Oceanografia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
searafina
Posty: 117
Rejestracja: 2 maja 2006, o 08:10

Oceanografia

Post autor: searafina »

HEY! Nie wiem czy taki temat nie był już poruszany tu na forum, ale jestem bardzo ciekawa co sądzicie o kierunku studiów oceanografia? Czy myslicie, że ciężko po tym o pracę A może możliwośc pracy za granicą w tym zawodzie
Będę wdzięczna za wypowiedzi.
w Polsce

Re: Oceanografia....

Post autor: w Polsce »

Oceanografia ? No chyba Żartujesz :P
Meliana
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2007, o 21:54

Re: Oceanografia....

Post autor: Meliana »

Zależy czym się interesujesz. Największe szanse są (teoretycznie) po oceanografii fizycznej z geoinformatyką. A że najchętniej wybieraną specjalnością jest oceanografia biologiczna to i ciężej o pracę z powodu konkurencji. Jest jeszcze oceanografia chemiczna i geologia morza. I popieram Gościa - praca w Polsce po oceanografii to chyba żarty - może na uczelni, może w instytucie naukowym, może.
xxx

Re: Oceanografia....

Post autor: xxx »

teŻ chciałabym studiowac oceanografię, kierunek biolog morza.
a jeśli zna się bardzo dobrze obce języki - wyjechać za granicę
(mam na mysli tutaj usa), bo w polsce to chyba kiepsko o pracę.
Awatar użytkownika
pawełmoz
Posty: 47
Rejestracja: 6 maja 2007, o 20:01

Re: Oceanografia....

Post autor: pawełmoz »

Cytując z forum rekrutacyjnego UG jednego z pracowników instytutu oceanografii:

Oceanografia daje gruntowne przygotowanie przyrodnicze z zakresu chemii,
biologii i fizyki morza, które jest pomocne w różnych gałęziach
gospodarki.
Kilka przykładów:
Fizyka morza: interpretacja i przetwarzanie map np. lotniczych, morskich
(zainteresowane podmioty: publ. Urzędy Morskie, pryw. Lufthansa itp)
Przetwarzanie zdjęć satelitarnych na potrzeby geoinformacji (np. nawigacji
satelitarnej, telefonii komórkowej, monitoringu sat., obronności itp)
Operatorzy urządzeń, wykorzystywanych we wszelkich pracach na morzu np.
hydroakustycznych (bardzo poszukiwani specjaliści- technicy np. przez
Instytut Morski).
Chemia morza: wszelkie instytucje odp. za oczyszczanie ścieków, laboratoria
uzdatniania wody, instytucje kontroli portowej itp.
Biologia morza: wszelkie inspektoraty ochrony środowiska (np Urzędy
Marszałkowskie ,Wojewódzkie i Administracji Lokalnej itp).
Geologia morza: poszukiwania ropy naftowej i kopalin na szelfie kontynentalnym (praca na platformach wiertniczych).
Można też pomyśleć o karierze naukowej Uśmiech
Podsumowując pracę po naszym kierunku studiów można znaleźć nie tylko w kraju ale i zagranicą.
Oceanografia biologiczna daje szansę pracy nie tylko w ochronie srodowiska, to był przykład. Po oceanografii biologicznej można pracować w wielu innych dziedzinach. Generalnie wszystkie instytucje i zakłady pracy zajmujace się morzami i oceanami potrzebują specjalistów od biologii morza. Na przykład:
- w IMGW jest dział oceanografii biologicznej zajmujacy sie monitoringiem
- każda inwestycja na wybrzeżu morskim lub na morzu wymaga wg prawa tzw. OOŚ (oceny oddziaływań środowiskowych), coś takiego może zrobić biolog morza Uśmiech
cahala

Re: Oceanografia....

Post autor: cahala »

Moja siostra skończyła oceanografię sp. Biologia Morza a jej chłopak skończył oceanografię fizyczną. Ani oni ani ich koledzy i koleŻanki z roku nie pracują w zawodzie. Praca jest, owszem ale w Australii.
Immortality
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2008, o 17:52

Re: Oceanografia....

Post autor: Immortality »

Hejka ja tez myslalam o oceanografii. mnie kreca wyprawy badawcze, badanie zachowan zwierzat(po takim kierunku to najchetniej zajelabym sie badaniem zycia rekinow). wiem ze to bedzie trudne do zrealizowania, ale jak sie chce to mozna wszystko. myslalam zeby zrobic licencjat w polsce, a magistrat zagranica. prace oczywiscie wolalabym zagranica, nie lubie polski. ja tam bde dazyla do osiagniecia celu, przeciez to nie jest niemozlie). a jezeli sie nie uda- coz prawdopodobnie zdecyduje sie na kariere policyjna(ta opcja tez w sumie mi sie podoba:P)
cahala

Re: Oceanografia....

Post autor: cahala »

Immortality pisze:Hejka ja tez myslalam o oceanografii. mnie kreca wyprawy badawcze, badanie zachowan zwierzat(po takim kierunku to najchetniej zajelabym sie badaniem zycia rekinow). wiem ze to bedzie trudne do zrealizowania, ale jak sie chce to mozna wszystko. myslalam zeby zrobic licencjat w polsce, a magistrat zagranica. prace oczywiscie wolalabym zagranica, nie lubie polski. ja tam bde dazyla do osiagniecia celu, przeciez to nie jest niemozlie). a jezeli sie nie uda- coz prawdopodobnie zdecyduje sie na kariere policyjna(ta opcja tez w sumie mi sie podoba:P)
Jeśli nastawiasz się na karierę zagranicą to po co Ci licencjat w Polsce? Nie lepiej od razu pójść na studia w swoim wymarzonym kraju? MoŻe to skok na głęboką wodę ale na pewno opłacalny.

PS. Magistrat – termin uŻywany potocznie na określenie organu wykonawczego samorządu terytorialnego w miastach. Przewodniczącym magistratu jest burmistrz lub (w większych miastach) prezydent miasta, a w jego skład wchodzą ponadto wiceburmistrzowie (wiceprezydenci miast) i członkowie zarządu jako ławnicy.
Immortality
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2008, o 17:52

Re: Oceanografia....

Post autor: Immortality »

wiesz, niby tak, ale jest taki tyci problem- język(potrzebuje po prostu wiecej czasu na nauke jezyka bo niestety jestem calkowitym beztalenciem jezykowym ). a oprócz tego- kasa. ale na szczescie okazuje sie ze moja siostra byc moze bedzie jechala na to lato do anglii. rozwaza zosttanie tam gdyz jej sytuacja w polsce tez nie jest najlepsza(studiuje na ASP) jezeli tak sie stanie to bede miala bardzo ulatwione zadanie, jezeli nie to gorzej bo nie mam nikogo zagranica u kogo moglabym przenocowac chociazby:(.

co a magistrat to nie jest ta druga część studiów? po licencjacie?sorki w tych sprawach jestem zielona<
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Oceanografia....

Post autor: Biochejter »

Immortality pisze: co a magistrat to nie jest ta druga część studiów? po licencjacie?
Magisterium się to zwie
mephalabp
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2009, o 21:07

Re: Oceanografia....

Post autor: mephalabp »

Witam. Mnie także interesuje oceanografia. Czu orientujecie się może ilu było w 2008 roku chętnych na ten kierunek i od ilu punktów można było się dostać? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Oceanografia....

Post autor: Sunflower77 »

Liczba punktów to nie wszystko. Przede wszystkim trzaba mieć pozytywny wynik lekarski- słyszałam że nadcisnieniowcy nie maja szans.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2009, o 13:44

OCEANOGRAFIA

Post autor: kinky »

hej jest ktoś może na tym kierunku i chce się podzielić wrażeniami? albo może ktos wie jaki ma się zawód po tym kierunku?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości