Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
aga_h
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2015, o 09:00

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: aga_h »

Wie ktoś może czy mogę użyć zwykłej wagi łazienkowej z dokładnością do 100 g do ważenia ula (ciężar udźwignie chodzi mi jedynie czy komisja dopuści taką wagę?) Zastanawiałam się także nad wagą magazynową ale to już wiąże się z większymi kosztami, ponieważ potrzebuje kilka sztuk.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

aga_h, myślę, że jeśli podasz niepewność pomiaru, to możesz zastosować taką wagę .
Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Ernestoo »

Jak ogólnikowo, holistycznie określić jedną nazwą - skład barwnikowy (zawartość chlorofilu etc.), formę i ilość materiału genetycznego oraz zawartość wybranych pierwiastków w roślinie/komórce roślinnej?
Mam na myśli, że w temacie nie chcę podawać wszystkich badanych parametrów tylko napisać coś w stylu Badanie wybranych. i nie wiem jak to określić.

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś ma jakiś pomysł xD
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Smile_Forever »

Myślę, że słowo parametry tutaj jak najbardziej pasuje A Twoja praca dotyczy wpływu jakiegoś czynnika na te wszystkie parametry czy po prostu analizujesz pod tym względem wybraną roślinę? Bo jeśli jest to pierwsza opcja to wystarczy napisać o wpływie czynnika na roślinę w temacie pracy. Jeśli druga - mógłbyś nawet pokusić się o wypisanie parametrów, bo temat nie będzie zbyt długi .
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości