Podstawy do matury z biologii i chemii - cel dostać się na lek. dent

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
Shou1
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 16:42

Podstawy do matury z biologii i chemii - cel dostać się na lek. dent

Post autor: Shou1 »

Cześć, mam pytanie jak dobrze przygotować się od zera, totalnych podstaw do matury z biologii i chemii by dostać się na lek.dent ? Mam 19lat, jestem rocznikiem 98 w tym roku pisałem mature ale z tego co widzę to będzie takie 44-68% z tych dwóch przedmiotów a chciałbym je napisać na min.88 %. Mam dużo książek typu omega bukały i wiekszosc ksiazek (cwiczen) do chemii z strony pazdro, duzo tych pozycji, dostałem je od mojego taty w 1kl lo.

Chciałbym pozbyć się wszystkich i kupić tylko najpotrzebniejsze pozycje, książki które dadzą mi solidne twarde fundamenty by móc poradzić sobie na maturze, mój najsłąbszy dział to stechiometria, z nieorganiczną nawet sobie radzę, lubię chemię organiczną natomiast u mnie raczej wszystko wymaga dobrego przerobienia haha.
Na początku 3kl. się poddałem gdyż . sprawy rodzinne o tym zaważyły, po prostu nie mialem mozliwosci, czasu i jak.

Jakie polecacie książki które dobrze nauczą mnie chemii nieorganicznej i organicznej A PRZEDE WSZYSTKIM DZIAŁU ZWANEGO Stechiomteria . Oraz z jakich książek najlepiej uczyć się do matury?

Pro po biologii to już troche myślałem i zostawiłbym sobie podrecznii do biologii tyle ze kupił do roz. uzywany z operonu do 1klasy, zostawiłbym sobie książki bukały a mam ich :
1# metabolizm komórkowy
2# książka poswiecona organellom, nie pamiętam tytułu coś komóra i struktura? tam tez sa pierwiastki i cukry itd. wszystko dot. komórki
3# książka gdzie są rosliny,grzyby,wirusy,bakterie.
4# strunowce
5# taka wielką cegłę zadań z bukały.
Oprócz tego mam BOTANIKA i Biologia Komórki

Jakie książki kupić ( bo te sprzedam raczej mam już dużo kupców na nie) żeby mieć ich owiele mniej niż cała zawaloną półkę ( już wszystkich pozycji nie pisalem bo mi sie po prostu nie chce )
ale żeby były tymi konkretnymi?

Z góry dziękuje za odpowiedź miłego dnia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości