Oceanografia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Kaciaw
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2013, o 23:21

Re: Oceanografia

Post autor: Kaciaw »

hej:)
Właśnie sie zastanawiam nad tym czy mnie przyjmą w ogóle, bo matura podst. z geografii w tym roku rozłożyła mnie na łopatki tak, że uzyskalam z niej tylko 38% /
ogólnie w tych punktach wychodzi mi 57 i rodzi się pytanie, czy się dostanę.
Chciałam sie jeszcze zapytać, jak to jest z przyznawaniem miejsca w akademiku? na czym to polega? jak się o to starać?
dziękuje za odpowiedzi: )
iga94
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 17:19

Re: Oceanografia

Post autor: iga94 »

hejhej!
Dużo nas w tym roku się wybiera na ten kierunek?
Kaciaw z tego co wiem a już trochę czytam o tym wszystkim to tak, w zeszłym roku przyjmowali od 30 punktów, 2 lata temu od 10 wcześniej ludzie pisali że dostają się wszyscy więc chyba bez obaw.mi wyszło 80 punktów i też się trochę martwię bo złożyłam tylko na ug i na szczecin (chociaż tam wcale nie chcę iść). Co do akademików - sama chcę mieszkać w akademcu więc dzwoniłam do dziekanatu się dowiedzieć pare rzeczy odnośnie rekrutacji i własnie pytałam jak to z tym mieszkaniem, więc podobno najbardziej patrzą na to skąd jesteś, jak masz daleko do gdanska to raczej dostaniesz, w drugiej kolejnosci ida zarobki rodzicow
pozdrawiam
Oglala
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2012, o 11:55

Re: Oceanografia

Post autor: Oglala »

O przyznaniu akademiku decydują głównie zarobki
W większości akademików lodówki są w pokojach, w łącznikach lub nie ma ich w ogóle, trzeba sobie załatwiać, więc o kradzieży raczej nie ma mowy. Można się starać o akademik o wyższym standardzie (drożyszy)
lub niższym (tańszy, nie znaczy że gorszy)
Takie akademiki jak DS 7 są uznawane za klasztor, więc i osoby szukające spokoju na studiach znajdą coś dla siebie.
Kaciaw
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2013, o 23:21

Re: Oceanografia

Post autor: Kaciaw »

aha, czyli po pierwsze zarobkia jak załatwiać to miejsce w akademiku ? jeśli załóżmy dostanę się na studia ^^
Oglala
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2012, o 11:55

Re: Oceanografia

Post autor: Oglala »

Drukujesz podanie o akademik, pobierasz z urzędu skarbowego dochody każdego członka rodziny, zanosisz to wszystko do dziekanatu do spraw socjalnych w wyznaczonym terminie.
iga94
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 17:19

Re: Oceanografia

Post autor: iga94 »

spoko, mówię tylko co mi powiedziano w dziekanacie
iga94
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 17:19

Re: Oceanografia

Post autor: iga94 »

który akademik jest o wyższym standardzie ? i jak to wygląda mniej więcej cenowo ?
Oglala
Posty: 8
Rejestracja: 9 sie 2012, o 11:55

Re: Oceanografia

Post autor: Oglala »

Polecam zakładkę dla studentów UG", są też zdjęcia i opisy akademików, więc powinnaś otrzymać odpowiedź na wszystkie swoje pytania.

Kod: Zaznacz cały

akademikigdansk.pl/
yelyah
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2013, o 14:57

Re: Oceanografia

Post autor: yelyah »

Hej Ja również wybieram się na oceanografię. Z tego co widzę to mieszczę się w limicie!

A tak w ogóle to skąd jesteście?
Kaciaw
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2013, o 23:21

Re: Oceanografia

Post autor: Kaciaw »

ze Świnoujścia.
a to podanie kiedy mam złożyć niby? jestem w ogóle nieobeznana w tym temacie
yelyah
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2013, o 14:57

Re: Oceanografia

Post autor: yelyah »

A ja z Tczewa

Podanie mamy złożyć łącznie ze wszystkimi dokumentami do wtorku. W środę zostanie ogłoszona lista przyjętych Ja jadę jutro.
Kaciaw
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2013, o 23:21

Re: Oceanografia

Post autor: Kaciaw »

ale podanie o akademik?
yelyah
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2013, o 14:57

Re: Oceanografia

Post autor: yelyah »

A niee. Wprowadziłam w błąd /

Co do podania o akademik to może na stronie UG coś jest napisane.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości