OB a przygotowanie do części praktycznej

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Mikkello
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2017, o 13:48

OB a przygotowanie do części praktycznej

Post autor: Mikkello » 19 cze 2018, o 20:10

Witam!
Moim małym marzeniem od mniej więcej roku jest osiągnięcie czegoś w Olimpiadzie Biologicznej. Obecnie kończę klasę 3 gimnazjum, więc jestem dopiero na początku swojej drogi. Jednak mam małe wątpliwości: liceum, do którego zamierzam uczęszczać nie dysponuje jakąś super-hiper pracownią biologiczną i chemiczną, przez co obawiam się, że nie nie poradzę sobie na części praktycznej. Czy warsztaty organizowane przez Komitety Okręgowe nauczą mnie wszystkiego"? Czy może lepiej powinienem dać sobie spokój, bo bez dobrej pracowni nie uda mi się osiągnąć czegoś na OB?

marcelan8976
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2017, o 17:14

Re: OB a przygotowanie do części praktycznej

Post autor: marcelan8976 » 30 sty 2019, o 18:39

Komitety nie nauczą ciebie wszystkiego. większość musisz się nauczyć sam. Zajęcia trwają łącznie 11-12h (zależy w jakim okręgu, niektóre uczyły ponoć 1 dzień, przez co trwało to bardzo krótko) zdążysz zrobić podczas tych zajęć naprawdę niewiele. Jeśli chcesz się samemu przygotować to polecam robić sekcje zwierzątek z sklepu+ skalpel i nożyczki (miałem najwyższy wynik z zoologii w zeszłym roku) kupić żyletki do wykonywania preparatów (preparatyka jest zawsze), z biochemii obawiam się, ze może być trudno coś kupić oraz się przygotować, mikropipety są mega drogie ~400 zł czego szkoła zwykle nie kupi :v Obsługę zdążysz się jednak nauczyć na przygotowaniach na uniwerku.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post