Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: temarihermiona »

A czy na okregowym wszystkie pytania sa zamkniete?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Korczaszko »

wszystkie są testowe 5 możliwości do wyboru, tylko jedna poprawna
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Madzioszka89 »

Pytania są żwycem kopiowane z zestawów testowych na biotechnologię biologię i ochronę środowiska z jednej księgi naliczyłam 18, które pojwaiły się w tym roku na okręgowym.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Korczaszko »

o akurat testów na biotechnologię trochę mam spadek po siostrze. za późno się dowiedziałam
Elektroforez
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2007, o 20:47

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Elektroforez »

Madzioszka89, pierwsze słyszę, żeby taka sytuacja miała miejsce. Niektóre pytania może mają podobny charakter, bo pewne zagadnienia są uniwersalne. Treść pytań olimpiad biologicznych jest bardzo ciekawa i nie wystarcza w większości pytań wiedza, ale trzeba pomyśleć i prawidłowo kojarzyć fakty. Ja przynajmniej nie spotkałem się w żadnych testach, które posiadam, z pytaniami które pojawiły się na tegorocznej OB. Jedzie ktoś z forum na centralny?
Awatar użytkownika
temarihermiona
Posty: 191
Rejestracja: 10 lis 2007, o 18:26

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: temarihermiona »

Elektroforez(a:P?) a jakie testy masz w domu i jakbyś ocenił ich trudność w stosunku do OB. Wiem,ze na pewno pytania z OB są bardziej zmyślne, ale interesuje mnie jakieś porównanie do wymaganej wiedzy, do żywych pytań, żeby wiedzieć jak duże są wymagania w obrębie tematów.
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Madzioszka89 »

Elektroforez pisze:Madzioszka89, pierwsze słyszę, żeby taka sytuacja miała miejsce.
Pytania były całkowicie te same skopiowane łącznie z odpowiedziami w testach były 4 możliwości odpowiedzi a w OB dodawali tylko jedną odpowiedź od siebie. Ale taka jest prawda, 18 pytań było słowo w słowo przekopiowanych.

temarihermiona pisze:interesuje mnie jakieś porównanie do wymaganej wiedzy, do żywych pytań,
Ja polecałabym wertować testy na kierunki studiów takie jak biologia biotechnologia czy ochrona środowska z poprzednich lat, z tego, co zauważyłam w tym roku, jak widać sporo pytańambitnie kopiują z tych testów. Dlatego myślę, żę są chyba najbardziej adekwatne do pytań na OB.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

Elektroforez pisze:. Ja przynajmniej nie spotkałem się w żadnych testach, które posiadam, z pytaniami które pojawiły się na tegorocznej OB.
to widać wielu różnych testów w rękach nie miałes - po pierwsze nagminnie pojawiają się na Ob pytania z wcześniejszych edycji, najczęściej takie same, czasem lekko zmodyfikowane. Po drugie autorzy testy z okręgówki bardzo dużo pytań czerpią z testów na medycynę Persony - w zeszłym roku było ich ok. 12 a to b. dużo uważam.
Elektroforez
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2007, o 20:47

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Elektroforez »

Temarihermiona w domu mam bardzo dużo testów, zbiorów zadań. Uważam, że najbardziej przydatny pod kątem olimpiady jest zbiór wydany przez KGOB. Pytania z testów OB są zawsze trudniejsze od tych pytań, które pojawiają się w testach dla kandydatów na uczelnie medyczne, czy uniwersytety. W tym roku było dużo pytań podchwytliwych, ale ogólnie test był łatwy. Lepiej skupić swoją uwagę na książkach, podręcznikach, leksykonach (wydaje to się szczególnie ważne biorąc pod uwagę ilość rysunków, które trzeba było w tym roku prawidłowo rozpoznać) niż na rozwiązywaniu testów (chociaż o tym też nie można zapomnieć). Ja się tam cieszę, że maturkę z biologii mam z głowy
Madzioszka89
Posty: 204
Rejestracja: 12 sty 2008, o 17:08

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Madzioszka89 »

Elektroforez pisze:Pytania z testów OB są zawsze trudniejsze od tych pytań, które pojawiają się w testach dla kandydatów na uczelnie medyczne, czy uniwersytety.
Nie powiedziałabym, sama przewertowałam kopy testów i wcale tak nie uważam.

Elektroforez pisze:szczególnie ważne biorąc pod uwagę ilość rysunków,

oj wcale nie takie trudne co tam było? ze 4 rysuneczki i chyba do rozpoznania liścia grabu nie potrzeba przerwerowania leksykonów roślin? Z jednym stwierdzeniem się zgadzam: w tym roku olimpiada była łatwa.

Kaamil pisze:Po drugie autorzy testy z okręgówki bardzo dużo pytań czerpią z testów na medycynę Persony - w zeszłym roku było ich ok. 12 a to b. dużo uważam.
Wreszcie jakieś poparcie, już zaczynałam się zastanawiać, czy te pytania mi się czasem nie przyśniły.
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Kaskabel »

Elektroforez, już Ci powiedzieli, że przeszedłeś do centralnego? Napisz ile miałeś punktów za całość.
Elektroforez
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2007, o 20:47

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Elektroforez »

Za całość miałem 86 p., jak w tamtym roku próg wynosi 80 p. (za całość), chociaż jeszcze muszą sprawdzić dokumentacje z okręgów, prace badawcze, więc oficjalne wyniki będą za kilka tygodni. No, ale moja praca została wyróżniona, więc wątpię, żeby została odrzucona, tymbardziej, że starałem się ją zrobić jak najlepiej.
Kaskabel
Posty: 38
Rejestracja: 16 gru 2006, o 16:36

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Kaskabel »

To próg jest podany?! Nam powiedzieli, że dopiero gdzieś w marcu zostaniemy powiadomieni kto przeszedł do centralnego.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość