odgłosy szynszyla

Pansy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2007, o 19:32

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Pansy »

nareszcie znalazłam jakies forum oszczekaniu szyszyli uff.
no więc mój TreeCool wczoraj tak właśnieszczekał Pomimo, że go uwielbiam to byłam tym zirytowana bo on sobieszczekał w nocy (ok. 4:00) a ja o 6:00 do pracy musiałam wstać Nie wiedziałam Co mu jest więc wstałam do niego i wrzuciłam mu więcej sianka do klatki. I jakoś się uspokoił Mam pytanie czy często wasze szynszyle mają takienapady szczekania bo jak codziennie albo co 2 dzień to będę go musiała wynosić (TreeCoola mam od początku wakacji i jak narazie tylko raz takie coś słyszałam- bo tylko raz byłam w nocy w domu tak to ciągle nocki mam) pozdr
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Szyszek1993 »

Mój ostatnio sczekął z tydzień temu i zdarza mu się to sporadycznie tzn.: raz lub dwa razy na miesiąc!
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: dream »

a czemu one szczekają? Moj szczeka jak długo goolewam albo kicia goolewa ale b. rzadko. on w ogole rzadko wydaje odgłosy.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Kiara »

Wydaje mi się,że te szczekanie jest pewną formą komunikacji
Mam dwa szynszyle i zauważyłam,że jeśli zbliża się kot to samica zaczyna szczekać a samiec na to reaguje.Czasami samiec też szczeka ale tylko wtedy gdy ja odejde lub zmusza mnie,żebym się z nim pobawiła.
Inaczej nie mogę tego wytłumaczyć.
Rosa

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Rosa »

Ja mam jedną szynszylke. ¦nieŻka rzadko płacze. Głownie wtedy, kiedy jest samotna. ¦pi sobie pod łóŻkiem, a nikogo nie slyszy lub nikt się nią nie interesuje. Wtedypłacze przez pare sekund. A jak nikt nie zareaguje, to znów zaczyna piszczeć. Najczęściej jednak prycha na mnie, kiedy jej przeszkadzam albo ją denerwuję. Czasem nawet jest w stanie ugryźć, ale robi to delikatnie. Dlatego, kiedy sprawie jej przykrość, idę do niej wycałować ją i przeprosić. Najfajniejsze w tymn jest to,ze jest bardzo mądra i reaguje na te przeprosiny i ogólnie na to, co się do niej mówi:)))
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

odgłosy szynszyla

Post autor: Azadi »

napiszcie tutaj jakie odglosy wydaja wasze szylki. moj np. szczeka by dac mu spokoj, czasami piszczy, ale nie wiem dlaczego :p. slyszalam, ze szynszyle ostrza zeby o drewno lub pocieraja zebe- zebami
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Norbi »

Szynszyle kiedy szczekają najczęściej nawołują, bo im się nudzi.
Potrafi swój szczek zamienić w swego rodzaju warczenie i stawać na łapkach tylnich co oznacza że nie chce być brany na ręcępoprostu nie ma ochoty
Potrafi też turkotać"jak świnka ale bez odgłosu(wyszczywa się tylko drgania) i to wtedy oznacza że nie jest w chumorze,
nakrecona_malpa
Posty: 159
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 16:30

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: nakrecona_malpa »

moje maleństwo jak sie przejmowało jak puszczałam mu te dźwięki
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Azadi »

a nie ma jakiejs polskiej stronki o odglosach szynszyli rozumiem po maerykansku lub angielsku, ale niektore slowa sa tajemnicze
Mysza
Posty: 17
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 15:58

OT

Post autor: Mysza »

Azadi pisze:a nie ma jakiejs polskiej stronki o odglosach szynszyli rozumiem po maerykansku lub angielsku, ale niektore slowa sa tajemnicze
Niestety, jak do tej pory nie znalazłam
Jeżeli czegoś nie rozumiesz poszukaj w sieci darmowych słowników lub programów tłumaczących i wklej tam tekst, z grubsza przetłumaczy Ci sens wypowiedzi

Acha, strona dostępna jest jeszcze w języku niemieckim, może ten rozumiesz?!
zosienka
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2007, o 14:49

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: zosienka »

siemanko od jakiegos czasy mam slicznego szynszyla i nie bardzo moge go rozpracowac na początku był bardzo przyjazny a teraz mam problemy by wziać go na ręce co moze być przyczyna
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: Norbi »

poczuł się pewnie.szynszyle to bardzo charakterne zwierzątka.
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: odgłosy szynszyla

Post autor: andi »

Mój szynszyl wydaje dziwne odgłosy. W nocy jakby szczeka. Moja mama mówi że przywołuje partnerkę. Kiedy nie chce żeby go ruszać dziwnie warczy i gdy jest zdenerwowany.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości