Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

Masz rację no nic, ja już przygodę z OB zakończyłam w tym roku, więc teraz będę trzymać za Was kciuki I oczywiście odpowiadam na wszystkie pytania odnośnie przygotowań, prac itd
magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: magg-magg »

Hej, znacie jakieś strony, książki z których można uczyć się rozpoznawania gatunków? I nie wiecie jak bardzo to się przydaje do olimpiady, w sensie jak wiele roślin i zwierząt trzebaby było znać?

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

magg-magg, ja się uczyłam z takich dwóch książeczek Spotkania z przyrodą wydawnictwa Multico i mi to wystarczyło spokojnie pod kątem zadań olimpijskich z rozpoznawania Jeśli chodzi o strony internetowe, korzystałam troszkę z atlas-roslin.pl (znalazłam w zakładce linki do ciekawych stron na stronie OB)
Na pewno się to przyda na olimpiadę, bo co roku kilka zadań opiera się na rozpoznawaniu/znajomości gatunków a poza tym przydaje się to pod kątem III komisji na etapie ustnym (miałam jałowca do rozpoznania w 2 klasie) Pytasz, jak wiele gatunków trzeba znać?. ja się uczyłam głównie polskich gatunków, z zagranicznych tylko pod kątem zadań z biogeografii i jakichś ciekawostek (np. że golec jest ssakiem społecznym)
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: DVC »

mam Villego z 1987 roku . ma taką szarą okładkę i nie zawiera kolorowych zdjęć tylko takie coś jak czarno - białe. myślicie że się nadaje ? bo w sumie to bez sensu kupować następnego tym bardziej że w tym roku kupiłam Campbella.

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

DVC, w starym Villim na pewno nie ma najnowszych odkryć z biologii (zwłaszcza z genetyki), które znajdują się w nowym Ale skoro masz Campbella, to będziesz mieć dostęp do tych odkryć i informacji, a nawet nowszych niż w nowym Villim więc masz rację, żeby nie kupować kolejnego Villego
Awatar użytkownika
DVC
Posty: 106
Rejestracja: 25 lip 2010, o 12:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: DVC »

dzięki -)

magg-magg
Posty: 211
Rejestracja: 1 mar 2012, o 18:33

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: magg-magg »

Glikoproteina pisze: Na pewno się to przyda na olimpiadę
dzięki, muszę dorwać gdzieś te książki
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

Spotkania z przyrodą na pewno dostaniesz w księgarni naukowej, a nawet można je kupić w Internecie
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: tchorz »

No,ale tanie nie są.
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: bioman »

niech tylko wystawia oceny w szkole i biore sie z nauke do OB
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

bioman, masz rację, najlepiej zacząć jak najwcześniej, ja też zaczęłam naukę do OB po wystawianiu ocen w czerwcu
YOLO
Posty: 46
Rejestracja: 21 sie 2012, o 08:29

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: YOLO »

ja również zamierzam jakoś dokładniej ogarniać po wystawieniu ocen, teraz jeszcze cisną nas niesamowicie w szkole. Dziś miałam przykładowo test z biologii, jakieś tam poprawy w tym tygodniu mnie jeszcze czekają, ale w przyszły pon mam kartkówkę z biologii i test z chemii, a do środy przyszłej mają być wystawione oceny, no kurde zwariować można
Glikoproteina od czego zaczynałaś naukę? jaką kolejność działów proponujesz? i mam pytanie masz może test z olimpiady z tego roku, bo mój nauczycielka gdzieś posiała, a chciałabym go jednak mieć
mój mejl [at].com
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: bioman »

Ja zainwestowałem w Bezkregowce Jury - okazja sie trafiła, ksiazka jak nowka za 30 zł z przesylka na allegro. Biochemie+genetyke+człowieka mam całkiem dobrze obcykane, wiec w wakacje chce przerobic dosyc dokladnie te bezkregowce i reszte zoologii, rośliny (omg) skoro tyle ostatnio tego na OB było i ma być. A reszte + powtórki i testy od wrzesnia.

W tym roku ferie mi dziwnie wypadają - po etapie okregowym, wiec bede musial prosic o jakies 2 tyg (lub chcoiaz tydzien) wolnego w szkole w styczniu.

Wakacji w sumie tez nie strace, bo uczcyc to sie bede po nocach, kiedy mi najlepiej wchodzi. Mam nadzieje, ze jakos to bedzie.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości