Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Arkusze maturalne z biologii, testy oraz klucze do odpowiedzi dodawane na forum przez użytkowników
Ollaa
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2012, o 10:44

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Ollaa »

Witam. Mam kilka pytań
Czy uznawali odpowiedź, że nie posiadają sutków?
Czy zamiast konsument I rz i II, można było dac odpowiedź roślinożerca i drapieżnik?
Czy jeżeli ktoś nie napisał w problemie badawczym wątroba bydlęca, tylko sama wątroba był zerowany?
Jeśli w zadaniu z myszami napisałam że to cecha przeżywalności a uzasadnienie ma dobrze to 0?
A czy w odpowiedziach z GMO mogło byc coś w stylu, że obawa konsumentów przed zakupem organizmów GMO spada dlatego wzrasta ich produkcja?


Trochę się tego uzbierało. Z góry dziękuje za podpowiedzi:)
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Przemeqq »

Ollaa, co do sutków, to wątpię, że uznają )
roślinożerca i drapieżnik to alternatywy, które na pewno będą dopuszczone.
też napisałem samą wątrobę i myślę, że zbrodnią byłoby odjęcie za to punktu, we wszystkich rozwiązaniach był problem oparty o po prostu wątrobę, nigdzie nie wspominali o bydlęcej, zostanie to NA PEWNO uznane.
Z GMO trochę pogrmatwana odpowiedź, zależy od egzaminatora
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Bartek_DST »

adestor,
W polecenie należalo skreslic nieprawidłowe a bezplciowe jest NIEPRAWIDŁOWE. Nie lubie takich wszystkowiedzących trolli
a Ty ogr i do tego buc cia chamstwo się szerzy uważajcie by nie spaśc do poziomu niektórych adwersarzy
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Bartek_DST »

adestor,
W pytaniu z przełykiem uznają wszystko jeśli zawiera info o tym że pokarm jest przesuwany pod wpływem skurczu mięśni przełyku w kierunku żołądka. Co do krzyżówki nie wiem bo nie pytałem
kurde nie lubie takich wszystkowiedzących ogrów co jeszcze kity wciskają,że z egzaminatorami rozmawiają

ollaa a to z czego ich młode piją ? chyba nie z tego co myśle hehe
Jesli spada zainteresowanie czymś to jak może wzrastac produkcja tego ?
Awatar użytkownika
essayma
Posty: 491
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 18:39

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: essayma »

Bartek-DST pisze:adestor,
W pytaniu z przełykiem uznają wszystko jeśli zawiera info o tym że pokarm jest przesuwany pod wpływem skurczu mięśni przełyku w kierunku żołądka. Co do krzyżówki nie wiem bo nie pytałem
kurde nie lubie takich wszystkowiedzących ogrów co jeszcze kity wciskają,że z egzaminatorami rozmawiają

ollaa a to z czego ich młode piją ? chyba nie z tego co myśle hehe
Jesli spada zainteresowanie czymś to jak może wzrastac produkcja tego ?
dziobak nie ma sutków, ma gruczoły mleczne, a młode zlizują pokarm z brzucha
Ollaa
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2012, o 10:44

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Ollaa »

Dziękuję Przemeqq:)

Bartek-DST, spada obawa konsumentów, a nie zainteresowanie.
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: adestor »

Bartek-DST pisze:adestor,
W polecenie należalo skreslic nieprawidłowe a bezplciowe jest NIEPRAWIDŁOWE. Nie lubie takich wszystkowiedzących trolli
a Ty ogr i do tego buc cia chamstwo się szerzy uważajcie by nie spaśc do poziomu niektórych adwersarzy
To przykre, że wchodzisz na to forum wyłącznie po to, aby podbudować swoje malutkie ego, bo wiedzy niestety nie masz. Mam nadzieje ze zycie nauczy Cie pokory. Pozdrawiam
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Lucyfer »

Jęczeć i pluć sobie w twarze możecie w wątku matura 2012"
zimnazośka
Posty: 127
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 22:10

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: zimnazośka »

Lucyfer pisze:Jęczeć i pluć sobie w twarze możecie w wątku matura 2012"
widać musi powstać milion odrębnych wątków na ten sam temat jeszcze tylko troszke ponad 3 tygodnie i zacznie sie nastepna fala - wyniki i moje szanse.
Ollaa
Posty: 20
Rejestracja: 6 cze 2012, o 10:44

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: Ollaa »

Mam pytanie odnośnie tego zdania z porami w jądrze, myślicie że wyzerują jeżeli napisałam że dzięki nim do cytoplazmy przedostaje się mRNA, który jest matrycą do translacji białka, a nie odniosłam się wcale do tRNA?
Aha i jeszcze to zadanie z transpiracją, jeżeli ktoś ma złą hipotezę, ale zastosowanie wody ok to dostanie 1 punkt? Mam nadzieję, że to nie zadanie z typu pierwszy podpunkt źle reszty się nie sprawdza".
pieczara07
Posty: 432
Rejestracja: 29 cze 2011, o 23:53

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: pieczara07 »

Wydaje mi się,ze powinni uznać z mRNa, ja napisałam jeszcze o tRNA i rRNA+ białko (do budowy rybosomów),ale pewnie wersji będzie kilka. W tym drugim też powinni uznać, tu jest chyba inaczej niz na chemii, zresztą doświadczenie było już zaplanowane. Trzeba być dobrej mysli
Awatar użytkownika
kapitan bomba
Posty: 65
Rejestracja: 21 maja 2011, o 09:04

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: kapitan bomba »

adestor, dużo zadań na tegorocznej maturze z biologii pochodzi z pilotażówki, którą pisałeś w 2011 r. Tak z ciekawości pytam.
adestor
Posty: 253
Rejestracja: 22 sty 2011, o 14:36

Re: Odpowiedzi biologia rozszrzona 2012

Post autor: adestor »

Znaczna część choć niektóre zostały lekko zmodyfikowane Na pilotażówce na pewno nie było tego zadania z dziobakiem i kolczatką
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość