Nikon Eclipse E800

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

e800.jpg
Zaczynam nowy rozdział. Zainspirowany miedzy innymi osiagnieciami Jacka we fluorescencji zdecydowalem sie mocno szarpnac na cos co gdzies od dawna chodzilo mi po glowie.

Kupiony oczywiscie na ebayu. Krótko po nim pojawil sie E1000 w jeszcze lepszym wyposazeniu, zostaje na razie przy tym ) Pierwszy cel, odzyskac rownowage w budzecie )

Pierwsze wrazenie - w tym wyposazeniu jest naprawde wielki, wazy spokojnie ze 40 kg.

Troche pasuje podczyscic niektore elementy. Kondensor ma jakas blokade gornego polozenia ktorej nie potrafie znalezc, obnizenie jednej ciagle nie pozwala na podciagniecie go na max do gory - nie da sie ustawic koehlera. Do powierchni szkielka ciagle brakuje ok. 2-3 mm. Lekki luz na srubie makro. Generalnie - podstawowy set działa i jest w dobrym stanie.

FL - sa 3 kostki, nie wiem jakie, w tym momencie nie potrafie zdemontowac magazynka", zeby zobaczyc co na nich jest napisane. W DIA jedna daje zielone swiatlo, druga czerwone, trzecia w zasadzie jest bezbarwna, na oko lekko niebeskawa. Tylko pierwsza da sie zidentyfikowac G2A 706". Na razie nie bede odpalac FL, zajme sie reszta, potem poprosze o pomoc przy FL bo to beda moje pierwsze kroki w tej technice, nie liczac epizodu na LSMO.

Kilka czesci bedzie do wziecia, w tym kondensor CCU z modulami do KF. Tak jak wspominalem - bede wystawiac czesci E600.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: LoginPiotrusia »

Piękny
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: Pickul »

Cudo , Szczerze i pozytywnie zazdroszczę
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzieki!

Choc ten E1000 bedzie mi troche spedzal sen z powiek
e1000-6.jpg
We wkladzie do FL brakuje u mnie tej czesci.
kostki.jpg
I widoczne 2 z 3 kostek. Pierwsza poswiecona latarka od dolu.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: Pickul »

Masz prawdopodobnie UV, Green i Red.
UV to najważniejsza kość do autoFL, przydała by się niebieska.
Oczywiście będzie wiadomo co masz jak odczytasz oznaczenia kostek
G2A 706 - to zielona:

Kod: Zaznacz cały

microscopyu.com/techniques/fluorescence/nikon-fluorescence-filter-sets/green-excitation-filter-sets/green-excitation-g-2a-longpass-emission
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzieki! Dawno nie bylem na tej stronie, zmienilo sie sporo. Bedzie sporo do poczytania. Jakby co to szykuj sie na pytania poczatkujacego

Jak rozkrece ten magazynek to dam znac co tam jest.

Glowice tez pasuje rozkrecic, a na razie to nie bardzo wiem, z ktorej strony i na czym sie trzyma )

Tak czy tak na pewno bedzie mi brakowalo trzytorowej nasadki, wiedzialem to wczesniej, ale dziwi mnie, ze taki mikroskop w tej wersji nie ma tej opcji, tylko 100-0/0-100.

Z czego zasila sie taką głowicę foto? Kabelek jest, tylko nie ma do czego go wlaczyc, e1000 na korpusie ma wejscie, ten nie.

I mam zdublowany obiektyw 2x w wersji japan, moj poprzedni byl china, ciekawe czy jest jakas roznica
closeitup
Posty: 46
Rejestracja: 3 lis 2016, o 21:13

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: closeitup »

Piekny mikroskop. Gratulacje. 40kg to masa sprzetu do importu. Kupowales gdzies w Polsce czy dalej w swiecie?
winkwink
Posty: 251
Rejestracja: 13 maja 2014, o 13:05

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: winkwink »

yyyy, niezły kosmos psze pana
gratuluję zakupu i życzę powodzenia na nowej drodze
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Dzieki, normalnie jakbym slub bral
apoapo
Posty: 50
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:38

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: apoapo »

Jak w nim działa Dic? miska w nim jakaś inna bo nie widzę miejsca na slajdery wygląda jak w E400, można do niego zamontować turret z innych modeli np z E600?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Mocowanie miski, kondensora i polaryzatora - dokladnie to samo co w E600 w tym na zdjeciu jest zwykla podstawowa miska.

Jesli interesuja Was jakies porownania/wymiary - dajcie znac zanim sprzedam E600. Niektore rzeczy sa takie same, niektore inne, jak np. stoliki i cala winda stolika/kondensora.
apoapo
Posty: 50
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:38

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: apoapo »

Element którego brak to jedna z przysłon w epi ,tak mi to wygląda, w Olympusie też są oznaczenia A i F tylko przysłony są wbudowane a tu chyba są w slajderach, to działa jak ustawienie kohlera w epi - w zależności jakiego obiektywu się używa, w dia jedna jest w porcie świetlnym a druga w kondensorze , wydaje mi się że to chyba jest to a jak się mylę to niech ktoś inny się wypowie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Nikon Eclipse E800

Post autor: planapo »

Tez mi sie tak wydaje i zaniepokoil mnie brak, bo to raczej nie bedzie latwe do zdobycia.

Jak patrzylem to sa rozne konfiguracje - sa 3 elementy: F, shutter i A. Czasem sa tylko F i shutter. Wydaje mi sie ze potrzeba wszystkie 3. Niech ktos kto ma doswiadczenie sie wypowie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości