Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
gabrielaw
Posty: 8
Rejestracja: 27 cze 2014, o 18:07

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: gabrielaw »

Jak myślicie, jakie będą progi na CM UJ? Podobnie jak zeszły rok czy może trochę niżej?
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Biologia - 92%
Chemia - 90%

Idę na Białystok (lekarski), bo najbliżej do obiadków od mamy.

Ogólnie matura to porażka, biologia nie sprawdzała wiedzy, a jedynie czytanie ze zrozumieniem. Wstydziłbym się czegoś takiego dać gdybym miał na to jakiś wpływ. Szczęśliwie zakończyłem przygodę ze szkolnictwem NIŻSZYM.
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Melatonina »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:Ogólnie matura to porażka, biologia nie sprawdzała wiedzy, a jedynie czytanie ze zrozumieniem.
Troszkę chyba przesadzasz, nie była taka wybitnie banalna znowu. Zadania P/F jednak były interesujące
Magnifier
Posty: 40
Rejestracja: 30 lip 2011, o 20:51

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Magnifier »

Ja niestety mam razem 130, także o farmie gdziekolwiek pomarzyć mogę. No tak nauka poszła w las. Zostaje tylko analityka na GUMedzie a za rok poprawka z myślą o stomie. Gratuluję wszystkim świetnych wyników.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Erick »

Melatonina pisze:
Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:Ogólnie matura to porażka, biologia nie sprawdzała wiedzy, a jedynie czytanie ze zrozumieniem.
Troszkę chyba przesadzasz, nie była taka wybitnie banalna znowu. Zadania P/F jednak były interesujące
Dokładnie. Zadanie z rybosomami było trudne i wymagało wiedzy.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Melatonina pisze:
Troszkę chyba przesadzasz, nie była taka wybitnie banalna znowu. Zadania P/F jednak były interesujące
No tak zapomniałem że 3 zadania P/F i genetyka to cała matura
Mogłem nie wiedzieć gdzie jest noga u człowieka, a i tak bym się dostał na medycyne, takie czasy

Sam niepotrzebnie narzekam, mam wyniki (matma 94) które pozwolą mi bez problemu wybrać sobie uczelnie z lekarskim, jednak czuje się oszukany i w żadnym stopniu nie sprawdzono mojej wiedzy
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Erick »

Ta wiedza na poziomie liceum i tak do niczego ci się na studiach nie przyda. Także ciesz się, że się dostałeś i teraz każdy zaczyna z czystym kontem, bez względu czy masz 100 czy 75 % z biologii.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Erick pisze:Ta wiedza na poziomie liceum i tak do niczego ci się na studiach nie przyda. Także ciesz się, że się dostałeś i teraz każdy zaczyna z czystym kontem, bez względu czy masz 100 czy 75 % z biologii.
Już widzę tych równych studentów lekarskiego w białym, gdzie zamiast chemii można wybrać matmę rozszerzoną. Ciekawi mnie poziom ich wiedzy z chemii.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Erick »

To co trzeba wiedzieć na med. z chemii nadrobią w dwa tygodnie. Serio.
Awatar użytkownika
agentka91
Posty: 179
Rejestracja: 27 mar 2014, o 13:41

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: agentka91 »

Powiem Wam tak, jeśli ktoś pisze, że ma około 90 % z biologii i około 90 % z chemii i zastanawia się czy dostanie się gdziekolwiek to od razu mówię, że taka osoba nie nadaje się na kierunek lekarski/ lekarsko-dentystyczny. Po przeczytaniu paru stron tego wątku i zobaczeniu wpisów typu mam 95 % z chemii i 96% z biologii. Czuję lekki niedosyt i boję się czy się dostanę do Katowic stwierdzam, że albo jesteście skończonymi idiotami (mniej prawdopodobne) albo kieruję Wami pycha i fałszywa skromność, co jest gorsze od faszyzmu (bardziej prawdopodobne).
Zgadzam się tym postem, bo też rzuciło mi się to w oczy.
Girion
Posty: 700
Rejestracja: 17 maja 2011, o 20:02

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Girion »

witek_932 pisze:stwierdzam, że albo jesteście skończonymi idiotami (mniej prawdopodobne) albo kieruję Wami pycha i fałszywa skromność, co jest gorsze od faszyzmu (bardziej prawdopodobne).
Zgadzam się, jeden taki typ napisał: mam 96 z biol i 98 z chem, dostane sie gdzies?". Ja mu odpisałem, że nigdzie się nie dostanie (ironicznie) i żeby nie denerwował ludzi. A on na to:
szyb9n pisze:och ach jak kocham tą cebulandie
Że tak powiem, facepalm
Że ja mu coś zazdroszcze?
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Melatonina »

PrzebiegłyJeż,

Nie rozumiem, piszesz żeby sie pożalić, ze Ci za dobrze poszło? Ze matura za łatwa?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Alra »

PrzebiegłyJeż, myślę, że mogą mieć się bardzo dobrze na studiach. Chemii na lekarskim jest niewiele, a biochemia to trochę inna bajka. Zresztą, była tu kiedyś na forum taka osoba, która dostała się na lek, dzięki olimpiadzie, a chemii nie zdawała w ogóle na maturze. I nadal żyje sobie na tym leku d.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości