Obgryzanie rzeczy...

muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: muppet »

Szyszek1993 pisze:Najgorsze są sytuacje kiedy zjada coś cennego lub ważnego
- właśnie! np. książki z biblioteki. Wstyd i strach potem je oddać.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: dream »

ja jak tylko słysze to jego chrobotanie ząbkami to tupię nogami ucieka i przestaje gryźć ) to jakieś wyjście, ale oduczyć to się chyba nie da.
Mój ma podobanie do ryyzienia ramiączek stanika. widać, że mężczyzna
arasari:)
Posty: 37
Rejestracja: 7 maja 2007, o 10:20

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: arasari:) »

o lol dobrego masz szynszyla Mój czesto tez zajmuje sie srodkiem szafy
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: nakrecona_malpa »

mój mnie nauczył pożądku od kiedy mi wyżarł dziure w płaszczyku za 3 000pln wszystko jest pochowane w szafach.w sumie to dobrze bo stałam siepedantką a wcześniej to nagminnie produkowałam bałagan .kochane zwierzątko
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Szyszek1993 »

Oj tak. ksiązki są utrapieniem. Ostatnio zerzarł mi duży kawąłek okładki. wstyd taką oddać=żeby nie było tego widać wkładam ksiązki w okładki! Trochę nieuczcziwe ale cóż!
Anidortos
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2007, o 19:15

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Anidortos »

ha a mój się oduczył gryzienia . Mam Miśkę od 3 lat. Kiedy ją dostałem obgryzała wszystko co wpadnie jej w łapki ale po 2 latach się jej znudziło. Zemolowała kuwetę swojej kartki i zniszczyła mi drukarkę ale teraz chyba przyzwyczajiła się do przedmiotów i zrozumiała że to jest walka z wiatrakami i się od nich odczepiła. Prubuje tylko tego co jest jej nowe. Sory za orty alę piszę w pośpiechu.
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: sisi88 »

hehe a moj gryzie wszystie kąty ktore wystaja dlatego kiedy biega musze wszystkie pozakrywac =] i ladnie mi zjechal tapete ] ale przynajmniej bedzie pretekst zeby polozyc nową hehe
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Mysia »

tk. a u mnie to nie chcę widzieć, jak wygląda szafka od tyłu. przez całą noc tam siedziała i coś obgryzała. ( jak sama sobie otworzyła klatkę)
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: sisi88 »

o jaa wspolczuje hehe jak moj otwieral sobie klatke to zawsze wchodzi w takie miejsca gdzie go slychac i na szczescie zaraz sie budze i go dam do klatki :] ostatnio przegryzl mi troche ladowarke :[
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: wiza55 »

A mójw ogóle nie umie otwierać sobie klatki
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: sisi88 »

hehe ja tez tak na poczatku myslalam D w sumie to powinnas sie cieszyc bo ja bym wolala zeby sobie nie otwieral klatki
Anidortos
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2007, o 19:15

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Anidortos »

Hm ja myślę że otwieranie klatki przez szynszyla to nie wina zwierzaka (one zawsze próbują uciec z klatki na wszystkie dostępne sposoby tylko klatki (klatka powinna być na wszystkie ataki szynszyla ) miałem 3 klatki w tym jedna się otwierała, ale wystarczy zagiąć druty klatki tak aby się nie otwierało i wam było trudno ją otworzyć.

(Mało stylistycznie ale inaczej zinterpretować się nie dało)
Microtus
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2008, o 09:03

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Microtus »

1) Przyzwyczaić go do jakiegoś ostrego dźwięku (np: cmokania) przy odganianiu od obiektu gryzienia (potem jak słyszy cmoknięcie to już go gonić nie trzeba).
2) Zamiast wapnia z zoologa dać mu twardszą cegłęsuporex takie białe cegły, dają je na fermach.
3) Dawać mu coś fajnego do pogyzienia poza tym co ma(patyk itp. najpierw wygotować i wysuszyć)

Stosowałem te trzy metody i mój prawie nic nie obżerał raz jakiś rożek ściany.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość