Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Gost96 »

Ja mam takie pytanie do bardziej doświadczonych. Zawody centralne trwają 3 dni i jak rozkłada się plan? W sumie to zależy mi tylko na zwolnieniu i na napisaniu testu a min. 30% czy więc będe musiał być każdego dnia na zawodach?

Ps. Nadal boję się że odrzucą mi jakimś cudem moją pracę
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

Gost96, nie odrzucą Ci pracy, już od kilku dobrych lat takiej sytuacji nie było i nie sądzę, żeby teraz coś takiego zrobili, jak ja byłam na centralnym to po prostu kilku osobom dali punktów równo z progiem .
W pierwszy dzień jest test, w drugi ustny, a w trzeci rozdanie nagród . Jak się nie przejdzie na ustny to w pierwszy dzień już rozdawane są zaświadczenia finalisty dla tych osób, więc można śmiało wracać do domu
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Alra »

W zeszłych latach wyglądało to tak, że pierwszego dnia wszyscy się zjeżdżali, zakwaterowanie w hotelu i wieczorem zebranie organizacyjne. W sobotę był rano test, zaś wyniki po południu i wieczorem rozdanie zaświadczeń finalistom, którzy nie przeszli do ustnego. Wówczas te osoby mogły już sobie pojechać do domu albo zostać, polenić w fajnym hotelu, pozwiedzać miasto i skorzystać z atrakcji proponowanych przez komisję .
Z tymże np. moja opiekunka z okręgu nie pozwoliła na samodzielny wyjazd i dała warunek - albo wracamy wszyscy ostatniego dnia zawodów, albo przyjeżdżają po was rodzice. Także warto mieć to na uwadze.
Pracy raczej nie odrzucą, bo nawet, gdy komisja główna nie zgadza się z kosmiczną oceną z okręgowego (a są takie sytuacje), to dają te minimum punktów, ratując ucznia . Ja się przynajmniej z taką sytuacją spotkałam, nie osobiście, ale widziałam taką recenzję innego uczestnika.
Gost96
Posty: 117
Rejestracja: 26 lip 2011, o 15:58

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Gost96 »

Dziękuję
limonka09
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2015, o 14:57

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: limonka09 »

Witam, czy dochodzi do obniżenia limitu pozwalającego na kwalifikację do zawodów centralnych? Oczywiście po paru dniach/tygodniu od daty zawodow okręgowych?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Liam
Posty: 201
Rejestracja: 27 lis 2009, o 15:24

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Liam »

Czy byłby ktoś tak miły i przesłał mi skan/zdjęcia testu z tegorocznych zawodów okręgowych? Mój e mail: [at].pl
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, o 19:59 przez Liam, łącznie zmieniany 1 raz.
miozyn
Posty: 60
Rejestracja: 2 sty 2015, o 20:13

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: miozyn »

Ja również dołączam się do prośby, byłbym bardzo wdzięczny. [at].pl

michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: michal25 »

Czy należy znać wzory wszystkich związków biorących udział w fotosyntezie czy oddychaniu?

Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Alra »

Wzooory? Nieee, zostawcie sobie trochę roboty na studia .

Jakby ktoś jednak chciał się podzielić testem, to też się przypominam, bo chętnie bym zerknęła, co takiego w tym roku wymyślili.
michal25
Posty: 39
Rejestracja: 29 lip 2014, o 13:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: michal25 »

Dobrze myślałam, dzięki za odpowiedź

Goku
Posty: 32
Rejestracja: 15 lut 2013, o 19:28

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Goku »

Czy ktoś wie ile trzeba było mieć punktów w tamtym roku aby do drugiej części finału się dostać?
Fellogen
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2015, o 17:22

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Fellogen »

Wiem że zgłoszenie do XLV olimpiady biologicznej jest do 31 marca ale mam wątpliwości czy to tego czasu muszę mieć tylko konkretny temat czy muszę również mieć zrobioną część plakatu, doświadczeń itp. ?
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Alra »

Tylko temat, doświadczenia robisz, kiedy chcesz.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości