Nikon Eclipse E800

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
JohnyM

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: JohnyM »

Wow, to jednak nie wysyłaj, na takie uszkodzenie nic nie poradzę Rzeczywiście pakowanie musiało być fatalne, a na sortowni to chyba grali paczką w koszykówkę.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Tak czy tak Johny wielkie dzieki za oferte pomocy
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: winkwink »

planapo, szczerze Ci współczuję chyba bym się zapłakała.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

, ale pechowo. ja po doswiadczeniach (podobnych) z tragicznym pakowaniem zawsze uczylam sprzedawcow zeby porzadnie zapakowali sprzet. z tej Twojej nasadki juz nic nie bedzie niestety. gdyby nie byla walnieta optyka to by mozna probowac podgrzac trupa, ale tu zniszczenia sa zbyt duze. naprawde wspolczuje.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzięki Wam

Tak, pojdzie do smieci co wiedzialem juz od początku patrzac na to szklo. Poleciala na ebay moze ktos kupi za grosze na czesci okulary sa ok wiec powinny sie sprzedac, sprzedajacy sie odezwal, podobno byla ubezpieczona na 100$ wiec jesli do tego pojda okulary to mw. wiekszosc kasy mam szanse odzyskac i kupic druga Swoja droga ciekawe czy jest jakas podstawa prawna do zwrotu vatu i cła w przypadku gdy w momencie otrzymania towar nie ma juz zadnej wartosci.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

niestety na zwrot kasy za cło i vat nie masz najmniejszej szansy. UC nie interesuje w jakim stanie kupiłeś cokolwiek tylko ile za to zapłaciłeś i od tego naliczają należność.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Do 2 razy sztuka.
P1070456.jpg
Tym razem solidnie zapakowane, przyszlo bez szwanku. Poprzednia sprawa jeszcze nie zakonczona, sprzedawca podszedl do niej w sposob ktory zrobil na mnie duze wrazenie, wiec tym bardziej ciesze sie ze nie pospieszylem sie z emocjonalnym komentarzem.
nasadka.jpg
Obecne tymczasowe ustawienie, fabryczny kominek do projekcji bezposredniej musi byc zdemontowany - nie ma szans na parafokalnosc. Podobna sytuacja jak w tej duzej glowicy foto.

Jak ktos ma odpowiedni park maszynowy albo zna namiary na goscia ktory moze cos takiego zrobic to bede wdzieczny. W sumie - bede obliczac dokladnie - potrzeba najprawdopodbniej tylko dosc cienki pierscien ktory mozna przykrecic do mikroskopu z jednej strony i z meskim gwintem T-Mount z drugiej.

Nasadka jest ergonomiczna co akurat w tym przypadku sie przydaje.

Z dotychczasowego uzytkowania i roznic w stosunku do E600:

- E600 nie ma opcji nasadki tri w wersji ergo,
- w E800 rewolwer moze wykonac pelny obrot z czesciowo wysunietymi pryzmatami DIC,
- stolik jest łożyskowany
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

planapo pisze:nie ma szans na parafokalnosc.
fajnie, ze masz w koncu dzialajacy sprzet.

mozesz mi przyblizyc w jaki sposob ustawiales parafokalnosc na wczesniejszym E600?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »



Jeszcze potrzebuje adapter bo na razie aparat stoi luzem na nasadce.

Na e600 ustawilem najpierw na oko". Potem zdobylem baader varilocka i on zalatwil sprawe. Mam jeszcze customowy pierscien, ktory wchodzi w nasadke e600, z drugiej strony ma m42. Reszta to takie rzeczy jak jeden pierscien m42 i przejsciowka do canona.

Do obecnego potrzebuje uciąć na tokarce oryginalny kominek, dotoczyc jeden pierscien i kupić krótszy varilock. Tymczasowe ustawienie, ze zdjecia jest parafokalne i z grubsza daje poglad jak dluga ma byc docelowa calosc.
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

widzialem Twoj zestaw na zdjeciu i tez kupilem tego varilocka. chodzi mi bardziej o techniczna strone ustawiania.

jak to robiles. ustawiales najpierw ostry obraz w okularach a pozniej jak sprawdzales, ze jest ostro przez tor fotograficzny? po ustawieniu miales od razu ostro krecac rewolwerem i zmieniajac powiekszenia?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

A, rozumiem.

Najpierw to co powyzej. Pozniej ustawilem ostrosc w okularach na jakis charakterystyczny punkt preparatu (np okrzemkowego) na obiektywie conajmniej 40x. I potem prezycyjne ustawianie wysokosci varilocka zeby bylo jak najblizej. I tyle.

Zmieniajac powiekszenie i nie dotykajac sruby mikro nie bede mial nigdy od razu ostro ani w okularach ani na aparacie. Chyba ze zastosuje takie mega cienkie podkladki pod obiektywy, wtedy - teoretycznie - da sie cos takiego osiagnac.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: Boguslaw »

planapo pisze:Jak ktos ma odpowiedni park maszynowy albo zna namiary na goscia ktory moze cos takiego zrobic to bede wdzieczny. W sumie - bede obliczac dokladnie - potrzeba najprawdopodbniej tylko dosc cienki pierscien ktory mozna przykrecic do mikroskopu z jednej strony i z meskim gwintem T-Mount z drugiej.
Paweł i pu5z3k coś tam oferują:
"Oferuję frezowanie/toczenie/szlifowanie"
makropasja.pl/viewtopic.php?f=19&t=2379
homodelfinus
Posty: 43
Rejestracja: 3 sty 2015, o 15:31

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: homodelfinus »

Ja mam namiary na na dobrego tokarza ale nie widzę zdjęcia. Nie jestem zarejestrowany na tym portalu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości