ochrona środowiska UJ - co sądzicie?

Wybór uczelni o kierunku ekologia i ochrona środowiska. Zasady punktacji i rekrutacji na uczelniach. Wykaz materiałów i ciekawostek ekologicznych.
Ela

ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: Ela »

Tak jak w temacie, ochrona środowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Sama nie wiem, a mało czasu zostało? Dobry kierunek? Chciałabym studiować w Krakowie Myślałam teŻ o biologii, ale nie wiem czy dostanę pracę po takich studiach.
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: GoodWolf »

Ja obecnie ubiegam się o Studia na UŚ= Uniwersytet Śląski. Wybrałem kierunek Ochrona Środowiska licze na to ze sie dostane choć przede mną jeszcze (biologiczno-geograficzny)egzamin wstępny.

Ochrona Środowiska lub Biologia to na pewno ciekawa propozycja dla tych którzy kochają te zagadnienia, dla reszty doradzam wybrać coś innego.
Eny

ochrona środowiska UJ

Post autor: Eny »

Niby tak jest, tylko czemu później na tych kierunkach połowa jęczy, Że chce studiować medycynę? Ludzie jak nie chcecie studiować danego kierunku to nie zajmujcie innym miejsca Ja mam dość słuchania, Że ktoś jest na tym kierunku tylko chwilowo! Zwiększyć liczbę przyjmowanych studentów na medycynę, wtedy na przyrodniczych kierunkach będą ci, którzy na prawdę są zainteresowani tematem!
GoodWolf
Posty: 54
Rejestracja: 15 cze 2005, o 01:00

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: GoodWolf »

Zgadzam się z tym. Jeśli ktoś ma zamiar pobyć na danym kierunku tylko przez kilka miesięcy to niech da sobie lepiej spokój. Po co zabierać miejsce tym którzy naprawde chcą coś zrobić w swoim życiu w celu poprawy ochrony życia(czyli środowiska) nas samych i przyszłych pokoleń naszych babasków :) Pomyślcie o tym.
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: Timi »

Ja także wybieram się na Ochrona Środowiska ale na Uniwersytet Łódzki, no i oczwiście jak większość wybierających ten kierunek borykam sięz ludzmi którzy co dzoeń mi wypominają ze nie mają pracy, lecz jeżeli tylko to widze w życiu, to musze tam iść, jeżli będziemy sugerowali sie innymi to nigdy nie choć w małym stopniu nie zblizymi sie do swoich obranych celów i marzeń, także mówie wam, życie jest za krótkie abyprzejmować się zdaniem innych i wybierać to co oni chcą, jeżeli chcemy zrealizować swój cel w życiu musimy iść włąsną drgą)
arms

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: arms »

GoodWolf pisze:Zgadzam się z tym. Jeśli ktoś ma zamiar pobyć na danym kierunku tylko przez kilka miesięcy to niech da sobie lepiej spokój. Po co zabierać miejsce tym którzy naprawde chcą coś zrobić w swoim Życiu .
¯eby nie iść do wojska :D
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: Vinci »

Eny ja zlozylem na ochrone na UJ, jesli sie dostaniesz to konieczeni musimy sie poznac tak odbiegjąc od teamtu
Keira
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2006, o 14:21

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: Keira »

Ja tam składałam papiery bo był konkurs świadectw i nawet z nienajlepszymi ocenami dostałam się Jednak wybrałam inne studia, ze specjalnością ochrona przyrody.
Podjęłam taką decyzję m. in. dlatego, że ochrona środowiska jest na wydziale chemii i generalnie są to studia mniej związane z biologią, a bardziej chemią czy fizyką. Przykładowo, na ochronie przyrody bardziej skupiają się na zależnościach ekologicznych między poszczególnymi gatunkami i ich środowiskiem, zaś na ochronie środowiska np. w jaki sposób rozkładają się poszczególne rodzaje śmieci itp.
anusia271

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: anusia271 »

niop i zamiast na farmacji wyladowalam na oś na uj to chyba przeznaczenie:P
aska

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: aska »

teŻ sie dostałam na ochrone środowiska, na chemii jestem na liście rezerwowych, a co do biologi okaŻe się wkrótce.
Aneczka xD
Posty: 5
Rejestracja: 7 sie 2008, o 18:10

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: Aneczka xD »

hej jest ktoś kto idzie na ochrone środowiska w tym roku na wydział chemii na UJ
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: ochrona środowiska UJ - co sĄdzicie?

Post autor: Gekon »

Wiem ,że nie w tym topicu ale jaki był próg na chemię na UJ ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość