Obszar ekologicznego zagrożenia w Polsce i na świecie

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
MaDzIa

Obszar ekologicznego zagrożenia w Polsce i na świecie

Post autor: MaDzIa »

Witam. Mam do zrobienia prace na zaliczenie o temacie: OBSZARY EKOLOGICZNEGO ZAGRO¯ENIA NA ¦WIECIE Z tego co widze to są tu opisane zagroŻenia ale nie widze nic o obszarach. Czy mogłby mi ktoś pomóc? Mile widziane jakieś fragmenty tekstu na ten temat. Pozostawiam kontakt email: . Z GÓRY DZIÊKUJE



moderator-pomocy udzielamy na forum,nie ma sensu pozostawianie adresów e-mail
Ostatnio zmieniony 15 lis 2006, o 19:05 przez MaDzIa, łącznie zmieniany 1 raz.
fiatlux
Posty: 27
Rejestracja: 9 lis 2006, o 09:27

[Link] OBSZARY ZAGRO¯ENIA EKOLOGICZNEGO NA ¦WIECIE POMOCY !!!!

Post autor: fiatlux »

Najbardziej skażone miejsca na Ziemi

Powstałą lista dziesięciu najbardziej zanieczyszczonych miejsc na Ziemi. Została stworzona na podstawie sondaży wśród naukowców i organizacji ekologicznych z całego świata. Okazuje się, że głównym źródłem istniejących zanieczyszczeń są metale ciężkie, takie jak ołów. Skutki skażeń dotykają około 10 milionów ludzi, średnia długość życia jest taka jak w średniowieczu – dwa razy niższa niż przeciętnie w krajach uprzemysłowionych, a wady wrodzone zdarzają się u większości dzieci.

Astma dotyczy nawet 90 procent dzieci, częste jest także opóźnienie rozwoju umysłowego. Według ONZ około 20 procent zdarzających się na świecie przedwczesnych zgonów można przypisać czynnikom środowiskowym.

Najzasobniejszym w rekordowe zanieczyszczenia krajem okazała się Rosja, na której terenie są Dzierżyńsk, gdzie podczas zimnej wojny produkowano broń chemiczną, Norylsk, którego huty metali kolorowych emitują 8 procent zanieczyszczeń wytwarzanych w całym kraju, oraz Rudnaja Pristan.

Pozostałe rekordowo skażone miejsca to Mailuu Suu w Kirgistanie, gdzie wydobywano kiedyś uran na potrzeby ZSRR, chińskie Linfen – serce tamtejszego przemysłu węglowego, Ranipet w Indiach, gdzie 3 miliony ludzi narażonych jest na ścieki z garbarni, Kabwe w Zambii (wydobycie metali ciężkich), Haina w Republice Dominikany (przetwarza się tam akumulatory ołowiowe) oraz La Oroya – peruwiański ośrodek wydobycia miedzi i wanadu.

Listę opublikowała amerykańska organizacja „The Blacksmith Institute”.

Źródło: TVP3
https://www.biolog.pl/article3581.html
RastaEko
Posty: 17
Rejestracja: 23 sty 2007, o 21:41

Re: OBSZARY ZAGRO¯ENIA EKOLOGICZNEGO NA ¦WIECIE POMOCY !!!!

Post autor: RastaEko »

dorzuce ci pare miejsc mozesz napisac o czrnobylu i cmentarzysku samochodów bioracych udział w akcji pożarniczej katastrofa w Bhopalu w Indiach W nocy z 2 na 3 grudnia 1984 roku w zakładach chemicznych firmy Union Carbide India Ltd miała miejsce katastrofa - otworzył się zawór bezpieczeństwa na zbiorniku magazynowym zawierającym silnie toksyczny izocyjanian metylu (MIC methyl isocyanate). Uwolniony gazowy MIC utworzył chmurę która przepłynęła nad pobliskie zabudowania. Skażenie było bezpośrednią przyczyną śmierci około 2 500 osób. Szacuje się, że blisko 100 tys. doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. mozesz jeszcze poszukac czegos o katastrofach ekologicznych typu Soveso czy Sandoza
pawe³

Re: OBSZARY ZAGRO¯ENIA EKOLOGICZNEGO NA ¦WIECIE POMOCY !!!!

Post autor: pawe³ »

mam zadanie napisac jak Życ na obszarach zanieczyszczonych
piotrek

obszary zagrozone w Polsce

Post autor: piotrek »

Witam wszystkich serdecznie i od razu przepraszam za brak polskich fontow.

Mam pewien problem, jeste zmuszony do wykonania referatu na temat obszarow zagrozonyych ekologicznie na terenie Polski. Znajac zycie to zaraz pewnie ktos wyskoczy ze pelno jest o tym, czy to tu czy tam. ale wlasnie nie ma, a przynajmniej ja nie moge znalezc knkretnych informacji, np. z lista tych obszarow i wymienionymi zagrozeniami :roll: nigdzie nie ma nic sprecyzowanego, tylko naokolo - 0 konkretow. Wiec zwracam sie do Was moi drodzy z prosba o pomoc. Jesli ktos ma jakos zestawione te informacje to bylbym bardzo wdzieczny za okazana mi pomoc.

czekam na szybka odpowiedz i pozdrawiam
Piotrek
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: obszary zagrozone w Polsce

Post autor: Iwus »

poszukaj na stronie GIOŚ
piotrek

Re: obszary zagrozone w Polsce

Post autor: piotrek »

ok zaraz to wszystko poprzegladam :) mam nadzieje ze znajde chociaz czesc tego co szukam.


czekam na dalsza pomoc :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości