Obiektywy PZO - pytanie co do oznaczeń

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
obbol
Posty: 9
Rejestracja: 1 lis 2014, o 16:08

Obiektywy PZO - pytanie co do oznaczeń

Post autor: obbol »

To mój pierwszy post więc witam wszystkich.
Mam pytanie, czym różnią się obiektywy PZO oznaczone np. 20/0.40 od obiektywu z oznaczeniem 20:1 0,40 Czy to to samo?
Dziękuje i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Obiektyey PZO - pytanie co do oznaczeń

Post autor: planapo »

Jesli to sa wszystkie oznaczenia jakie maja to w tym przypadku nie roznia sie niczym oprocz daty produkcji - te z powiekszeniem podanym w postaci skali (20:1) sa duzo starsze.
obbol
Posty: 9
Rejestracja: 1 lis 2014, o 16:08

Re: Obiektywy PZO - pytanie co do oznaczeń

Post autor: obbol »

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Tak, nie ma nic więcej. a czy takie obiektywy mogę bez problemu podłączyć do Studara?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Obiektywy PZO - pytanie co do oznaczeń

Post autor: planapo »

Najlepiej do Studara zdobyc obiektywy z oznaczeniem 160/- dla 5x i 10x i 160/0,17 dla reszty. Te ktore masz sa na 170mm i do tego sa krotsze (33 mm dlugosci parafokalnej zamiast 45 mm), jesli muszisz ich uzyc to idealnym rozwiazaniem jest gwintowana przedluzka.
obbol
Posty: 9
Rejestracja: 1 lis 2014, o 16:08

Re: Obiektywy PZO - pytanie co do oznaczeń

Post autor: obbol »

Dziękuje bardzo za pomoc jeszcze raz biorę się za szukanie odpowiedniejszych obiektywów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość