Odwołanie do OKE, prośba o pomoc w ocenie zadań.

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
luji vitom
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2017, o 18:39

Odwołanie do OKE, prośba o pomoc w ocenie zadań.

Post autor: luji vitom »

Witam forumowiczów,

Przedstawię wam moją sprawę, potrzebuję 3 punktów, aby dostać się na LEK do Poznania ,czyli mojego rodzimego miasta,jest to dla mnie mega, hur dur ważne, więc chciałbym was poprosić, o pomoc w sprawdzeniu kilku zadań z egzaminu maturalnego z biologii , czy na pewno nie powinny one być zaliczone ,a jeśli jednak powinny to, co zawrzeć w odwołaniu. Wszystkie zadania umieszczam w załączniku, mam nadzieję, że dacie radę to przeczytać. Z góry dziękuje za udzieloną pomoc.
Załączniki
DSC_0600[1].JPG
DSC_0599[1].JPG
DSC_0598[1].JPG
DSC_0597[1].JPG
DSC_0596[1].JPG
DSC_0595[1].JPG
DSC_0594[1].JPG
DSC_0593[1].JPG
DSC_0592[1].JPG
mcdreamy69
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 21:10

Re: Odwołanie do OKE, prośba o pomoc w ocenie zadań.

Post autor: mcdreamy69 »

1.1 - nie, gdybyś na rycinie miał jeszcze dodatkowe ugrupowania -S-S- i byłyby one zaznaczone za pomocą dwóch strzałek odnoszących się do wciąż tego samego - tak, przeszłoby. Ty masz tu JEDEN mostek.

3.2 - nie ma czegoś takiego jak anteny energetyczne, tylko systemy antenowe. Co z tego, że są wybijane elektrony? Co z tego jest dalej? W jakim procesie biorą udział te elektrony?

6.3 - nie napisałeś o cechach budowy odnóży grzebnych. Przeczytaj najpierw klucz, później pytaj, co nie gra w twojej odpowiedzi

7.2 - powołując się na te naczynia krwionośne wypadało zahaczyć o powierzchnię zachodzenia wymiany gazowej - ty opisałeś wymianę gazową na poziomie gimnazjum nie podając nawet konkretnych gazów oddechowych (aha, no i za podanie kierunku dyfuzji zawsze ma się 0 z miejsca)

11.2 - tępe zęby, serio?

19.2 - KOMENSALIZM NIE JEST UZNAWANY. Czytaj na litość boską klucz. Za użycie nazwy tej zależności międzygatunkowej też jest zero z miejsca w przypadku tego zadania.

20.1 - ale co z tego, że szeroki i pobiera dużo wody? Tu chodzi o jego powierzchnię chłonną, a nie o sposób umiejscowienia go w glebie

22.1 - nie ma nic o powstawaniu potomstwa, cecha jest faworyzowana przez dobór, ale co dalej z tym fantem? Jest przekazywana osobnikom potomnym
mcdreamy69
Posty: 27
Rejestracja: 15 wrz 2016, o 21:10

Re: Odwołanie do OKE, prośba o pomoc w ocenie zadań.

Post autor: mcdreamy69 »

I nie chcę być niemiły, ale skoro to ty się odwołujesz, to ty powinieneś szukać argumentów na poparcie swoich odpowiedzi. W końcu miałeś pewne podstawy, by tak pisać, chociaż podejrzewam, że moje odpowiedzi dosyć dobrze ci wyjaśniły, co u Ciebie nie gra. Jeżeli nadal nie jesteś pewien - zapraszam do czytania klucza, w którym jest wszystko
luji vitom
Posty: 11
Rejestracja: 12 maja 2017, o 18:39

Re: Odwołanie do OKE, prośba o pomoc w ocenie zadań.

Post autor: luji vitom »

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, żebym nie wyszedł na idiotę wyjaśnię, że zrobiłem inżynierkę z informatyki i w 3 miesiące przygotowałem się do matury z biologii i chemii (zmiana preferencji), więc wydaję mi się, że mogę napisać tępe zęby i inne niedorzeczne rzeczy,a poza tym myślałem, że może da radę naciągnąć mój wynik , czytałem klucz i widziałem gdzie popełniłem błąd ale sądziłem, że można jakoś uratować niektóre zadania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości