Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
ramzes

Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: ramzes »

.no wlasnie co wybrac,niedawno zostalem przyjety,na te kierunki na URZ,mam jeszcze kilka tygodni na podjecie decyzji :twisted: ,bardziej sie sklaniam ku ochronie,a wy co mi sugerujecie :?:
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: agatha_89 »

hmm ja bym wbrała jednka rolnictwo, uwazam,że ma się po nim szersze perspektywy.
Awatar użytkownika
Claudia
Posty: 488
Rejestracja: 30 lip 2007, o 19:22

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: Claudia »

Widac ramzes sam nie wiesz co chcesz.jeśli interesuje cię ochrona środowiska to w czym problem?!
ramzes

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: ramzes »

Droga kolezanko,troche mnie niezrozumialas,problem polega na tym ze ja chce jeszcze znalesc po tych studiach prace,napisalem ze mysle o ochronie poniewaz wedlog mnie to lepsza perspektywa.,ale byc moze sie myle,wiec chce poznac zdanie innych,jesli chcesz mi pomagac piszac takie bezwartosciowe wywody to lepiej zajmij sie czyms innym.A co do moich zainteresowan to pewnie zdazylas zauwazyc ze interesuje sie ogolnie przyroda a nie np.fizyka jadrowa.
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: agatha_89 »

Ja własnie miałam na mysli pracę. Na Rolnictwie z czego wiem mozna potem wybrać wiele specjalizacji, myślę,że po rolnictwie ma sie większe perspektywy w poszukiwaniu póxniej pracy.
Wiem, za to znam ludzie po ochronie środowiska skończyli jako sekretarki w jakis Inspekcjach czy Insytutach, wiec to raczej marna perspektywa.
ramzes

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: ramzes »

Twoja odpowiedz to ja zrozumialem :),wielkie dzieki,za pomoc moja uwaga dotyczyla,osoby ktora napisala ze sam niewiem czego chce co niejest prawda,a to co studiujesz? i gdzie jesli mozna wiedziec :)
Awatar użytkownika
agatha_89
Posty: 416
Rejestracja: 12 maja 2007, o 15:13

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: agatha_89 »

Ja jeszcze nie studiuje. Teraz mnie czeka klasa maturalna.

klaudia87, ja hcyba tez Cie nie rozumiem, zachowujesz się troche jak ignorantka. Chłopak ma prawo miec wątpliwości, wybor studiów nie jest taki prosty i oczywisty ! Ta decyzja zawazy na dalszej przyszłości. Skąd chłopak ma widziec czy lubi ochrone środowiska? przecież jeszcze tego nie studiował, a pojęcie ochrony środowiska jest bardzo szerokie. Nie wiem ile masz lta, czy juz studiujesz czy nie, ale ja tez niedługo bede stać przed tym trudnym wyborem i też sie już waham, między róznymi kierunkami i to wcale nie jest taki prosty i oczywisty wybór, nie zalezy to tylko od lubienia jakieś dziedziny czy nie na wybór stuiów składaja sie jeszcze wiele innych czynników.
ramzes

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: ramzes »

Do KLAUDIA87,moze masz racje niezopelnie jeszcze wiem czego chce,dlatego prosze innych o pomoc,napisalem ze skaniam sie ku ochronie co wcale nie musialo oznaczac ze interesuje sie nim bardziej niz rolnictwem,poprostu zalezy mi na fajnej idobrze platnej pracy,zreszta chyba jak kazdemu,a ty zamiast udzielic mi rzeczowych wskazowek,piszes odrzeczy,ale oczywiscie masz prawo,TYLKO NA DRUGI RAZ NIEROB ZADYMY JAK I TAK WIESZ ZE NIEMASZ RACJI.POZDRAWIAM
chiazma
Posty: 9
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:51

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: chiazma »

Ramzes, ja też myślę, że rolnictwo może być lepszą opcją. Nie wiem, czy to tylko moje odczucie, czy bardzo dużo osób jest i skończyło już ochronę środowiska, najczęściej, aczkolwiek nie zawsze tak jest, z uwagi na niedostanie się na wymarzone studia idzie się tam, gdzie nas przyjęli, wiele osób jako alternatywne kierunki wybiera O.śr., stąd taka sytuacja. I potem może sie skończyć tak, jak pisała agatha_89, . A swoją drogą dobrze jest wybrać studia, które mają więcej specjalizacji - masz większy wybór
ramzes

Re: Ochrona srodowiska czy rolnictwo

Post autor: ramzes »

Wpisy z zeszlego roku i starsze zawieraja czesto opinie ze ochrona jest to kierunek ktory jeszcze sie rozwija i zapotrzebowanie na osoby z tym wyksztalceniem bedzie wystepowac dopiero za kilka lat podobnie zreszta jest z biotechnologia,laczy sie to glownie,z wejsciem do unii i wzwiazku z tym z wiekszym zainteresowaniem srodowiskiem naturalnym.Tak niektorzy pisali ok rok temu.Jest to kierunek ktory dopiero sie pojawil w tym roku naURZ,i narazie jest tylko licencjat a pewnie wkrotce sie to zmieni.NARAZI SIE MOCNO ZASTANAWIAM. :twisted:(aha o rolnictwi nic nie znalalem ale moze tylko nie umiem szukac).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości