Obserwacja drożdży i krwi

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: Savok »

Powiedzmy ze sie napatrzylem w zyciu w mikroskop troche wiecej niz ty i w troche lepsze mikroskopy, a to ulatwia znalezienie dziwnych rzeczy na kiepskich zdjeciach
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: _Marcin_ »

jak kupie sobie jakieś czyścidło do obiektywów imersyjnych, dam fotki drożdży widzianych pod 100 imersyjną w kontraście fazowym anoptralnym dodatnim zobaczymy jak będzie
to wszystko widać.I jak znajdę jakieś ładnie pączkujące też wrzucę w jasnym polu.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: Jakusz »

Mayr E pisze:Mój wcześniejszy post był odpowiedzią na post JakubikaF, a on ewidentnie pomylił się z interpretacją obrazu mikroskopowego a ty mu nie zaprzeczyłeś.
Przyznaję, pomyliłem się, ale może mnie tłumaczyć to, że na studiach nas trochę w błąd prowadzący wprowadzają pokazując setki schematów na których jądro u drożdży zajmuje 2/3 komórki. Potem jak widzisz coś co zajmuje 2/3 komórki i jest okrągłe zakładasz w ciemno, że to jądro.
Po Twoim poście obgadaliśmy z Savokiem sprawę i doszliśmy do wniosku, że po pierwsze - to duże to faktycznie wakuole, po drugie, jądra jednak widać
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: Savok »

To czyscidlo nazywa sie benzyna na waciku
Awatar użytkownika
_Marcin_
Posty: 1020
Rejestracja: 4 sty 2008, o 15:47

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: _Marcin_ »

To czyscidlo nazywa sie benzyna na waciku
Do swoich mikroskopów PZO dodawało ksylen, i to też zamierzam kupić do czyszczenia obiektywów imersyjnych np. firmy Merck będzie czysty chociaż.A na codzień katuje starego planachromata Zeissa izopropanolem.
JakubikF pisze:Przyznaję, pomyliłem się, ale może mnie tłumaczyć to, że na studiach nas trochę w błąd prowadzący wprowadzają pokazując setki schematów na których jądro u drożdży zajmuje 2/3 komórki. Potem jak widzisz coś co zajmuje 2/3 komórki i jest okrągłe zakładasz w ciemno, że to jądro.
Po Twoim poście obgadaliśmy z Savokiem sprawę i doszliśmy do wniosku, że po pierwsze - to duże to faktycznie wakuole, po drugie, jądra jednak widać
Ja szczerze mówiąc wiedziałem że jąder trzeba szukać w bezpośrednim sasiedzctwie wakuoli ale nie byłem w 100% pewny czy to jest właściwie to o czym myślę i na co patrzę.Chyba wychodzi brak doświadczenia,a drożdże oglądałem wtedy pierwszy raz w życiu, z reguły nimi sobie nie zawracam głowy.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: Savok »

Benzyna na waciku dziala rownie dobrze, a przynajmniej nie jest kancerogenna w takim stopniu, tyle ze smierdzi i musi byc czysta
yezhee
Posty: 54
Rejestracja: 21 sie 2009, o 13:48

czysta benzyna

Post autor: yezhee »

Czystą benzynę (rektyfikacyjna) z parę zł można kupić w aptece.
pradopodobnie zeschnięty olejek się rozpuści ale nie jestem pewien gdyż nigdy nie zostawiałem olejku na obiektywie (czytałem w jednej z instrukcji).
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: yeast »

Co do krwi to zamrozona raczej sie nie nadaje, bo bez krioprotektanta komorki pekaja przy zamrazaniu.
Awatar użytkownika
wolframix
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2010, o 18:43

Re: Obserwacja drożdży i krwi

Post autor: wolframix »

Drożdże można barwić czerwienią kongo
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości