Ochrona Środowiska ???

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Iwus »

GoodWolf, na kierunku Ochrona środowiska spodziewaj się duzo chemii (organiczna,nieorganiczna,sanitarna) biologii (zoologia,botanika ekologia)
fizyka i matematyka ( na uniwersytecie może ich nie byc ale ja miałam)
geologia,geografia,toksykologia,gleboznawstwo,j.angielski,informatyka,filozofia,hydrologia,meteorologia,ochrona atmosfery,technologia wody i ścieków,utylizacja odpadów.
Na specjalnościach są przedmioty kierunkowe.
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: GoodWolf »

Iwus dzięki wielkie za odpowiedź Może jest tutaj ktoś na forum kto studiuje Ochrone Środowiska na Uniwersytecie Śląskim i wypowie się jak to jest.
Będę bardzo wdzięczny za informacje
polir

ochrona środowiska

Post autor: polir »

TeŻ zastanawiam się nad ochroną środowiska. Ale nie wiem czy to jest kierunek, po którym mozna znaleść dobrą pracę. Gdzie mozna pracowac? I jakie są inne kierunki zblizone do O¦
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: olgap5 »

pracahmmznam pare osob po ochronie srodowiska i wiekszosc z nich to wyksztalceni bezrobotni. Istnieje perspektywa pracy w sanepidzie, ale to tez trzeba miec plecy. Jesli ochrona srodowiska to moze na polibudzie? albo np. inzynieria srodowiska- wieksze szanse na uczciwy zarobek.
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Gosiaczek »

ja też chcę iśc na Ochronę Środowiska ale jakoś nie obchodzi mnie to czy to jestprzyszlościowy kierunek. Dla mnie liczy się to żeby studiowac coś co mnie interesuje. Oczywiście fajnie jest gdy studiuje się cos co ma swój prestiż ale myślę że najważniejsze jest nasze podejście jeśli coś się robi z prawdziwą pasją to później sobie człowiek jakoś poradzi.
olgap5
Posty: 37
Rejestracja: 14 cze 2006, o 17:22

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: olgap5 »

polir pisze:Też zastanawiam się nad ochroną środowiska. Ale nie wiem czy to jest kierunek, po którym mozna znaleść dobrą pracę.
Odpowiedz brzmi- nie. Ale co do pasji zgadzam sie. Dlatego tez jestem na biologii.
poiler

os

Post autor: poiler »

A co mozna robić po inŻynierii środowiska gdzie pracowac Szczerze powiedziawszy chcialabym na ochronie środowiska, ale nie widze siebie jako pracownik sanepidu albo oczyszczalni scipeków /.
Iwus

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Iwus »

po inŻynierii środowiska moŻesz projektować np przydomowe oczyszczalnie ścieków,stacje uzdatniania wody.zaleŻy jaką specjalizacje wybierzesz.
poiler

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: poiler »

A jakie mozna wybrac specjalizacje i co sie liczy na maturze na ochrone środowiska i inŻynierie środowiska? W niektórych informatorach jest napisane, ze jest liczony równiez język obcy rozszerzony? To prawda?
Wiem, ze biologia i do wyboru chemia lub fizyka. ale te języki mnie męczą, bo za nimi średnio przepadam /
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Iwus »

specjalizacje są różne na każdej uczelni,te informacje są w informatorze.
Ochrona środowiska od inżynierii środoswika różni sie ilością przedmiotów projektowych i technicznych.(na inżynierii jest więcej)
pitbul

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: pitbul »

W rzeszowie na biologi jest specializacja:hydrobiologia i ochrona wod,co mozna po tym robic?
wlasnie ten

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: wlasnie ten »

Ochraniać wody :D Przed ściakami )
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Ochrona Środowiska ???

Post autor: Iwus »

możesz np prowadzić monitoring wód (płynących,stojących,zbiorników zaporowych,Bałtyku)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości