Ocena mikroskopu Leitz

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
pioter_cel
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2015, o 22:21

Ocena mikroskopu Leitz

Post autor: pioter_cel »

Witam,

Jestem poczatkujacym pasjonatem mikroskopi i mikrofotografi.
Kupilem ostatnio taki mikroskop wraz z obiektywami (750E).

Kod: Zaznacz cały

adverts.ie/clocks-scientific-instruments/leitz-dialux-22eb-microscope/8353326?utm_source=email&utm_medium=link&utm_campaign=AdSoldWatchlist
Leitz Dialux 22EB Research Microscope

Optics:
Nikon Plan 40 - 0.65 - 160/0.17
Leitz NPL Fluotar - 100/1.32 - 160/0.17
Leitz NPL Fluotar - 25/0.55 - 160/0.17
Leitz NPL Fluotar - 10/0.30 - 160/-

Wg mnie cena 750E za taki zestaw to byla okazja porownujac do innych ofert np. na ebay.

Czy ktos z forumowiczow ma taki mikroskop?
- - jak jest z rozbudowa takiego mikroskopu o ciemne pole lub kontrast fazowy?

Pozdrawiam,
Pioter
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Ocena mikroskopu Leitz

Post autor: planapo »

Oj, przeplaciles To jest mikroskop studencki/laboratoryjny, niestety nie jest to model research jak napisali w ofercie.
jak jest z rozbudowa takiego mikroskopu o ciemne pole lub kontrast fazowy?
Na pewno ma te mozliwosci, jednak Leitz to jest malo popularna marka wsrod amatorow wiec nie potrafie Ci powiedziec jak jest z cenami i dostepnoscia czesci.

Fluotary to fajne obiektywy.
Awatar użytkownika
Pan Cyk-Cyk
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2013, o 21:35

Re: Ocena mikroskopu Leitz

Post autor: Pan Cyk-Cyk »

pioter_cel pisze:Witam,

Wg mnie cena 750E za taki zestaw to byla okazja porownujac do innych ofert np. na ebay.

Czy ktos z forumowiczow ma taki mikroskop?
- - jak jest z rozbudowa takiego mikroskopu o ciemne pole lub kontrast fazowy?

Pozdrawiam,
Pioter
Może i przepłaciłeś, ale po tym co mi pokazał mocno poobijany laborlux S to pewnie nie będziesz żałował.

Do Leitza jest kondensor uniwersalny który ma krążki do kontrastu fazowego i ciemnego pola. Swoją droga parę dni temu sprzedałem taki.
Szukasz czegoś takiego:

Kod: Zaznacz cały

ebay.com/itm/1pcs-Used-Good-LEITZ-WETZLAR-GERMANY-CONDENSER-513558-E-SW-/181578745735
Wydaje mi się, że jest szansa dopasowania do tego zestawu do fluorescencji, kwestia jaka jest średnica szyny w głowicy. Do fluo sa specjalne obiektywy, co ciekawe z imersją wodną.
Szkoda, że nie masz głowicy trino, a to się może przydać do zdjęć, niestety jest to wydatek. Ja ma jedna lekko uszkodzoną, odezwij sie na PW jak coś.

Jakbyś szukał jakiś obiektywów to szukaj PL Fluotar, to jest odrobinkę nowsza konstrukcja od NPL.
pioter_cel
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2015, o 22:21

Re: Ocena mikroskopu Leitz

Post autor: pioter_cel »

Dzięki za wasze odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Piotr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości