Odwołanie od wyniku matury 2014

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Fantazmic »

Jak najbardziej jest sens się odwoływać.
W treści zadania nawet postawili, tak jakby, znak równości (długi dzień = więcej niż 11 godzin oświetlenia), co pozwala używać zarówno jedno i drugie wyrażenie, ponieważ oznaczają to samo.
Silvernight
Posty: 68
Rejestracja: 3 mar 2014, o 16:51

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Silvernight »

mam pytanie, też byłam dziś na wglądzie i chemia spoko- nigdzie się nie mogę przyczepić, a jeżeli chodzi o biologię to mam wątpliwości odnośnie zadania 22 (przekrój poprzeczny przez łodygę moczarki kanadyjskiej
– rośliny, której pędy znajdują się w toni wodnej i trzeba było podać dwa przystosowania, jedno mam zaliczone, a drugie mam napisane tak:
"obecność tk wzmacniającej w wiązce przewodzącej, co umożliwia utrzymanie sztywności mimo naporu wody nie rozumiem czemu tego nie zaliczyli, bo przecież tk wzmacniająca, jak sama nazwa wskazuje wzmacnia. co wy o tym myślicie?
Awatar użytkownika
medicalcareer
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2014, o 12:38

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: medicalcareer »

Fantazmic właśnie to jest proste i logiczne. Niestety sprawdzający pracę już nie mogą wykazać odrobiny intelektu.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Giardia Lamblia »

medicalcareer, odniosłeś się tylko do jednego czynnika?

Silvernight, nie napisałaś, że znajduje się ona w centralnej części łodygi (jakby tk. wzmacniająca była umieszczona na obwodzie, to roślina nie wykazywałaby się giętkością - łatwiej byłoby ją złamać).
Awatar użytkownika
medicalcareer
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2014, o 12:38

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: medicalcareer »

Giardia Lamblia, nie. Odniosłem się także do procesu wernalizacji. Banalne zadanie i odjęte punkty,które mogą zaważyć na dostaniu się na wymarzoną uczelnię w Poznaniu.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Giardia Lamblia »

Jesteś w stanie napisać słowo w słowo swoją odpowiedź?
Silvernight
Posty: 68
Rejestracja: 3 mar 2014, o 16:51

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Silvernight »

Giardia Lamblia, ale napisałam, że jest w wiązce przewodzącej, która jest w centrum
Awatar użytkownika
medicalcareer
Posty: 19
Rejestracja: 23 mar 2014, o 12:38

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: medicalcareer »

Niestety nie
Jednakże mogę pokazać jak napisałem wniosek i prosiłbym o jego ocenę : Uprzejmie proszę o powtórne sprawdzenie pracy maturalnej z biologii na poziomie rozszerzonym. Swoją prośbę uzasadniam wątpliwością co do niezaliczenia i nieprzyznania mi punktu za zadanie 20. podpunkt a. Mianowicie zamiast określenia „długi dzień”, który widnieje w kluczu zawarłem w swojej odpowiedzi wyrażenie: „więcej niż 10 godzin oświetlenia”. Z treści do zadania 20. jest napisane: „…a długi dzień – więcej niż 10 godzin oświetlenia.” Z tego też względu wnioskuję, że określenia te w tymże zadaniu są tożsame.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Jocisko »

Byłam, zobaczyłam, zwyciężyłam

Służę pomocą do tych, którzy wybierają się na wycieczkę nach Poznań w celu zobaczenie swoich wypocin
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: black-cat »

Ale co, gdzieś nie zaliczyli, czy źle podliczyli punkty?:) Gratuluję!:)
Jakie masz wyniki?:)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: Jocisko »

No nie podliczyli 3 punktów Szału nie ma, ale cieszyłam się


O dziwo wszelkie schizy me o to, że nie zaliczyli mi tych całych opisowych zadań okazały się bezzasadne. Wszelkie te opisówy, zadania, gdzie czuć nad dobą niezdrowy oddech klucza miałam dobrze.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: black-cat »

No tym bardziej gratuluję!:) Ee niby 3 pkt a jaka różnica w %, prawda? Cieszyłabym się, jakby się okazało, że z chemii mam 3 pkt więcej)
Kierunek lekarski :)
weroniik
Posty: 63
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:16

Re: Odwołanie od wyniku matury 2014

Post autor: weroniik »

Odnośnie odwołania, zastanawia mnie zad 11 gdzie miałam wybrać dwie cechy i uzasadnić znaczenie adaptacyjne każdej z tych cech do życia w war.wyskokogórskich. Myślicie że warto się odwoływać?, jedno uzasadnienie mi zaliczono drugiego nie. nie zaliczono mi uzasadnienia odp/ D Większa poj. płuc
Odpowiedziałam: Większa pojemność płuc umożliwia pobranie większej objętości powietrza, przy jego niskiej zawartości w powietrzu organizm może być odpowiednio dotleniony, ponieważ duża ilość powietrza umożliwia sprawną wymianę gazów między pęcherzykami płucnymi i powietrzem atmosferycznym oraz między pęcherzykami a krwią.

jeśli ktoś może to niech doradzi


Jocisko wielkie gratulacje! 3pkt to naprawdę spore osiągnięcie!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości