Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

Co rozumiesz przez ocenę za wiedzę ogólną z biologii? W jaki sposób ją wystawia?
u nas to była ocena z biologii z poprzedniego roku
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: MatiGl »

Korczaszko pisze:u mnie w szkole tego etapu w ogóle nie było
nie tylko u Ciebie:p zresztą jaki on ma sens przeszkoda w postaci pracy badawczej jest już wystarczająca.

żadne odwołania nie pomagają w zeszłym roku brakowało mi 2ptk, i po ptakach szczęście w tym roku się załapałem:p
komar9
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:49

Zielony jestem!!!!

Post autor: komar9 »

Być może jest podobny post, ale z braku czasu proszę o pomoc.
1. Jak wyglądają poszczególne etapy tej olimpiady?
2. Czy książki te co podane na forum wystarczą?
3. Jak z tym materiałem czy przyda się robić sobie notatki, czy wystarczą te powtórki.
konturek

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: konturek »

Zajrzyj na stronę OB tam jest wszystko dokładnie opisane. Na pewno znajdziesz potrzebne informacje.

P.S. A co do książek to ja zbieram narazie najważniejsze książki, nauczę się wszystkiego w wakacje (wiem, że ich szkoda ale warto) a w następnym roku przyłożę się do pracy (tylko) i powtórki. Jak dasz z siebie wszystko - sukces GWARANTOWANY!
Widzę, że jesteśmy rówieśnikami, może spotkamy się na OB za 2 lata co? Czekam.
komar9
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:49

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: komar9 »

Dzięki za wszystko. To do zobaczenia .
konturek

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: konturek »

OK 3mam Cię za słowo.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

zielony666 pisze:P.S. A co do książek to ja zbieram narazie najważniejsze książki, nauczę się wszystkiego w wakacje (wiem, że ich szkoda ale warto) a w następnym roku przyłożę się do pracy (tylko) i powtórki. Jak dasz z siebie wszystko - sukces GWARANTOWANY!
Widzę, że jesteśmy rówieśnikami, może spotkamy się na OB za 2 lata co? Czekam.
sukces niekoniecznie gwarantowany, łatwo się na OB przeliczyć i przejechać, test to loteria - umiesz nie umiesz, zazwyczaj przechodzą dalej osoby fascynujące się biologią, rzadziej kujony, które chcą mieć z głowy maturę. Dlatego też warto się przyłożyć bardzo do pracy i brać udział w OB już od 1 klasy.
konturek

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: konturek »

Kaamil pisze:zazwyczaj przechodzą dalej osoby fascynujące się biologią
Oby tak było, bo naprawdę biologia mnie fascynuje jako nauka. Jak się uda to fajnie, jak nie, to trudno. Przynajmniej będę trochę do przodu z biologii. A ponieważ w przyszłości chcę robić coś, co na pewno będzie związane z biologią, OB jest w sam raz. Dzięki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: dragonka »

OB musi być wynikiem zainteresowania biologią, a nie odwrotnie albo gorzej- stówą z matury. Mi w tym roku się nie udało. Bedę próbować w następnym. Też wakacje nad książkami.
Btw, jakie czasopisma polecacie w przygotowaniu do OB?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

z czasopismami daj sobie spokój, choć jak cie interesuje biologia i ekologia zwłaszcza to mogę polecićprzyrodę Polską", ew.Aurę ibiologię w szkole". W wakacje też sobie odpocznij, bo z doświadczenia wiem ze sie nie wiele nauczysz. pzdr.
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: dragonka »

Ale czasopisma są ciekawsze od podręczników. Tylko nie dają kompleksowych podstaw niestety.
Wszystko to kwestia dobrego rozplanowania czasu. A ja jestem niestety książkoholikiem
nxxx
Posty: 450
Rejestracja: 8 mar 2008, o 15:54

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: nxxx »

Znajomy przerobił przez wakacje zoologię i botanikę, skutek dobry, bo laureat :p Każdy ma inne predyspozycje do nauki.
micasn
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2008, o 19:25

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: micasn »

ja też mam zamiar w wakacje się pouczyć, bo będąc w pierwszej, a po wakacjach w drugiej klasie nie zdążę się wszystkiego nauczyć i dokładnie przygotować. jak radzicie? lepiej się uczyć z podręczników lo (głównie myśle o pwn-ie i danowskim) czy wziąć się za krótkie wykłady pwn-u a podręczniki dokładnie przerobić później do powtórek?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości