Odwołania do OKE

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
xaorkwr
Posty: 19
Rejestracja: 29 cze 2011, o 17:41

Re: Odwołania do OKE

Post autor: xaorkwr »

Mam pytanie czy nie można po prostu napisać maila z prośbą o ponowne sprawdzenie pracy? I jak takie maile wyglądają?
Ponieważ nie mam za bardzo możliwości, żeby pojechać na wgląd a i tak wtedy chyba tych punktów nie przyznają".
LinKaDr
Posty: 102
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:33

Re: Odwołania do OKE

Post autor: LinKaDr »

iwona1992 pisze:ponawiam swoje skromne pytanie (chyba do Krakowiaków):

Na Obiegu wyświetla Wam za które z zadań przydzielono punkt, a za które nie?

Mógłby ktoś podesłać mi prywatnie screena jak to wygląda? jestem tego cacka bardzo ciekawa.
To wygląda tak: jest podana treść zadania i nad tym informacja o tym, ile zdobyłaś pkt na ile możliwych. Nie ma dokładnej informacji za co/w którym podpunkcie Ci ciachnęli punkciora.
Awatar użytkownika
withi_as
Posty: 465
Rejestracja: 25 sie 2010, o 06:00

Re: Odwołania do OKE

Post autor: withi_as »

O jej, to super ! I szybko, i zawsze te dwa pkt to jakaś tam satysfakcja. Tylko że tak coś czuję, że w przypadku takich przedmiotów jak np właśnie chemia/matma/fizyka - jeżeli egzaminator popełni błąd, co jest przecież ludzkie, a oni od razu widzą że tak jest, tzn że i wynik się zgadza, i dojście do konkretnej odpowiedzi, to nawet nie chcą nikogo ściągać, bo i kosztuje to ich czas i generalnie jest im nie na rękę (choćby fakt iż więcej ludzi im się pod nogami plącze )). Natomiast biologia i reszta przedmiotów, gdzie piszesz coś od siebie należą do takich przedmiotów, gdzie każde jedno słowo jest kluczowe, więc ściągaja takich ludzi, żeby się pomęczyli, pofatygowali i w rezultacie zobaczyli, że i tak nic z tego i że racja leży po, wiadomo jakiej, stronie )

neocortex znając ich, to pewnie nie. za dużo mają ehm, pracy -.-

xaorkwr - jak powyżej . wiesz ile oni w skrzynce mają takich maili? A wiesz na ile odpowiadają, czy tam odpisują? Na wszyyyystkie, z pewnością - )
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: Odwołania do OKE

Post autor: eNIKaTe »

maludabuba pisze:A czy wiece do kiedy można składać wnioski o wgląd do pracy maturalnej. nie widzę nigdzie tej informacji niestety
Będę wdzięczna za pomoc
Wniosek można złożyć do końca listopada. na poczatku grudnia prace są niszczone
iwona1992
Posty: 110
Rejestracja: 6 maja 2008, o 16:51

Re: Odwołania do OKE

Post autor: iwona1992 »

LinKaDr pisze:
iwona1992 pisze:ponawiam swoje skromne pytanie (chyba do Krakowiaków):

Na Obiegu wyświetla Wam za które z zadań przydzielono punkt, a za które nie?

Mógłby ktoś podesłać mi prywatnie screena jak to wygląda? jestem tego cacka bardzo ciekawa.
To wygląda tak: jest podana treść zadania i nad tym informacja o tym, ile zdobyłaś pkt na ile możliwych. Nie ma dokładnej informacji za co/w którym podpunkcie Ci ciachnęli punkciora.

O fest. Ja też chcę takie coś! Czuję się zdyskryminowana tylko pzez to, że mieszkam w innej częsci kraju. Przecież wszyscy powinni być tak samo traktowani

Dzięki za odpowiedź
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Kolave »

Ja złożyłam o wgląd do pracy w piątek, wejrzałam i złożyłam o ponowne sprawdzenie w poniedziałek, a dzisiaj zadzwonili, że mam punkt więcej z biologii.

Wiecie może jak szybko dostane nowe świadectwo po złożeniu nieaktualnego?

Ogólnie powinni mi zaliczyć więcej, pewnie nie użyłam jakiegoś magicznego słowa, albo komuś nie chciało się czytać.
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Kolave »

Black Widow pisze:przy odwołaniu sprawdzają jeszcze raz pracę, tak? kurcze wydaje mi się, że w jednym zadaniu z biologii z plemnikiem powinnam mieć punkt:/ ale boję się, że np. mogą znaleźć, że gdzie indziej przyznany mam niesłusznie punkt. co robić odpuszczę chyba. bo wątpię, żeby tylko to jedno zadanie mi sprawdzali, czy całą pracę od nowa?
Ja wyszczególniłam w podaniu o które zadani mi chodzi.
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: Odwołania do OKE

Post autor: GABA »

A za co Ci dodali?
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Kolave »

Zapewne za zadanie z siateczką, gdyż egzaminator je przeoczył. Powinni mi zaliczyć jeszcze plemnika i uzasadnienie tej ewolucji delfina i rekina. Nie wiem czy jest sens dalej sie wykłócać.
Awatar użytkownika
GABA
Posty: 437
Rejestracja: 31 lip 2010, o 14:03

Re: Odwołania do OKE

Post autor: GABA »

Kolave pisze:Zapewne za zadanie z siateczką, gdyż egzaminator je przeoczył.
W ogóle nie sprawdził?
Strasznie szybko Ci wyznaczyli termin. A jak sam wgląd wyglądał?
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Black Widow »

a powiedz mi Kolave czy Ty tylko maila wysłałaś czy jechałaś do OKE?
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Black Widow »

a jak napiszę maila typu, że zadanie nr. (z plemnikiem) mam tak jak w przykładowym kluczu to myślicie, że mi sprawdzą
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Odwołania do OKE

Post autor: Kolave »

Jechałam bo akurat podanie na studia musiałam wysłać.
Nie sprawdził - nie było punkta czy 0 przy zadaniu, a na karcie z punktacją dał mi 0pkt. mimo, że miałam 3dobrze zaznaczone.

Ogólnie to jest cholernie smutne, że wychodząc z tej matury człowiek jest zadowolony, liczy -5pkt max, a potem okazuje się, ze nie użył jakiegoś słówka i ma ponad 60% i musi iść na niestacjo. Co z tego, że rozpisał sie na 4 linijki i odpowiedział dobrze? Co z tego, że od tego zadania zależy jego przyszłość?
Równie dobrze mogłam zacząć uczyć się 2 miechy przed, a tak straciłam 1,5r życia na wkuwanie i robienie zadań.

EDIT: Ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła do OKE
Ostatnio zmieniony 5 lip 2011, o 17:58 przez Kolave, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości