Okrucieństwo wobec zwierząt

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Orchidea »

Głupota i przemoc wobec właściwie bezbronnych zwierząt przeraża Strasznie przykre i prawdziwe.Patrząc na to trudno uwierzyć do czego człowiek potrafi się dopuścić.

Kod: Zaznacz cały

sowz.org/index.php?id=drastyczne
Awatar użytkownika
Dzida
Posty: 154
Rejestracja: 9 paź 2009, o 22:40

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Dzida »

Muszę przyznać, że już wcześniej zastanawiałam się nad założeniem podobnego tematu )
Na taki temat czytałam baardzo wiele, widziałam bardzo wiele artykułów, ale to chyba wynika z tego, ze mam bzika na punkcie kynologii i wszystkiego, co pochodne.

Jak dla mnie takie sytuacje jak a artykule, który zamieściła Orchidea są niedopuszczalne! Jak ludzie w cywilizowanym świecie w XXI wieku potrafią poczynić takie czyny?! Na cierpienia zwierząt jestem bardzo wrażliwa i uczulona, zawsze jak są jakieś akcje, petycje w sprawie okrucieństwa i zaprzestaniu na zwierzętach zawsze z chęcią podpisuje.
Dlatego jestem również za tym, aby trochę zaostrzyć prawa zwierząt.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Korczaszko »

Większość tych historii już znam z dogomanii. na szczęście jest też dużo ludzi którzy chcą pomagać, naprawdę piękne historie, które przywracają wiarę w ludzi

A oprócz narzekania trzeba też pomagać w miarę swoich możliwości, od niedawna chodzę do schroniska we Wrocławiu, nie byłam tam dużo razy, ale mam nadzieję, że nie przestanę go odwiedzać

Poza tym zawsze można wspierać finansowo - od ponad roku przelewam co miesiąc pieniądze na schronisko w Mielcu - niedużo, bo niedużo mam, ale jakby każdy przesyłał takie niedużo to by się niezła kwota uzbierała

Zawsze można szukać cegiełek na allegro (mnie jakoś zawsze zaczepia schronisko w Szczecinie i prosi o zakup cegiełek ). Do tego na dogo każdą akcją pomocy psom po przejściach można wspierać finansowo, ludzie którzy wyciągają psy, żeby im pomóc, DT, nie mają aż tyle pieniędzy na leczenie ich wszystkich - każda złotówka może pomóc

Więc nie nadajmy na czym ten świat stoi ale proponujmy formy pomocy, bo wiele osób nie wie co może zrobić.

Kod: Zaznacz cały

sowz.org/index.php?id=pomoc
i zwróćcie uwagę na ostatni akapit - STOP pseudohodowlą. już kilka razy pokłóciłam się na tym forum o sprawę rozmnażania psów niehodowlanych, jestem Hitlerem D uświadamianie mało daje, ale zawsze warto spróbować i przede wszystkim samemu się w to nie bawić.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Korczaszko »

wystarczy poszukać, warto też zwrócić uwagę na wszystkie aukcje za 1zł - adoptuj psa, może znajomy chce psa? Może ze schroniska? Chce rasowego ale nie za 2 tys zł? Pseudohowla? A może schroniskowy-"rasowy"?


No i jeszcze nie wiem czy mogę reklamować bazarek na dogomanii, czyli dużo różności do kupienia (książki, filmy, biżuteria, ubrania, akcesoria dla zwierząt, nowe używane) a to co wydamy idzie na konkretnego psa/schronisko może prezentów świątecznych tam poszukacie?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: WojtekB »

Ja zawsze staram się szukać pozytywów
Ostatnio w radiu słyszałem też o dobrej wiadomości związanej z psiakami A mianowicie chodzi o adopcji pięciu psów przez Szwedów

Więcej szczegółów tutaj

Kod: Zaznacz cały

zwierzeta.wm.pl/Bezdomne-psy-znalazly-dom-w-Szwecji,83763
Bezdomne psy znalazły dom w Szwecji
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Korczaszko »

Niemcy bardzo dużo adoptują w Polsce, poza tym kilka fundacji niemieckich nam pomaga
więc historia Szwedów jakoś takoś -nic nowego

mielec.bezdomne.com na stronie głównej są 2 historie o pomocy Niemców no i na dogo wiele czytałam takich historii
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Orchidea »

Opuszczone zwierzęta i te maltretowane to trochę różne sprawy.

Owszem też się zdarza,że opuszczone,błąkające się zwierzę stanie komuś przypadkiem na drodze i zostanie odpowiednio potraktowane".

Ale wiele ludzi decyduje się na posiadanie zwierzęcia,aby potem dochodziło do takich sytuacji-jak bicie czy głodzenie.

I oczywiście warto wspomagać schroniska-nawet symbolicznie.Brać też udział w różnych akcjach na rzecz zwierząt maltretowanych i opuszczonych.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Korczaszko »

maltretowane psy najczęściej trafiają do schroniska, a na dogo większość akcji jest poświęcona właśnie tym maltretowanym, zresztą z tej strony odnośniki są do tematów na dogo

poza tym nie ograniczamy rozmnażania psy bierze byle kto i ten byle kto później może się nad takim psem znęcać.

poza tym nad zwierzętami b. często znęcają się dzieci. ile to ja slyszałam opowieści chłopców jak to rzucali kotami o ściany bloków / teraz wyrośli na normalnych nie robią już tego, ale jakoś historie dalej ich śmieszą.
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: WojtekB »

Korczaszko pisze:Niemcy bardzo dużo adoptują w Polsce, poza tym kilka fundacji niemieckich nam pomaga
więc historia Szwedów jakoś takoś -nic nowego
Korczaszko pisze:maltretowane psy najczęściej trafiają do schroniska, a na dogo większość akcji jest poświęcona właśnie tym maltretowanym, zresztą z tej strony odnośniki są do tematów na dogo
No właśnie mi tak się zaraz kojarzy maltretowanie i potem w najlepszym wypadku trafiają do schroniska A co do tych akcji, słyszałem o nich prędzej, ale nie wiedziałem, że są organizowane aż na taką skalę
Korczaszko pisze:poza tym nad zwierzętami b. często znęcają się dzieci. ile to ja slyszałam opowieści chłopców jak to rzucali kotami o ściany bloków / teraz wyrośli na normalnych nie robią już tego, ale jakoś historie dalej ich śmieszą.
Zaraz mi się kojarzy też inna okrutne historie
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: WojtekB »

Odświeżę temat.
W Faktach mówili o akcji Zielonogórskiego schroniska, które postanowiło umieszczać na swojej stronie internetowej dane osób znęcających się nad psami.

Co Wy na to
Dexter_J

Re: Okrucieństwo wobec zwierząt

Post autor: Dexter_J »

Bardzo dobrze, że tak robią, niech wszyscy wiedzą kto jest takim gno*em, żeby wyrzucać lub męczyć zwierzęta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości