Olchem 2017-przygotowania

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Protoplast
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2017, o 19:15

Olchem 2017-przygotowania

Post autor: Protoplast »

Witam Już niespełna miesiąc dzieli nas do zakończenia olimpiady nr 63:)
Rozpoczęliście już przygotowania do przyszłej edycji? Macie jakieś typy co do folderu wstępnego ?


Pozdrawiam
Manganian
Posty: 24
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:03

Re: Olchem 2017-przygotowania

Post autor: Manganian »

I jak wrażenia po pierwszym etapie? Bo według mnie w tym roku przesadzili w drugą stronę. O zadaniu pierwszym szkoda gadać, drugie trzymało poziom i było chyba najtrudniejsze, trzecie to właściwie to samo co A3 z folderu, czwarte całkiem fajne, bo sprawdzało ogólną wiedzę z organy, a piąte to też znowu podobne do zadania z folderu, z tym że trzeba było w jakimś stopniu ogarniać jeszcze stereochemię. Coś czuję, że próg będzie wysoki
Emciak77
Posty: 1
Rejestracja: 26 lis 2017, o 19:30

Re: Olchem 2017-przygotowania

Post autor: Emciak77 »

A właśnie jaki próg obstawiacie? będzie wyższy od 60punktów? Zgadzam się że była łatwa, ale nie poszło mi najlepiej ładnie mówiącxd
adamro314
Posty: 7
Rejestracja: 14 lip 2016, o 14:54

Re: Olchem 2017-przygotowania

Post autor: adamro314 »

Raczej powyżej 55 pkt nie będzie
Manganian
Posty: 24
Rejestracja: 2 maja 2016, o 19:03

Re: Olchem 2017-przygotowania

Post autor: Manganian »

Ja myślę jednak, że może być powyżej 60 pkt. Dlaczego? Bo, w porównaniu do ubiegłych lat, test bazował głównie na rzeczach, które są przewidziane w liceum. Te zadania były do zrobienia, jeśli ma się ogarnięte licealne równania reakcji, trochę McMurrego na organiczną i cykle z prawa Hessa. Jestem pewien, że najgorsze wyniki będą z zadania drugiego, ale ono rzeczywiście nie było takie proste, szczególnie dla osób z niewielkim doświadczeniem olimpijskim. Też może patrzę na to inaczej, bo to nie jest mój pierwszy start w olimpiadzie i pewnie za bardzo porównuję z ubiegłym rokiem , dlatego też poczekajmy ze spokojem na wyniki końcowe i nie zamartwiajmy się na zapas, bo może jeszcze się okaże, że jestem w dużym błędzie Pozdrawiam
kubeksa
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2018, o 09:35

Re: Olchem 2017-przygotowania

Post autor: kubeksa »

W temacie przygotowań. Czy warto czytać tom 1 nieorganicznej Bielańskiego? Czy darować sobie i przejść do omówienia układu w 2 tomie?
plew99
Posty: 16
Rejestracja: 5 lis 2017, o 00:48

Re: Olchem 2017-przygotowania

Post autor: plew99 »

Ja sobie go w większości darowałem i dałem radę. Wszystko zależy co jest w danym roku i jaką masz wiedzę, wg mnie niektóre z tych rzeczy inne podręczniki tłumacza lepiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości