Obgryzanie rzeczy...

Dante

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Dante »

niechce mi sie logować :P Cipek kiedyś siedział i obgryzał dywan rzuciłem go ręcznikiem to ten zamiast uciec podszedł do ścierki i zaczął ją oprawiać ręce mi opadły
Miszel
Posty: 125
Rejestracja: 17 mar 2007, o 17:20

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Miszel »

Możan np rzucać w szynszyla zwiniętą w kulkę skarpetą to mu się krzywdy nie zrobi. Gdy nią oberwie z tyłu z zaskoczenia to się wystraszy i ucieknie z miejsca zbrodni. Sposób na tyle dobry że nie skojaży tego z wami. Ale trzeba mieć naprawdee duży zapas takich skarpecianych kulek żeby ciągle w niego rzucać bo ciągle coś broi. Albo co chwila biegać i je zbierać. No i kwestia celności bo jak się nie trafi to będzie tak jak napisal Dante. Szynszyl zobaczy, że coś przyleciało podejdzie i zacznie cuda z taką skarpetą tworzyć
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: nakrecona_malpa »

tak czy siak szynszyl lubi gryźć - wszystko co napotka na swojej drodze tak było i będzie
Anium

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Anium »

ja mam szynszylka od 3 tygodni na poczatku nic nie obgryzala bo sie bala pozniej jak nabrala pewnosci to zaczela obgryzac meble i tapete na szczescie nie czepia sie kabli i pewnego dnia jak weszla w swoja ulubiona dziure miedzy sciana a szafka z ninacka rzucilam w nia kapciem(mam lekkiego wiec nic jej sie nie stalo) i tak za kazdym razem nawrt teraz nie wchodzi w ta dziure:) a jak obgryzala tapety to spryskalam perfumami zapach ja odstrasza:D
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

dlaczego mój szynszylek obgryza kanty ścian?

Post autor: andi »

Kiedy wypuszczam go po domu, aby sobie pobiegał nic nie robi tylko gryzie kanty ścian w pokojach. Ma w klatce dużo drewna, gałęxi i jeszcze mu mało?! Co robić! Pomocy!
Bo mama wyrzuci mnie do garażu i Gucia (mój szynszylek)
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: badger »

Może brakuje mu wapnia?
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: andi »

dzięki. Może masz rację Badger. Thanks.
lubisz szyle? znasz się na nich?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: badger »

Nie lubię zbytnio gryzoni ale muszę przyznać że szynszyle mi się nawet podobają Nie znam się na nich
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: andi »

to ja się znam, ale nie da się przeczytać przecież dlaczego obgryzają co nie?
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: andi »

szynszyle to gryzonie nie ma rady. u mnie to samo. wszystkie meble, ściany(kanty) są poobgryzane
ja go pilnuję, ale czasem jest już za późno. nauczyłam go, kiedy go wołam po imieniu
i cmokam on już wie że tak nie wolno robić. może naucz tak swojego. to coś może pomoże.
Pozdro!
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: muppet »

andi pisze:ściany(kanty) są poobgryzane
- Proponuję zebys dała swojemu szylkowi kostkę wapienną dla gryzoni do klatki. Wtedy powinien przestać obgryzać ściany.
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: arasari:) »

Co do obgryzania to mój wszystko zrzera. Sciany, tapety, krzesla, kable, dywan, lózko, sofe, co tylko sie da nawet porcelanowe figurki. Ja go juz nie odganiam od tego bo i tak nie ma sensu. (No odganiam go tylko od kabli) Kiedys mi nawet projekt do szkoly zjadl. Ale myslalam ze go udusze
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Szyszek1993 »

Mi mój kochaniutki syznsyzl równiez zjada wszystko i to jak się uprze to takie dziury wyrzera że nie wiem. Najgorsze są sytuacje kiedy zjada coś cennego lub ważnego,np.: zeszyty lub dokumenty-zrobił to nie raz!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość