Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

krótkie wykłady z PWNu są beznadziejne - tego sie czytać nie da. Na Ii et. zdecydowanie DOKŁADNIE naucz się podręczników licealnych (ja polecam Operon + np. Danowski no i najważniejsze to testy sprzed lat)
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: dragonka »

Ja też polecam operon W szkole mam Wsip ale to takie lanie wody, flaki z olejem, masło maslane ]
Pooglądaj sobie obrazki z Villego, choć niektóre rzeczy warto tez poczytać, nie przeczę Bardzo mi pomogło tamtejsze opracowanie metabolizmu.
micasn
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2008, o 19:25

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: micasn »

ja korzystam z operona na lekcji i wydaje mi się bardzo chaotyczny. w domu się ucze z pwn-u i bardzo sobie cenie ] w lewinskim są bardzo czytelne obrazki,ale wszystkie mam zebrane w vademecum z operona. dobrze,że mi Kamil powiedziałeś o tym, że krótkie wykłady są beznadziejne, bo właśnie miałem w kilka zainwestować -)
kp1990
Posty: 88
Rejestracja: 4 lip 2008, o 18:10

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: kp1990 »

ja również miałam zainwestować w kilka a wydatek to nie mały bo jedna książeczka kosztuje 40zł :p więc dzięki wielkie za radę! mam pytanie dotyczące robienia notatek - czy uważacie, że to się jak najbardziej przydaje czy raczej strata czasu ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

kto co lubi, ja robiłem ale z takich już super ponadprogramowych rzeczy.
kp1990
Posty: 88
Rejestracja: 4 lip 2008, o 18:10

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: kp1990 »

Mam pytannie do Kaamila . Napisałeś że seriaKrótkie wydkłady wyd. PWN jest kiepska. a jednak umieściłeś ją w literaturze polecanej przez Ciebie na OB ?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

bo jest kiepska, a umieściłem dlatego, że sam p[przeczytałem chyba 2 części i sie w sumie prawie nic z nich nie dowiedziałem. Szkoda na nie czasu.
ryuuzaki
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2008, o 22:49

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: ryuuzaki »

Cześć, startuje w olimpiadzie biologicznej. Mój temat towpływ soli ołowiu na kiełkowanie roślin". Mam pytanie, czy muszę mieć jakieś rachunki czy inne papiery na te sole i czy ewentualnie komisja może pytać skąd je wzięłam ? Pytam, ponieważ nie mogę znaleźć nic na ten temat w regulaminie olimpiady.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

rachunków żadnych mieć nie musisz - bez przesady, a pytanie skąd je wzięłaś może się z ich strony pojawić.
komar9
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:49

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: komar9 »

Być może to głupie pytanie i podstawowe, ale. Jaką treść powinienem umieścić w Streszczeniu, wstępie, materiałach i metodach, wynikach- tutaj to mniej więcej się orientuje i dyskusji Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: Medycyna Lwów »

wszystko pisze na stronie OB. Zwracam tylko uwagę - niezmiernie ważne jest streszczenie. Za złe streszczenia, a takich jest 90% prac, leci dużo punktów.
Streszczenie powinno być:
-krótkie ale treściwe
-ma być tak napisane, ze ktoś po przeczytaniu tylko jego wie co robiliśmy i mniej więcej jak i jakie mamy wnioski
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: MatiGl »

ja dorzucę od siebie też 3 grosze
w metodyce masz wszystko opisać tak, żeby ktoś kto to czytał, nawet laik mógł to doświadzczenie wykonać dokładnie tak jak Ty. tak mi poleciła to zrobić profesorka i 50ptk miałem nawet na centralnym za pracę:)
Ostatnio zmieniony 6 sie 2008, o 21:22 przez MatiGl, łącznie zmieniany 1 raz.
komar9
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:49

Re: Olimpiada Biologiczna - pytania i wątpliwości

Post autor: komar9 »

Wielkie dzięki za pomoc. Na pewno skorzystam.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości