany. Swojego Microphota sam pozbylem sie bardzo szybko soczewka Bertranda i to ze mial to w standardzie bylo super.

E800 jest lekko bardziej ergonomiczny niz E600 rozbudowany o np. 2 dodatkowe moduly. Jest mega stabilny, choc E600 tez nic nie mozna tu zarzucic.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

podpisuje sie pod powyzszym postem.
ja bym nie wyminienial E600 na E800. Pracowalem na obu, na studiach i E600 jest jak dla mnie wygodniejszy, poreczniejszy i jak sam napisales mam przynajmniej takie same lub lepsze mozliwosci doposazenia.

sadze jednak, ze posiadajac tak ogromna wiedze byla to calkowicie przemyslana przesiadka. dlatego goraco kibicuje temu projektowi

pisz tylko troche czesciej w miare mozliwosci jak idzie doposazanie i praca na E800.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

juz nie moge zedytowac. podpisalem sie oczywiscie pod postem JohnyM.
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Te palniki są dość drogie (600-1200zł), masz do wyboru Ushio, Narva, Osram. Każdy ma 2-3 modele 100w różniące się żywotnością i ceną. Ebay. ryzykowna sprawa, ale dużo taniej.
Tu masz przykład Ushio:
ushio.com/products/uv/uv-curing/ush-103d-short-arc-mercury.php

Wg. mnie microphot / e600 / AX / Vanox to zwykłe kolumbryny, nie ma uzasadnienia dla takiej masy z cyfrowymi rejestratorami, a mniejsze modele są. mniejsze, łatwiej je rozbudować. Microphota wziąłem tylko dlatego że był już z DIC i FL. Nie mówię, że to złe mikroskopy, po prostu gdybym miał wybór, to brałbym coś pokroju e600.
Poza tym microphot/e800 mają mnustwo pryzmatów przed kamerą. brud, różnice drogi optycznej itd.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzieki za info, z czasem cos kupie. W delcie 800 zł.

Microphot/e800/e1000 itp. wiazą sie z dodatkami w postaci gratów takich jak zasilacze, co razem z Fl wymaga troche miejsca
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Rozwiazanie przejsciowe. Ergonomia - brak
Załączniki
e800.jpg
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

To się trzyma na miejscu ?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Elementy w pełni kompatybilne, dokrecone od drugiej strony
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości