Olimpiada chemiczna

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: witamina110 »

O to super.
Kurde, jak tak patrzę na tą organiczną to powoli zaczynam wątpić w to czy dam radę się tego nauczyć do następnego roku. /
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Lizzy »

To z kim się widzę na 2 etapie?:)
Lekarz Rezydent.
Gohan
Posty: 275
Rejestracja: 22 gru 2007, o 01:02

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Gohan »

a jaki okręg
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Lizzy »

Jutro zaczynamy walkę o finał Jakie są Wasze typy na zadania?
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: an_an »

typy to nie wiem, ale chciałabym krzem
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Lizzy »

I się spełniło
Btw jak Wam się podobały zadania? Moim zdaniem lab trudny.
Lekarz Rezydent.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Arnold »

No niestety mnie też lab swoim czasem zaskoczył, pomimo że ćwiczyłem na Politechnice Śląskiej. A jak poszły zadania
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: an_an »

Laboratorium było wyborne. Głównie jod nie wiem czy z labu zdobędę choć 30 %. Reszta jako tako, ale mam jeszcze przyszły rok
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Arnold »

To jesteś w dobrej sytuacji. Widziałeś jak mniej więcej to wygląda i można atakować spokojnie na finał ( a jak chcesz faktycznie na chemię to na laureata)
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Lizzy »

Zadania były nawet spoko, ale lab mi średnio poszedł i obawiam się, że przez to mogę nie przejść jak nie to matura musi dobrze pójść

an_an, ja bym na Twoim miejscu wybrała chemię na Politechnice a nie na Uniwersytecie
Lekarz Rezydent.
bysa
Posty: 175
Rejestracja: 5 paź 2007, o 12:48

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: bysa »

Skoro teoria Ci dobrze poszła to raczej bym się nie obawiała, lab to jednak zawsze drugorzędowa sprawa, tym bardziej, że nawet mając wszystko zidentyfikowane i opisane można potracić punkty (tak jak zapewne będzie w moim wypadku). Zastanawiam się, czy nikogo nie dziwi sposób oceniania laba, gdzie chcą, żeby pisać np. że w probówce znajduje się Na2O2 (już pomińmy kwestię, że przy jego roztwarzaniu powstaje mieszanina NaOH i H2O2, co jest sprzeczne z danymi zadania, bo mamy tylko 3 mieszaniny w roztworach). Co ciekawe, autor zadania nic złego w tym nie widzi. Ciekawa jestem waszego zdania na ten temat
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: an_an »

W ramach off topu, to też bym wybrała politechnikę, gdyby nie to, że leżę i kwiczę z fizyki, a chęci żeby się za nią wziąć brak Ale jeszcze mam rok, może się wezmę i wystartuję na polibudę.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Olimpiada chemiczna

Post autor: Arnold »

Niby słyszałem taką pogłoskę, że na kierunku Chemia na polibudach mają znieść inżyniera, a na Inżynierii i Technologii ma pozostać. Oczywiście nie dam sobie głowy uciąć, tylko radzę dokładniej przejrzeć czy są takie plany. Lizzy, spokojnie, też początkowo chciałem być finalistą, ale matura R z chemii jest banalna i każdy uczestnik 2 etapu pisze ją w okolicach 100. Ja np. miałem 98% a te 2% straciłem przez swoją głupotę. Wiedzę którą nabyłem na OCh wykorzystałem głównie nabiofizyce . Chociaż pewne elementy przydały się na chemii i teraz procentują na biochemii. Jednak 100% pewne z matury też jest spoko. Więc życzę finału
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości