Od czego zacząć ?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
maturzysta3661
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2010, o 19:33

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: maturzysta3661 »

W roku szkolnym czasu na to aż nadto. Wakacje są od odpoczywania.

popieram, zaczynam od 1 września

na pierwszy ogień GENETYKA
Awatar użytkownika
Shoji
Posty: 87
Rejestracja: 23 sie 2010, o 23:04

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: Shoji »

Dobra są sposoby na Biologię a na Chemie ma ktoś jakąś

Powiem szczerze,że nie wiem jak się zabrać za Chemie.
Boli mnie to z tego względu,że nie wiem czy dam radę w 7 miesięcy ogarnąć ją do matury

Pomóżcie
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: Wanna »

[at]Shoji: Proponuje, bys zaczal od budowy atomu, konfiguracji elektronowej, wiazan, tego typu rzeczy Wiem, ze w podrecznikach Operonu tematy zwiazane z zagadnieniami wymienionymi przeze mnie wyzej znajduja sie gdzies pod koniec podrecznika do I klasy (chyba). Wydaje mi sie jednak, ze to zly uklad i najlepiej zabrac sie do tego na poczatku.
Awatar użytkownika
karolkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 1 lip 2010, o 20:37

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: karolkaaa »

Zgadzam sie z Wanna, że najlepiej od tego zacząć. W podręcznikach Żak układ pierwszej klasy jest taki: budowa atomu, układ okresowy, wiązania, mole, szybkość reakcji, efekty energetyczne reakcji i stan równowagi chemicznej. Wydaje mi się że ta kolejność jest ok i sama mam zamiar w takiej kolejności powtarzać
Awatar użytkownika
karolkaaa
Posty: 30
Rejestracja: 1 lip 2010, o 20:37

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: karolkaaa »

Zgadzam sie z Wanna, że najlepiej od tego zacząć. W podręcznikach Żak układ pierwszej klasy jest taki: budowa atomu, układ okresowy, wiązania, mole, szybkość reakcji, efekty energetyczne reakcji i stan równowagi chemicznej. Wydaje mi się że ta kolejność jest ok i sama mam zamiar w takiej kolejności powtarzać
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: Tomq »

Moja propozycja z chemii to kolejno: systematyka zw. nieorganicznych, mole, stężenia, budowa atomu, wiązania, reakcje w roztworach wodnych, elektrochemia, szybkość reakcji i jej efekty energetyczne, chemia organiczna.
Awatar użytkownika
Adrenalinaa_19
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 22:12

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: Adrenalinaa_19 »

Hej Drodzy Maturzyści:)

Od czego zaczynacie powtórki z biologii (ja mam dylemat i liczę na jakąś wskazówkę )
Awatar użytkownika
blackup12
Posty: 38
Rejestracja: 13 paź 2009, o 13:42

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: blackup12 »

Od komórki
pablao
Posty: 12
Rejestracja: 28 lut 2010, o 17:59

[Link] Od czego zacząć ?

Post autor: pablao »

ja mam zamiar jechać po kolei według książek z wyd. WSiP, czyli:
- budowa komórki, funkcje, skład chemiczny
- rośliny
- grzyby
- zwierzęta
- człowiek
- metabolizm
- genetyka
ewolucjonizm i ekologie mam dopiero w tym roku

jak wszystko powtórze (mam nadzieje, że wyrobie się do lutego) to zaczynam wypełniać arkusze i chce przerobić wszystkie pytania z zadania-maturalne-odpowiedz-i-zadaj-kolejne-vt19372.htm
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: Martine »

No i na czym stoicie? Styczeń mija (!)
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: paulina_47 »

Ja to z biologii powoli wszystko ogarnęłam, ale tak po łebkach, wydaje mi się. Nie wiem za co powinnam się wziąc, dlatego męczę chemię i te durne węglowodory.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: withi_as »

E tam Martine, ja bym raczej powiedziała że dopiero styczeń Jutro mam na dodatkowej bio powtórkę od początku do końca 2 klasy, a od lutego zabieram się za genetykę (w tym na początku jeszcze dwie godzinki poświęcę na ekologię i ewolucjonizm). W sumie jestem z siebie zadowolona, od lipca ogarnęłam całe dwie klasy i mam ochotę trzecią skończyć do marca, a później już tylko testy i zadania -)

A Paul z chemią chociaż jest lepiej? Może spróbuj sobie ten cały materiał jakoś podzielić, albo poświęcej codziennie jakąs godzinkę na np powtórkę z bio. Rozpisz sobie tematy i zaznaczaj co powtórzyłaś, żeby Ci się jakoś wszystko ładnie utrwaliło i poukładało
Awatar użytkownika
Martine
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2011, o 13:02

Re: Od czego zacząć ?

Post autor: Martine »

To ja mam tak z chemii - wszystko z grubsza. Z biologii pierwsza klasa ładnie powtórzona z drugą na bakier -)

A tak btw., by nie zakładać nowego wątku:

Przystępuję do matury po raz pierwszy i z tego powodu chciałam zasięgnąć rady tych, którzy są już wprawieni w maturalnych zmaganiach (np. poprawiają egzamin w maju) Nie pogardzę zdaniem, również tych, którzy po prostu sami opracowali jakiś ciekawy sposób powtórek.

Zaznaczam nie zaczynam od zera: od października ostro zasuwam z wszystkich trzech przedmiotów na kursach, zastanawiam się tylko czy przerabianie straszych arkuszy maturalnych warto zostawić sobie np na marzec i kwiecień a do końca lutego kontynuowac powtórki?
Czy lepiej powtarzanie informacji i przeglądanie zeszytów przeplatać arkuszami z ubiegłych lat?

Czasu niewiele i nie wiem w co ręce włożyć. Mam nadzieję, że coś poradzicie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości