Obgryzanie rzeczy...

Pucu$$$

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Pucu$$$ »

Siemka jestem Nowy:]
Dzis kupilem sobie szynszylka:]
Mam pytanko czy Szynszyle maja w zwyczaju gryzcltkable
chodzi mi o kable od kompa i neta i TV.bo slyszalem ze tak:(
Prosze o odpowiedz.Z Gory Dziekuje :* :) :) :)
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: przyrodnik »

Pucu$$$ pisze:Mam pytanko czy Szynszyle maja w zwyczaju gryźćltkable
Tak, uwielbiają gryźć wszystko co przypomina gałęzie.
kuba601
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2007, o 19:27

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: kuba601 »

Szynszyle często mają to w zwyczaju ale to nie usprawiedliwia , aby nie wypuszczać zwierzaka na wybieg.Poprostu postaraj się zabezpieczyć kable i obserwuj szylka czy czegoś nie gryzie , jak gryzie od razu go odsuwaj od tej rzeczy aa i pamiętaj aby podczas wybiegu kable nie były pod napięciem , bo wtedy się pożegnasz z szynszylkiem
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: muppet »

Mają w zwyczaju gryzc kable i nie tylko. Najlepiej gdybys dal rade tak schowac kable zeby sie szynszyle na nie nie natknely w czasie buszowania po pokoju. A jezeli nie masz takiej mozliwosci to gdy tylko zauwazysz ze szynszyl zbliza sie do kabla to go wystrasz ( np. klasnieciem w dlonie) - szynszyl po ilus tam razach zrozumie ze kable sąbe
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Kiara »

Może i mają taki zwyczaj ale są wyjątki od reguły.Mój nie gryzie niczego.No oprócz papieru toaletowego,który mu podchodzi.Dla mnie z niemiłym skutkiem.Kiedyś musiałam gonić go jak zakosił całą rolkę.śmiechu było co nie miara.Ostatnio przerzucił się na chusteczki.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: muppet »

hehe

Moj tez kabli nie gryzie Za to uwielbia stare ksiazki i meble .
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Kiara »

To bardzo oczytany szyszor jest muppet, .
Masz geniusza w rodzinie,a zarazem mola książkowego.
jork

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: jork »

siemka! Moja wesoła trójeczka szynszylków jest oczytana niesamowicie, ostatnio ciut zmieniają wystrój w kwestii umeblowania, no i koczają cienkie kabelki, najlepiej od ładowarki do tel. Po prostu trzeba tego pilnować i chowac to co niebezpieczne lub waŻne :) Ciszę się, Że w rodzinie nie tylko ja kocham ksiąŻki. No i doceniam ich gust czytelniczy. Nie ma to jak klasyka.Pana Tadeusza zjadły juŻ dwa razy. Kiedy bł tylko jeden to nie ruszał ani ksiąŻek, ani kabli. Wyrobił się przy dwóch następnych łobuziakach. Co ma intelektualnie czy technicznie odstawać :) Ale tak powaŻnie, to kabli pilnujemy, mogą być niebezpieczne.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: muppet »

Kiara pisze:To bardzo oczytany szyszor jest muppet, .
Masz geniusza w rodzinie,a zarazem mola książkowego.
tak tak - im starsza i im grubsza książka tym lepiej - a jak jest jeszcze pożyczona z biblioteki to już w ogóle miodzio.

Kiara - szynszyl biegnący z rolką papieru albo z chusteczką musi wygladać przekomicznie

jork - moj Puszek tez zjadł Pana Tadeusza
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Kiara »

Kiara - szynszyl biegnący z rolką papieru albo z chusteczką musi wygladać przekomicznie

I tak jest prawda.O mało ze śmiechu nie pękłam kiedy go zobaczyłam.A on jeszcze zrobił niewinną mordkę.A jak już zaczął zwiewać.To cały papier był rozwalony po chacie.Kiedyś zrobił taką samą akcję z paluszkiem.Nie wiem jakim cudem ale wskoczył na blat kuchenny i zakosił paluszka,który swoją drogą był bardzo długi.Jeden koniec to on jeszcze utrzymał ale sam się już nie utrzymał i zjechał z blatu.Po tej przygodzie został przy swoim papierze toaletowym.Gdyby mógł to może nauczył by się podcierać.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Szyszek1993 »

Moja FiFi nie gruzie kabli. Bardzo mnie to zdziwiło jednak wole zachowac ostrożność i kiedy pamiętam cgowam kabelki. FiFi najbardzeij uwielia gryżć papier. Ostatnio zasmakował jej mój plan lekcji i podkladka na biurku. Jak jej się nudzi to wystawia pyszczek i skubie nieraz biurko!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: Kiara »

Mój teraz kocha gryźć kota.
emi

Re: Obgryzanie rzeczy...

Post autor: emi »

Szynszyle uwielbiają gryźć wszystko. moja na przykład uwielbia buty.
Chyba ja to uspokaja
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości