Odwołania do OKE

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
wars-95
Posty: 17
Rejestracja: 3 paź 2012, o 19:26

Re: Odwołania do OKE

Post autor: wars-95 »

Ile czekaliście od wysłania podania, do informacji o wglądzie oraz do terminu wglądu? OKE Kraków
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Odwołania do OKE

Post autor: black-cat »

A co powiecie na taką historię? Ona jest wprawdzie związana z chem, ale również dotyczy odwołania.
Pisałam w tym roku po raz pierwszy biol R i chem R. Z biologii osiągnęłam wynik do przewidzenia, bardzo szczególnie mnie nie zaskoczył, liczyłam się, że parę pkt za klucz może polecieć. Ale chem mnie bardzo zaskoczyła. A mianowicie:
Jak wiele osób po maturach, gdy pojawiły się już odp liczyłam sobie wynik w najlepszym i w najgorszym wypadku. Naprawdę, szczerze policzyłam sobie wynik w najgorszym wypadku a dziś otrzymałam wynik który uwaga. jest niższy o ok 10% od tego najgorszego wypadku":( Jestem bardzo zdziwiona tym i mocno zastanawiam się nad napisaniem tego podania, bo to mi się po prostu w głowie nie mieści. Wiem, że ten wynik nic nie da, nic nie zmieni, ale zastanawiam się dlaczego aż taka różnica jest, w końcu 10%(albo i więcej nawet) to nie jest mało:( Co byście zrobili w takiej sytuacji?
Kierunek lekarski :)
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Odwołania do OKE

Post autor: tchorz »

Jeśli masz takie wątpliwości to koniecznie wglad. Nawet jak narobiłaś błędów których nie zauważyłaś to warto pracę obejrzeć, a jest szansaże może nie policzyli jakiegoś zadania
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Odwołania do OKE

Post autor: pistolet007 »

ta. szansa jest. mam identyczną sytuację jak ty black-cat serio wynik mnie zwalił z krzesła. Napisałem już to odwołanie. termin sypneli za 11 dni pozdro -.- Ale nic, trzeba czekać, szanse nikłe ale JAKIEŚ. eee macarena
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Odwołania do OKE

Post autor: bioman »

Czy w OKE Lodz mozna tylko o wglad sie odwolac? A o ponowne sprawdzenie mozna pisac?

ninka-nina
Posty: 107
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 14:12

Re: Odwołania do OKE

Post autor: ninka-nina »

do kiedy można te podania o wgląd składać, bo nie widzę? obraz mi sie rozmazuje przez załzawione oczy
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Locus »

Czy do oke poznań można złożyć wniosek o ponowne sprawdzenie, albo wręcz ponowne sprawdzenie 3 zadań? Nie chce mi się wracać do kraju, żeby to oglądać
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Odwołania do OKE

Post autor: pistolet007 »

bioman pisze:Czy w OKE Lodz mozna tylko o wglad sie odwolac? A o ponowne sprawdzenie mozna pisac?


Piszesz o wglądjedziesz do tych mistrzówsprawdzasz wszystkozapisujesz sobie co wg Ciebie jest nie halopiszesz prośbę o ponowne sprawdzenie pracy (w tej prośbie możesz chyba również napisać do czego masz zastrzeżenia).

Czyli ma to trwać tyle, żeby większości się odechciało.
ninka-nina pisze:do kiedy można te podania o wgląd składać, bo nie widzę? obraz mi sie rozmazuje przez załzawione oczy
Jak najszybciej. Ja dzisiaj po 8 rano wysłałem im skan tego wniosku, termin mam po 9 lipca. Cudownie. Też bym nic nie widział pewnie, ale jakoś tak mam, że nie płaczę, chyba oczy zdecydowały, że to nawet nie ma sensu.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Odwołania do OKE

Post autor: black-cat »

Mnie wynik z chemii też zwalił z nóg, naprawdę! A byłam w szoku, bo spodziewałam się, że to raczej z biologii będą jakieś wątpliwości, klucz i inne bla bla bla bla bla. Widzę, że się raczej nie ma sensu wybierać na wgląd, z tego co tu piszecie, bo i tak nic z tego nie będzie. Zresztą wynik, nawet gdyby mi się o te 10% zwiększył to raczej niewiele by to dało, jak nie nic. Nie sądzę, żeby ominęli kilka zadań i zostawili nieocenionych, albo żeby na przykład.się kartki skleiły a co za tym idzie- wiele zad nieocenionych. W takie cuda to ja nie wierzę. Ale zastanowię się.
Wiem, że to głupie pytanie ale, piszecie to podanie i.? Wysyłacie pocztą do OKE czy mailem? Czy inaczej jakoś się to odbywa? Rozumiem, że najpierw podanie, potem oni wyznaczają termin itd. Muszę sobie chyba przejrzeć ich oficjalne strony, bo zupełnie nowa jestem w tym temacie. Nie miałam takich przykrych doświadczeń. Zwykle wyniki egzaminów w mniejszym lub większym stopniu udało mi się przewidzieć, nie były jakimś większym zaskoczeniem, jak teraz.
Kierunek lekarski :)
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Amani »

Ja nie wiem jak to możliwe, że mi podpunkt z zaliczeniem zwierzaków do owodniowców nie zaliczyli, ja pisze wniosek o wgląd. Prawdopodobnie nie doliczyli mi dwóch punktów.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
pistolet007
Posty: 159
Rejestracja: 27 cze 2014, o 08:06

Re: Odwołania do OKE

Post autor: pistolet007 »

black-cat, tak jak napisałem wyżej. Na wszelki wypadek sprawdź sobie na stronie swojego OKE. Powinno być w zakładce w stylu wgląd do wyników w informacjach o Egzaminie maturalnym. W moim wystarczyło wysłać skan wniosku e-mailem. I czekać aż wyznaczą termin, jak napisałem wyżej, czekania w cholerę. do tego jest to raczej takie coś jak strzał rozpaczy w piłce nożnej. Ale cóż.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Odwołania do OKE

Post autor: black-cat »

pistolet007 pisze:black-cat, tak jak napisałem wyżej. Na wszelki wypadek sprawdź sobie na stronie swojego OKE. Powinno być w zakładce w stylu wgląd do wyników w informacjach o Egzaminie maturalnym. W moim wystarczyło wysłać skan wniosku e-mailem. I czekać aż wyznaczą termin, jak napisałem wyżej, czekania w cholerę. do tego jest to raczej takie coś jak strzał rozpaczy w piłce nożnej. Ale cóż.
Dzięki.Muszę zastanowić się właśnie co z tym zrobić, mam dziś jeszcze mętlik w głowie po tych wynikach, chyba muszę jeszcze ochłonąć a potem się zastanawiać nad tym.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, o 20:22 przez black-cat, łącznie zmieniany 1 raz.
Kierunek lekarski :)
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Amani »

Tak długo czeka się na wgląd? Ja rok temu tydzień czekałam w OKE Poznań.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość