Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Xerdox pisze: Oj tam, może nie niszczmy koledze światopoglądu? Xd

Kolega nie zrozumiał kolegi.

Skorzystam z tego i dodam:
Uważam że oglądanie house to takie przygotowanie do studiów medycznych, patrzenie na krew i takie tam. Człowiek uczy się życia.
Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Anarionn »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:Człowiek uczy się życia.
prawie jak z Ukrytej prawdy : D
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: wsedek »

Anarionn pisze:
Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:Człowiek uczy się życia.
prawie jak z Ukrytej prawdy : D
Trdne sprawyyy.

Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Xerdox »

Przebieg&#x142yJe&#x17C pisze:
Xerdox pisze: Oj tam, może nie niszczmy koledze światopoglądu? Xd

Kolega nie zrozumiał kolegi.

Skorzystam z tego i dodam:
Uważam że oglądanie house to takie przygotowanie do studiów medycznych, patrzenie na krew i takie tam. Człowiek uczy się życia.
Nie za bardzo. Co innego zobaczyć krew, a co innego doświadczyć jej. Sam pamiętam jak moja koszatniczka, która miała już nowotwór zaczęła niespodziewanie krwawić mi na rękach. Żaden serial tego nie przebije.

[at]
Nie zapomnij o Dlaczego ja!

PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Jedynie randomlogin, zrozumiał w jakim celu pisze te wszystkie głupoty
Trochę się pośmiałem chociaż
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Xerdox »

Każdy się pośmiał

Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Anarionn »

[at] nie niszcz koledze światopoglądu D
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Anarionn pisze:[at] nie niszcz koledze światopoglądu D
Dokładnie, niech nie niszczy !
Awatar użytkownika
Xerdox
Posty: 158
Rejestracja: 23 lis 2012, o 20:45

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Xerdox »

Zostawimy w spokoju!

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Giardia Lamblia »

bioman pisze:Ja oglądam sobie od początku w te wakacje Housa. Medyczny aspekt trudno mi zweryfikować, ale osobowośc samego Grega jest rozbrajająca.
Według nich (ostatnio czasem natrafiam na odcinek w TV) bariera krew-mózg jest zawarta między krwią w głowie a krwią w reszcie ciała

W tym samym odcinku jakoś superaśnie nazwali któreś naczynie krwionośne, ale wypadło mi z głowy.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: doktorka »

Giardia Lamblia pisze:W tym samym odcinku jakoś superaśnie nazwali któreś naczynie krwionośne, ale wypadło mi z głowy.
Tłumaczenie polskie jest de facto beznadziejne

Może kogoś zaskoczę, ale akurat House to pożyteczny serial w temacie medycznym. Merytorycznie na pewno najlepszy z tych, których ja znam, chociaż idiotyczne jest to, że diagnozy wykluczają w kolejności od najmniej prawdopodobnej, a na końcu zostaje ta najprostsza, którą w polskim szpitalu wysunięto by w ciągu 10min od zbadania ALE nie w tym rzecz - stosunek do zawodu i pacjentów głównego bohatera niesie ze sobą sporo pożytecznej refleksji i pokazuje jakiś tam inny model lekarza, który w naszych warunkach występuje rzadko, a szkoda.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: Aksolotl »

Pozyteczna refleksja nad lekarzem, ktory wlamuje sie pacjentom do domow zeby sprawdzic, na dzialanie jakich czynnikow byli wystawieni
No nie wiem, czy na koncu zostaje diagnoza najbardziej prawdopodobna - pamietam odcinek, gdzie laska miala jakies masakryczne zaburzenia czucia, brala udzial w bojkach ulicznych i miala przewage bo nie czula lamanych konczyn etc, lekarze diagnozuja, diagnozuja i nic im nie wychodzi. Az tu WTEM House wpada na pomysl: dawaj na sale operacyjna, rozkrajaja brzuch i wyciagaja pieciometrowego bruzdoglowca. Ze niby niedobor B12 i dlatego tak, bo to byl badass tasiemiec i w zadne rekawiczkowe zaburzenia czucia sie nie bawil. Jak tej dziewczyny wczesniej nie wykonczyla anemia.

Acz Housea wielbie.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Nocne czuwanie 2014 i chwalenie się wynikami.

Post autor: doktorka »

ee, nie chodzilo mi o te jego basniowa strone kreowana na potrzeby serialu, tylko o podejscie do diagnostyki-szerokie, wnikliwe, logiczne i nieschematyczne. W rodzimych szpitalach mamy sytuacje dokladnie odwrotna. A co do tasiemca-jasne,ze z robalem przesadzili,ale jak u mnie na oddziale mam pacjenta z neuropatia, to cukier i b12 ma oznaczane juz w dniu przyjecia) takze podtrzymuje opinie o tym,ze proste rozwiazania okazuja sie sluszne,tyle ze w housie zawsze je jakos upstrza, jak tym tasiemcem wlasnie. Kiedys zdalam kolo z parazytow dzieki houseowi tak btw :p
No i ta teza, ze wszyscy pacjenci klamia-wszyscy nie,ale wiekszosc tak i dobrze jest o tym pamietac:D Chyba,ze ma sie pacjenta gdzies.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2014, o 22:44 przez doktorka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości