Odwołania do OKE

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
aleksandra0294
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:17

Re: Odwołania do OKE

Post autor: aleksandra0294 »

Czy wniosek o wgląd można przesłać mailem?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Giardia Lamblia »

W OKE Jaworzno tak, w innych nie wiem - zakładam, że pewnie też. Zobacz na ich stronie.
uki94
Posty: 56
Rejestracja: 12 sty 2012, o 18:07

Re: Odwołania do OKE

Post autor: uki94 »

Jeśli chodzi o zadanie z oddechami to radze najpierw wejrzeć na odpowiedź zawartą w kluczu a później napisać punkty od 1 do 5 bo tam wiele pominięte i uważam że moja odp. I tak jak bardziej rozbudowana. Jeśli chodzi o to zadanie z wirusami to czy tak naprawdę jak się nie widzi klucza czy można od razu wpaść na odpowiedź, że celem jest odczytywanie dla mnie najpierw jest to włączenie a dopiero później odczyt.

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Giardia Lamblia »

uki94 pisze:Jeśli chodzi o to zadanie z wirusami to czy tak naprawdę jak się nie widzi klucza czy można od razu wpaść na odpowiedź, że celem jest odczytywanie dla mnie najpierw jest to włączenie a dopiero później odczyt.
Co konkretnie wirus zyska, jeżeli będzie włączony a nie odczytany? Jaki to miałoby sens?

Nie myl drogi do osiągnięcia celu z celem.

Pytania maturalne sprawdzają całościowe i uproszczone spojrzenie na sprawę. Nie zrozumienie pytania przez samego siebie nie oznacza, że błąd popełnił autor.

Jasne, że nie zawsze na wszystko się wpada, dlatego prawie nikt nie ma 100%. Sam najprawdopodobniej nie napisałbym matury z biologii na 100% niezależnie od tego ile bym wiedział, bo na suchą analizę każdego zadania po kolei (tak, żeby być pewnym zrozumienia sensu pytania od pierwszej litery do ostatniej kropki) te 2,5h może po prostu nie wystarczyć.

Btw. to nie na odpowiedzi sugerowane powinno się patrzeć w pierwszej kolejności, tylko na wiadomość w tabelce i co było punktowane (najważniejsza informacja prawie zawsze jest w miejscu 0p).

Co nie zmienia faktu, że tutaj po prostu nie ma opcji pominięcia kwestii odczytu.
uki94 pisze:Jeśli chodzi o zadanie z oddechami to radze najpierw wejrzeć na odpowiedź zawartą w kluczu a później napisać punkty od 1 do 5 bo tam wiele pominięte i uważam że moja odp. I tak jak bardziej rozbudowana.
Pisałem o co mogło chodzić, a nie o co na pewno chodziło. Równie dobrze mogła to być kwestia użycia słów ilość oddechów", zamiast częstotliwość (pominięty czas, to tak jak wyrazić prędkość w metrach, a nie metrach na sekundę).

Niestety tutaj klucz zbyt wiele nie podpowiada
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Odwołania do OKE

Post autor: nika0645 »

ja też OKE Poznań i też jak zwykle mi urąbali punkty tam, gdzie spokojnie powinnam je mieć niby tylko 3 punkty ale w moim przypadku to być albo nie być
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Fantazmic »

nika0645 pisze:ja też OKE Poznań i też jak zwykle mi urąbali punkty tam, gdzie spokojnie powinnam je mieć niby tylko 3 punkty ale w moim przypadku to być albo nie być
Z takimi wynikami dostaniesz się zapewne na każdą uczelnie (co prawda we wrześniu, ale się dostaniesz).
Jednak nie zaszkodzi się odwołać, w sumie nic nie tracisz
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Odwołania do OKE

Post autor: nika0645 »

na PUM, Bydzię się powinnam potem dostać, ale jednak tak marzy mi się WUM, a z bio 78% może być ciężko biorąc pod uwagę fakt, że już raz ją poprawiałam i znowu mi zabrali punkty tam, gdzie wg mnie powinnam je mieć (w zeszłym roku walczyłam i nic nie wyszło - byłam w podobnej sytuacji, OKE Poznań w ogóle podobno z tego słynie, że ciężko o podwyższenie wyniku)
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Fantazmic »

Matmę też ładnie napisałaś, także pewnie się dostaniesz

A probowałaś się może odwoływać do CKE? Ja w tym roku po raz pierwszy pisałem biologię (a jestem rocznik 94), też miałem 78% i jadę na wgląd w poniedziałek, bo jednak liczyłem na trochę więcej (mimo złego zaznaczenia jakiegoś procesu mitozy i nie zaznaczenia obiegu materii/energii)
flexi
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:38

Re: Odwołania do OKE

Post autor: flexi »

jak myslicie jesli napisalam ze skrobia pod wpływem płynu lugola zabarwi sie na fioletowo to ktoś mi to uzna ? i gdzie mogę znaleźć jakiś dokument potwierdzający to
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Hipstęł »

A ktoś ci za to ściął punkty?
Dopuszczalne jest granatowy/fioletowy (w kluczu nawet widzę niebieski, z czym się nie spotkałem).
Skrobia nie tyle się barwi, co tworzy kompleks, więc to roztwór się barwi, ale wątpię, by za taki niuans ścięli Ci punkty.
Polecam pojechac na wgląd i zobaczyć gdzie Ci ścięli.
flexi
Posty: 20
Rejestracja: 22 lis 2015, o 19:38

Re: Odwołania do OKE

Post autor: flexi »

Właśnie mam zamiar jechać ,tylko boję się bo gdzieś przeczytałam że mogą odjąc punkty w jakimś zadaniu. CZy to prawda ?
Awatar użytkownika
adgamN
Posty: 13
Rejestracja: 27 mar 2016, o 19:04

Re: Odwołania do OKE

Post autor: adgamN »

Dołączam się do pytania, czy mogą obniżyć wynik?

Awatar użytkownika
kat94
Posty: 28
Rejestracja: 5 lip 2016, o 00:45

Re: Odwołania do OKE

Post autor: kat94 »

Okaze sie, czy obniżają, jutro mam termin wglądu, ale myślę, że gorzej być nie może u mnie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości