OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: planapo »

no no, rzadkosc, ciekawe czy pojdzie za te cene. pewnie sprzeda na boku.

ostanio byla glowica MPI3 poszla za ~600 zl. potem pojawil sie kondensor KPI2 za smieszna cene, chyba jeszcze trwa aukcja - jak ktos sie postara to ma zestaw za grosze.
Awatar użytkownika
Sławomir33
Posty: 353
Rejestracja: 22 gru 2008, o 16:38

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: Sławomir33 »

Witam!

Może to pytanie się już pojawiło, jeśli tak to proszę o odnośnik lub po prostu o odpowiedź tutaj. Może się wyda dziwne to pytanie, ale zastanawiam się czy posiadając mikroskopr Delta optical pro bino można wykonywać zdjęcia i filmy oglądanych preparatów? Jeśli tak to jak się do tego zabrać?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: planapo »

jaki masz aparat? chcesz zajac sie tym na powazniej czy dla zabawy? (kwestia lepszej lub gorszej jakosci)

najprostsza konfiguracja to aparat plus adapter wkladany na miejsce okularu.
Awatar użytkownika
Sławomir33
Posty: 353
Rejestracja: 22 gru 2008, o 16:38

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: Sławomir33 »

planapo, chce się tym zająć na poważnie z tym mikroskopem. Czyli fotki można nim robić, a filmiki? Jaki aparat byś proponował daj linka, ok?
Jeśli można filmy to super. Liczę na Wasze propozycje.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: planapo »

ten mikroskop ma jakie-takie mozliwosci rozbudowy, tak wiec cos niecos z niego sie wycisnie (:

gentlemani nie rozmawiaja o pieniadzach, no ale czasem trzeba jesli chce sie uzyskac jakas wskazowke. tak wiec: jakie masz fundusze?
Awatar użytkownika
Sławomir33
Posty: 353
Rejestracja: 22 gru 2008, o 16:38

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: Sławomir33 »

masz gg, jak tak to pisz. Chętnie porozmawiam.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: planapo »

nie mam. z zalozenia nie zakladam rzeczy, ktore bardzo pochalaniaja czas w internecie (GG, NK, FB etc.) to raz, a dwa zadajac tu pytanie masz szanse, ze odpowie kilka osob (a jest kilku znawcow) i wspolnie znajdzie sie najlepsze mozliwe rozwiazanie.

pierwsza zasada ze sprzetem jest taka - nie spieszyc sie, tylko zrobic dobre rozeznanie rynku (glownie wtornego) w momencie jak juz mniej wiecej wie sie co planuje sie kupic.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: Pickul »

Sławomir33 pożycz od znajomych, od rodziny aparaty kompaktowe, potestuj, pobaw się.
My pracujemy na różnym sprzęcie. Ja osobiście na Lumixach Panasonica. Początki są trudne, należy sporo popstrykać żeby zaczęło wychodzić przyzwoicie. Najlepsze są oczywiście lustrzanki ale tutaj bardzo ostrożnie, kasa spora i można się przejechać. Nic na szybko.
Jeżeli chodzi o kompakta musi mieć pełny manual, podkreślam dla mnie musi mieć, to moja subiektywna opinia.

Zmontowałem za grosze okular pomiarowy, kupiłem:
allegro 2091262640
zamontowałem w nieużywanym okularze, skalibrowałem ze szkiełkiem mikrometrycznym, dla poszczególnych obiektywów.
Oczywiście to nie mój patent, gdzieś o tym czytałem.
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: sebba28 »

Dość przydatna stronka przy wyborze aparatu do mikroskopu.

Kod: Zaznacz cały

lmscope.com/produkt22/Camera_Ranking_en.shtml
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: planapo »

dzieki, fajna stronka. widzialem ze sporo ludzi swietne efekty osiaga na canonie 50D.
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: sebba28 »

Po przeczytaniu tego artykułu:

Kod: Zaznacz cały

lmscope.com/produkt22/Canon_EOS_600D_on_microscope_en.shtml
postanowilem sobie ze musze miec taki aparat.Na ebayu mozna kupic za 450euro,mam kupca na mojego nikona za 150e reszte trzeba dozbierac.
Widzialem tez na photomacrography.net zdjecia RogelioMoreno który wlasnie uzywa tego aparatu,zdjecia ma naprawde super.
Oczywiscie pasował by tez konkretny adapter do niego jest dedykowany do niego
tylko ta cena mnie przeraza,ciekawe jak by dzialal z jakims standardowym adaptrem .
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: planapo »

Rogelio oprocz dobrego aparatu ma tez najwyzszej klasy sprzet. dodatkowym atutem, co wskazal niedawno C.Krebs, jest to ze mikroskop odwrocony jaki on ma posiada jedna wielka zalete - organizmy pod wlasnym ciezarem opadaja na szkielko blizsze obiektywu. mniej wody miedzy obiektem a szkielkiem - lepszy obraz.

450 ojro za aparat? do przelkniecia z czasem jak juz sie pozostaly sprzet zbierze.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: OGÓLNE DYSKUSJE TECHNICZNE-przeróbki, doświadczenia, pytania

Post autor: planapo »

Ch. Krebs zwracal jeszcze uwage na dwie rzeczy, bardzo wazne przy mikrofotografii:

Kod: Zaznacz cały

krebsmicro.com/Canon_EFSC/index.html
roznice w jakosci sa ogromne i mysle, ze kupujac na powaznie aparat wspomniane tam parametry trzeba miec na uwadze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości