Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Trzyszcz »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:
Erick pisze:Ta wiedza na poziomie liceum i tak do niczego ci się na studiach nie przyda. Także ciesz się, że się dostałeś i teraz każdy zaczyna z czystym kontem, bez względu czy masz 100 czy 75 % z biologii.
Już widzę tych równych studentów lekarskiego w białym, gdzie zamiast chemii można wybrać matmę rozszerzoną. Ciekawi mnie poziom ich wiedzy z chemii.
Serio?
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła ]
Dziwi mnie ten ból dupy. Tak samo ten post o śmiesznej maturze.
Najwyżej sobie nie poradzą, a jak sobie poradzą to znaczy, że jednak nie było im to potrzebne. W czym problem?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Alra »

Nawiasem mówiąc mój poziom wiedzy z chemii też niestety nie sięga nieboskłonu, mam ledwie 80%, więc nie wiem, czy jestem w ogóle godna studiować na tej samej uczelni z Przebiegłym Jeżem .
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

[at] Tryszcz
Mam wielki ból dupy, jak to zgrabnie ująłeś. Zakuwałem na biologię, chemię i matematykę, napisałem wszystkie na powyżej lub równo 90%, bez korepetycji i z nauczycielami którzy w ogóle się nami nie przejmowali, jednak gdyby wreszcie coś się w CKE ruszyło i zaczeliby robić maturę z bioli pod wiedzę, dużo osób by skorzystało. Wiem że jestem ewenementem, ale uważam, że jak uczyłem się (wystarczająco), wiem to co wiedzieć muszę i przerobiłem multum zadań to powinienem mieć jakąś pewność, że się dostane. A tutaj co ? Do ostaniej chwili myślałem, że będe miał słabsze wyniki, na szczęście miałem FARTA i tylko to się liczy.
Bardzo się ciesze, oczywiście nie tylko ja, tylko po prostu jakoś mi smutno wewnątrz, że nie pojawiły się ukochane roślinki, zwierzątka czy człowiek na maturze z Biologii.

Oczywiście czytania z rysunków albo z wstępu nie biorę pod uwagę
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Locus »

Locus melduje 164 punkty (ale chyba na bio mi nie policzyli zamkniętego ) i liczy na progi jak w 2011.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: wsedek »

Takich ewenementów jak to określiłeś jest wielu. Matura z biologii polega na przyswojeniu schematu rozwiązywania zadań maturalnych. Pomaga przy tym skromna wiedza i najważniejsze - umiejętność jasnego i klarownego wyrażania swoich myśli. No sorry ale nabycie tej umiejętności jest głównym czynnikiem różnicującym wyniki matury z biologii.

joahim
Posty: 14
Rejestracja: 29 maja 2014, o 09:59

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: joahim »

majkiwarszawa pisze: Jak ktoś ma jeszcze coś takiego, to wrzucajcie, może wyjdą nam z tego jakieś konkretniejsze prognozy odnośnie progów.
Halo OKE Poznań!
Wrzućcie tabelę stanin dla całego województwa a najlepiej dla wszystkich trzech!
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

wsedek pisze:No sorry ale nabycie tej umiejętności jest głównym czynnikiem różnicującym wyniki matury z biologii.
No to nie mam więcej pytań.
Skoro zamiast posiadać wiedzę biologiczną, trzeba uczyć się rozwiązywania zadań. Tylko tak dalej!
Współczuje wszystkim którzy mają zbyt mało pkt z biologii, po prostu może za rok nabędziecie tajemną wiedzę (umiejętność) trafiania w klucz.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Trzyszcz »

Ale matura ma sprawdzać inne umiejętności, a nie obkucie i to ma pewien sens.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: wsedek »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:
wsedek pisze:No sorry ale nabycie tej umiejętności jest głównym czynnikiem różnicującym wyniki matury z biologii.
No to nie mam więcej pytań.
Skoro zamiast posiadać wiedzę biologiczną, trzeba uczyć się rozwiązywania zadań. Tylko tak dalej!
Współczuje wszystkim którzy mają zbyt mało pkt z biologii, po prostu może za rok nabędziecie tajemną wiedzę (umiejętność) trafiania w klucz.

Twój ból dupy jest irracjonalny. Przecież doskonale wiedziales jak wygląda matura z biologii, jaka jest formuła tego egzaminu - to aż tak trudno się do niego dostosować? pomijam kwestie sprawiedliwości, maksymalnego sprawdzania wiedzy - bo to zagadnienia do obgadania na wiele wieczorów.

Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Alra »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:Zakuwałem na biologię, chemię i matematykę, napisałem wszystkie na powyżej lub równo 90%, bez korepetycji i z nauczycielami którzy w ogóle się nami nie przejmowali, jednak gdyby wreszcie coś się w CKE ruszyło i zaczeliby robić maturę z bioli pod wiedzę, dużo osób by skorzystało.
Skorzystaliby na tym przede wszystkim ci, co uczą się biologii na pamięć. Często się zdarza, że ktoś, kto miał ze sprawdzianów w stylu wymień hormony podwzgórza i opisz ich działanie 5-tki maturę pisze słabo, bo nie potrafi zwyczajnie przeanalizować podanych informacji, przetworzyć posiadanej wiedzy na to, co jest wymagane w zadaniu. Dla mnie też zadania maturalne z biologii bywały frustrujące i zgadzam się, że obecna forma matury nie jest doskonała, ale też nie chciałabym, żeby matura opierała się wyłącznie na sprawdzaniu suchej wiedzy.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2014, o 09:47 przez Alra, łącznie zmieniany 1 raz.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Trzyszcz pisze:Ale matura ma sprawdzać inne umiejętności, a nie obkucie i to ma pewien sens.
i [at]

To czy ma sens okaże się za kilka lat. Matura powinna sprawdzać obkucie i umiejętność wyrażania swoich myśli w sposób zwięzły i poprawny, jednak obecna skupia się tylko na tym drugim. Ciekawe co by było gdyby usunąć połowę wstępów z tych maturalnych zadań. Ile osób by dociągnęło do 50 % ?

[at] w tym roku matura szczególnie nie sprawdzała wiedzy. Było najgorzej w dziejach.
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: pistolet007 »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze: No to nie mam więcej pytań.
Skoro zamiast posiadać wiedzę biologiczną, trzeba uczyć się rozwiązywania zadań. Tylko tak dalej!
Współczuje wszystkim którzy mają zbyt mało pkt z biologii, po prostu może za rok nabędziecie tajemną wiedzę (umiejętność) trafiania w klucz.
ehhh
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: pistolet007 »

I zobaczymy jak ta nowoczesna matura wpłynie na poziom lekarzy za kilkanaście lat. mam nadzieję, że nie wpłynie. Ale kilkanaście lat temu, było jednak trzeba być wyrytym i mieć już porzadne fundamenty. A tu z wiedzy było może 10%.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości