Odczynniki

Jak stworzyć własne laboratorium, gdzie kupić odczynniki i sprzęt laboratoryjny, wszystko o bezpieczeństwie, doświadczeniach...
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Odczynniki

Post autor: Batha »

kaszna, tak, błękit metylenowy jest rozpuszczalny w wodzie (1g/25ml).
Kreda
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2012, o 16:43

Re: Odczynniki

Post autor: Kreda »

Witam. Godzinę temu znalazłem tą super stronę i natychmiast się zarejestrowałem.
.
Na forach chemicznych byłem aktywny wiele lat temu, ale teraz gdy tam wróciłem, to niektóre znikły. Moje serdeczne pozdrowienia dla DMchemik.
.
Co do kupowania od eko osiem, jakby to napisać?. Problem jest w tym, że eko osiem osiem napewno was nie oszuka, a wręcz na odwrót- jest aż za bardzo solidny! Najwyżej nie zrealizuje zamówienia na najbardziej wrażliwe rzeczy z powodu braku, jednak wasze dane już na zawsze będę w pewnym rejestrze.
.
Ja z racji mojego naprawdę starszego wieku i przeżytych specyficznych doświadczeń, to momentalnie domyśliłem się z charakteru jego profesji, jednak wtedy miałem to gdzieś. Jednak teraz, gdy w europie coraz bardziej ograniczane się swobody obywatelskie, a aparat państwa posiada coraz większe uprawnienia, oraz gdy wytwarzane są w społeczeństwach coraz jakieś histerie i zagrożenia, jak terroryzm, bandyci, mordercy, pedofile, dealerzy itd, to społeczeństwo samo zaczyna się domagać ograniczania swoich swobód i praw człowieka, oraz z zadowoleniem akceptuje dawanie coraz bardziej absurdalnych uprawnień służbom państwa, to jednak dla obywatela lepiej jest, gdy nie figuruje się w pewnych kartotekach. Ja dzisiaj bardzo żałuję, że właśnie kiedyś ujawniłem się przed eko osiem.
.
Teraz wszyscy Wy tutaj jesteści młodzi i Was takie rzeczy nie obchodzą, jednak niewiadomo co los wam przyniesie za 10 lat. To są rzeczy delikatne.
.
Eko osiem napewno pełni ważną służbę w interesie państwa, jednak obecnie w Polsce dzieją się rzeczy tak niebezpieczne dla wolności człowieka, że lepiej sobie nie zakładać tam kartoteki. Ja to pisze z punktu osoby, która od PONAD 30 lat ma bzika na punkcie swobód obywatelskich, łamania praw człowieka, bezprawia organów państwa wobec bezbronnych ludzi.
.
Taki właśnie oryginał właśnie się tutaj zarejestrował. Witam

christofanow
Posty: 34
Rejestracja: 29 maja 2012, o 09:17

Re: Odczynniki

Post autor: christofanow »

W gruncie rzeczy zdobycie wszystkiego jest możliwe. Jeśli nie legalnie to w ramach samopomocy czy po prostu czarnego rynku (który w przypadku prekursorów nie trudno za odpowiednią kwotę nabyć). Bezwodnik octowy można nabyć bez problemów, synteza przy posiadaniu podstawowego wyposażenia nie jest trudna (co prawda niebezpieczna, kiedyś widziałem eksplozję szkieł z eterem diacetylowym). Opis syntezy BMK można znaleźć choćby u Wróbla w jego preparatyce. Co ciekawe raz miałem przeszukanie domu i m.in pomieszczenia laboratoryjnych - zabezpieczono etanol, toulen i propiofenon i szalenie niebezpieczny wg. policyjnego chemika - KOH pomimo, że obok wrzał czerwowny fosfor z wodą destylowaną .
eko osiem
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2008, o 22:48

Re: Odczynniki

Post autor: eko osiem »

Witam , po przeczytaniu całości tego tematu jestem bardzo zawiedziony wypowiedzią modelatora DMchemika raczej nigdy nie było w temacie konfliktów a jednak widzę że są, piszesz bzdury wyssane z palca na temat mojej osoby jeśli masz coś do mnie napisz wprost nie sugeruj niedomówieniami tylko napisz wyraźnie , ja jako eko osiem na VMC nigdy nie robiłem problemów które sugerujesz nigdy żadne dane nie wyszły poza pw.
Mieliście już nauczkę z Czortem i Ketenem gdzie wszelkie dane kupujących były gromadzone /afera bervika/co masz do mnie nigdy nic nie wyszło poza korespondencję pw?

No i post Kredy powalił mnie na kolana , człowieku masz jakiekolwiek problemy z tytułu zakupu u mnie jeśli tak to napisz wyraźnie jakie nie sugeruj bzdur , komu bijesz brawo oceniając moją osobę nie jestem idiotą by tego typu dane jak adres wysyłki trzymać w kompie, zawsze informuję że adres wysyłkowy po potwierdzeniu otrzymania przesyłki zostanie całkowicie usunięty.
Dla czego na jakich faktach napisałeś te bzdury może je wyjaśnij by zrozumieć twoją wypowiedz w temacie czego żałujesz .
Tutaj oczekuję wyraźnej odpowiedzi od Modelatora tego forum DMchemika oraz do usera Kerda dla czego moja osoba jest tak oceniana , liczę na jakieś fakty inaczej domagam się przeprosin
pozdrawiam
eko
Kreda
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2012, o 16:43

Re: Odczynniki

Post autor: Kreda »

Eko osiem, ja jestem zdania, że tutaj specjalnie udajesz nieogarniętego. Po drugie, Przecież wyraźnie napisałem, że Eko Osiem napewno nikogo nie oszuka, że jest solidny itp, a jedyne moje obiekcje były w tym sensie, że nasze dane trafią do bazy służb państwa. Czy ja mogę mieć takie zdanie? Chyba mogę, co? Mało tego, ja nawet nie muszę moich obiekcji uzasadniać- proste? To sami czytelnicy sobie uznają, na ile uzasadnione są moje obiekcje. Jeszcze mało tego, napisałem wyraźnie, że moje opinie są na podstawie mojego przewrażliwienia i na podstawie moich złych życiowych doświadczeń, oraz że teraz moją pasją stała się walka o zabierane ludziom swobody obywatelskie.
.
Eko Osiem, jak jeszcze bardziej mogłem osłabić moje domysły, niż uzasadniając je moimi dziwactwami? Z jednej strony chciałem jak najbardziej Ciebie w to nie mieszać, ale z drugiej strony chciałem jednak ludzi ostrzec. Czy wolno mi ostrzec ludzi przed moimi podejrzeniami? To ludzie sami ocenią, czy moje podejrzenia są zasadne.
.
Uf, bardziej się usprawiedliwiać już nie mogłem, oraz też bardziej łagodnym wobec ciebie być nie mogłem. Nie wiem po cholery się odezwałes? Twoj protest był wbrew sztuce- wiesz o tym? Mam nadzieję, że resztę pominiesz milczeniem?

Kreda
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2012, o 16:43

Re: Odczynniki

Post autor: Kreda »

Myślę że warto aby o tym inni się dowiedzieli, mimo że nie ma to wiele wspólnego z tematem. Otóż po 6 latach pobytu na vmc, nagle straciłem tam konto, zapewne nasz zacny Eko Osiem nie ma z tym nic wspólnego. Jeszcze około dwa tygodnie temu tam mogłem się zalogować, ale już kilka dni temu logowanie stało się niemożliwe. Nie pomagają różne opcje i triki, nie pomaga opcja- zapomniałem hasła itd. Po prostu Kreda już na vmc nie ma dostępu. Warto aby inni użytkownicy o tym pamiętali, gdy będą chcieli szukać w sieci różnych chemikali przez przypadkowe kontakty.

ногомас

Re: Odczynniki

Post autor: ногомас »

jak jest z odczynnikami, które kupując muszę się wylegitymować, kto i po co zbiera te dane?
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Odczynniki

Post autor: DMchemik »

Zapewne sanepid, CBŚ.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Odczynniki

Post autor: Lucyfer »

Nie demonizujecie człowieka. Nawet jeśli czysto teoretycznie trzymałby te dane na dysku, to kto każe zamawiać na własne nazwisko do własnego domu?
3backup
Posty: 18
Rejestracja: 8 mar 2012, o 17:59

Re: Odczynniki

Post autor: 3backup »

Witam - mam problem bo do olimpiady biologicznej potrzebuje 2 odczynnikow Ca(NO3)2 i Ca3(PO4)2 i nie mam pojecia skad je wziasc potrzbeuje kilka gram (po 15 kazdej) do sporzadzenia pozywki knoppa i szczerze zalezy mi na czasie - jest ktos kto moglby mi pomoc? Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Odczynniki

Post autor: DMchemik »

Ca(NO3)2*4H2O w każdym ogrodniczym czy markecie, gorzej może być z Ca3(PO4)2.
DoctorQ
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2012, o 16:22

Re: Odczynniki

Post autor: DoctorQ »

Witam kolegów, to mój pierwszy post więc się przy okazji witam.

Jakiś czas temu zainteresowałem się chemią domową. Produkcja mydła, generatory hho, uzdatnianie wody itp. Wiąże się to z zakupem różnych odczynników, których będę potrzebował. Z tego wątku wnioskuję że zakupując odczynniki w sklepie moje dane mogą zostać przekazane do instytucji państwowych celem ewentualnej wyrywkowej kontroli (przynajmniej tak to odczytałem). To jednak w moim przypadku niczego nie zmienia ponieważ chemia też jest dla ludzi i w Polsce można ją posiadać legalnie. Od razu zaznaczam że nie interesują mnie efekty specjalne a jedynie chemia praktyczna do normalnych pokojowych celów.
Chciałem Was zapytać czy znajdzie się na forum ktoś z kim mógłbym porozmawiać na temat przygotowania miejsca w domu na odczynniki. Reduktory osobno, utleniacze osobno, metale osobno, kwasy osobno itd. Zwyczajnie chciałbym aby te odczynniki były czytelnie i jak najbardziej bezpiecznie poukładane - jak na domowe możliwości, aby w przypadku kontroli normalnie wskazać miejsce ich przechowywania.
Myślałem o kąciku na strychu, jest tam przewiewnie i można poszczególne grupy odczynników rozstawić daleko od siebie.
Nie chce ich zakupić wiele - raptem po małym opakowaniu do własnych doświadczeń. Czy możecie mi doradzić jak to ulokować zgodnie z prawem?
eko osiem
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2008, o 22:48

Re: Odczynniki

Post autor: eko osiem »

Odnośnie wypowiedzi niejakiego Kredy który znalazł się nagle niewiadomo skąd zupełnie nieznany nikomu nagle oświadcza że był stałym bywalcem na forach na których jestem od dawna i jakoś bardzo mało cię pamiętam tym bardziej na vmc owszem raz czy dwa coś tam zakupiłeś jednak nie jesteś starym bywalcem i nigdy nie byłeś , dla tego uważam że powinieneś pogadać z psychologiem bowiem posiadasz dziwnie nie zrozumiałą manię prześladowczą lub jesteś nią już przemęczony, sam nick sugeruje już zwapnienia powodujące tego typu stany lękowe w tym wieku to możliwe zmam wielu upierdliwych osób po andropauzie gdzie tego typu stany są normalne , jesteś dziwny bowiem z mojej strony kiedy oferowałem jeszcze odczynniki nie prosiłem o adres domowy tylko obojętny adres do wysyłki paczki , nie interesują mnie twoje bzdurne dywagacje , odnośnie userów to każdy wie i posiada od lat własną interpretację wcześniej wykonywanej oferty kupna odczynników chemicznych, twoje bzdury zupełnie nikogo nie interesują .

pozdrawiam
eko
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości