Nikon Eclipse E800

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Sprawdź, czy na trino z e800 nie masz winety. Na microphocie potrzebowałbym 1,2x żeby pozbyć się winety albo 1,4x żeby mieć FOV z okularów. Możliwe, ze z e600 będziesz miał lepszy efekt końcowy.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

W tym hybrydowym ustawieniu ze zdjecia nie ma winiety.

Zastanawia mnie jaki on ma uklad optyczny na drodze od lampy do portu swietlnego, tj. czy inny niz E600.
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

W hybrydowym nie ma, bo masz nasadkę z e600. Na optiphocie też nie miałem, ale okazało się że pryzmaty dzielące światło pomiędzy przedni i tylni port dają jakieś 5000 z 6000 pixeli mojej matrycy. Niedawno wpadłem na pomysł jak załatwić ten problem, jeśli się uda to podzielę się rozwiązaniem, bo jest ciekawe
Załączniki
50% port 1 / 50% port 2
50% port 1 / 50% port 2
100% port 1 / 0% port 2
100% port 1 / 0% port 2
FOV FN20
FOV FN20
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

planapo pisze:Rozwiazanie przejsciowe. Ergonomia - brak
OMG jaka kombinacja. Nie bierzesz pod uwage dokupienia po prostu nasadki trojdroznej do E800 zamiast tego magiczno-video-czegos co bylo z Twoim mikro?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Na tej dużej glowicy foto tez nie pamietam zebym mial - nie mialem parafokalnosci, jednak nie zauwazylem zadnej winiety. Za to obraz na niej na bezposredniej byl duzo slabszej jakosci niz w obecnym rozwiazaniu (w srodku wszystko bylo czyste). Bylem w stanie przetestowac tylko przedni port, reszta - nie liczac E1000 - wymaga podlaczenia do-nie-wiem-czego.
closeitup pisze:
planapo pisze:Rozwiazanie przejsciowe
Nie bierzesz pod uwage dokupienia po prostu nasadki trojdroznej do E800 zamiast tego magiczno-video-czegos co bylo z Twoim mikro?
j.w.
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Miałeś nieparafokalnie - bo to było tak, jakbyś użył pierścieni makro, dlatego brak winety. Upewnij się, że nie będzie problemów na prawidłowej wysokości.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Bede mial inna nasadke to sprawdze Glowice V-TP zdemontowalem, spakowalem i schowalem na ewentualnosc posiadania E1000
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Pierwszy zonk za wszystkie moje lata na ebayu
vtp.jpg
Byc moze byla wyslana jako funkcjonujaca, jednak juz sam sposob zapakowania tego rodzaju przedmiotu kwalifikuje sie na negatywa i efekt - choc oczywiscie smuci - mnie nie dziwi.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: Pickul »

ups, szczerze współczuję, to sobie prezent na Święta zrobiłeś
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzieki

Pojdzie za grosze na ebay, moze ktos sobie bedzie chcial wygrzebac pryzmaty, a jak nie to do smieci. Okulary super wide 25 mm raczej sie sprzedadza, wiec choć cos odzyskam

Uzytkownika appliedspectral oczywiscie nie polecam.
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Podeślij mi ją, może Ci pomogę.
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: homodelfinus »

Ja swoją UW do labophota reanimowałem. Powodzenia.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzieki!

To juz zalatwimy po swietach, jesli masz jakis sposob na to co ponizej.
vte2.jpg
Niezle musza tymi paczkami rzucac, ze az sie szklo odlupalo. Tak czy tak koles dostanie odpowiedni komentarz za takie pakowanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości