Obgryzanie rzeczy...

Happosai
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2008, o 23:24

kable i zapach

Post autor: Happosai »

witam
wielokrotnie na forum podkreślane jest, że szynszyle przepadają za kablami. ja spodziewam się zwierzaka na dniach, ale martwię się o kable bo mam ich sporo. myślicie, że gdyby spryskać czymś kable odstraszałyby szynszyla? jakie zapachy bądź smak są dla niego nieznośńe? istnieją jakieś gotowe preparaty?
dzięki za pomoc
pozdrawiam
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: damcio-szynszyl »

ja mam 2 szynszyle i zaden z nich niegryzie kabli ale zato czasami meble gryza ja tu gdzies na forum przeczytalem ze jedna taka wymyslila zeby alkocholem ale pomyslalem ze to glupota i nieczytalem dalej poszukam ten temat przeczytam i ci powiem co inni na temat alkocholu
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Vinci »

alkohol wywietrzeje i nie będzie nawet śladu po nim, możesz kupić w sklepie kosmetycznym taki preparat, którym smaruje sie paznokcie, żeby oduczyć sie nawyku obgryzania, niezwykle gorzki a nie jest szkodliwy dla zdrowia. Ewentualnie czymś ostrzejszym jak np chili.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Norbi »

proponuje je najzwyczajniej zabezpieczyć, to jest pewny sposóbnp, puścić po ścianie, w rurach, przykryć deską.ewentualnie w ćwierćwałki.
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: damcio-szynszyl »

to ruwniez dobre pomysłyu ale deske beda gryzly
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Norbi »

ale odrazu nie przegryzą.a i z czasem się nudzi gryzoniom
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: damcio-szynszyl »

no odrazu nieprzegryzom ale sie im raczej gryzienie nieznudzi bo one musza grysc drewno albo cos aby se zeby stępic

[mod] ORTOGRAFIA![/mod]
Ostatnio zmieniony 2 lut 2008, o 11:52 przez damcio-szynszyl, łącznie zmieniany 1 raz.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Norbi »

tak, ale aby te naturalne odrychy zminimalizować, wsadzamy do klatki rzeczy twarde takie jak drewienka lub wapna, a po mieszkaniu rozrzucamy klocki drwenianeale i tak trzeba zwierzęta pilnować, jak zawse kiedy je wypuszczamy.
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: damcio-szynszyl »

no wsumie tak ale i tak im sie bedzie chcialo grysc
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Norbi »

nautry gryzonia nie przeskoczymy
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Predator713 »

som też takie plastikowe listwy które wyglądają jak normolane lstwy przypodłogowe i można środku kable ukryć. ja mam w domu teraz takie zakładane. są całkowicie bez kantów więcy szynszyla nie bedzie ich w stanie przegryżć. jak miałaby to zrobić jeśli nie ma za co zębów zachaczyć
damcio-szynszyl
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007, o 18:51

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: damcio-szynszyl »

no uja bym niebył taki pewnyu moje zrobily tak byl karton kolo klatki normany dobry na drugi dzien patrze ogromna dziura
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Predator713 »

kuleczka wyżarła w ciągu jednej nocy taką dziurę w plastikowej podstawie klatki (to się chyba kuweta nazywa) taką dziurę przez którą mogła wyjść z klatki. ale to chyba troche moja wina bo długo jej nie wypuszczałem (chyba ze 4 dni). a zawsze wychodziała nie rzadziej niż co 2 dni.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości