Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
KarolaG
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:39

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: KarolaG »

Jestem wlaśnie po całonocnym opracowywaniu tematu i ogolnym rozpracowaniu plakatu. Moj temat to:Bylica piołun, pokrzywa zwyczajna i tytoń szlachetny jako naturalne środki ochrony ziemniaka przed stonką ziemniaczaną". Jak Wam sie podoba?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Medycyna Lwów »

czyli pewnie allelopatia - temat bardzo popularny, przez komitet OB pokazywany jako modelowy, ale jeśli dobrze wykonałas to moze okazać się ciekawą pracą.
KarolaG
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:39

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: KarolaG »

Nie wiem, czy to można nazwać allelopatią - robiłam wyciągi wodne (zawiesiny) ze sproszkowanych kwiatostanow i lisci tych roslin i opryskiwalam nimi pędy ziemniaka, nie badałam natomiast ich wzajemnego wpływu na siebie w warunkach naturalnych, a z tym kojarzy mi sie allelopatia
mertusia
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2007, o 14:55

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: mertusia »

Jak tam prace badawcze tegorocznych (chodzi mi o rok szkolny)) olimpijczyków ? JAk tak czytam te tematy. to sobie myślę, że są bardzo mądre. mój to taki skromny związany z systematyką, może się wydawać proste. ale siedziałam nad nim od wakacji pozdrawiam serdecznie i życze wszystkim powodzenia!
elwi
Posty: 16
Rejestracja: 16 kwie 2007, o 16:40

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: elwi »

A kiedy mniej więcej wiadomo ile punktów się otrzymało za pracę?
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: arti »

W ten sam dzień najpóźniej na drugi
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Medycyna Lwów »

t a od kiedy KOOB ma takie zawrotne tempo

na ocenę czeka sie conajmniej 3 tygodnie od wysłania, zazwyczaj koło miesiaca.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: arti »

a sory pomylily mi sie tematy
KarolaG
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2007, o 11:39

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: KarolaG »

Ja dzis otrzymalam wyniki z KOOB 41/50 za moje kartofelki jestem z siebie dumna! Teraz byle do 19. stycznia.
Marcin_skc
Posty: 558
Rejestracja: 24 paź 2007, o 20:37

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Marcin_skc »

A ja wpadłem na taki pomysł:
Wpływ temperatur (np: -2, 0, 3 stopnie) oraz 1%, 2% i 4% roztworów soli chlorku sodu i fosforanu(V) potasu na kiełkowanie i suszę fizjologiczną (np: rzerzuchy)

Ciekawy? wszystko co jest w nawiasach jest jeszcze do ustalenia, ale chyba takie temperatury są dobre podobne do tych w zimie. Jaką roślinę byście badali? powinna być dosyć ważna np pod względem rolniczym a zarazem dosyć podatna na suszę fizjologiczną, która będzie głównym tematem mojej pracy.
Oczywiście chcę startować w przyszłym roku ale nad tematem myślę już teraz.
mertusia
Posty: 34
Rejestracja: 29 paź 2007, o 14:55

Gratuluje

Post autor: mertusia »

KarolaG pisze:Ja dzis otrzymalam wyniki z KOOB 41/50 za moje kartofelki jestem z siebie dumna! Teraz byle do 19. stycznia.
Moje gratulacje!
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Kaskabel »

żadne prace związane z medycyną, człowiekiem, kręgowcami i gatunkami chronionym, pasożytniczymi, inwazyjnymii są zabronione
Taka mała nieścisłość, ponieważ pod pewnymi warunkami można pisać pracę o kręgowcach, ale ma to polegać tylko na obserwacjach, nie można w żaden sposób szkodzić zwierzęciu, a jeżeli jest to gatunek chroniony to nie można w ogóle ingerować w jego życie.
Ja miałem pracę o temacieDynamika rozmieszczenia populacji Zaskrońca zwyczajnego (Natrix natrix) w Czudcu i została ona oceniona na 48/50 pkt.
Awatar użytkownika
Ann
Posty: 445
Rejestracja: 6 cze 2007, o 12:06

Re: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Post autor: Ann »

a ja miałam o nawożeniu i później trochę żałowałam, ze wybrałam taki temat, bo nie był zbyt interesujący wg mnie, ale dostałam 45/50
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości