Olympus BX z DIC

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Przeciez nawet pies z kulawa noga nie spojrzy na te kosc w tej cenie. Zawolac to mozna ile sie chce. Inna sprawa, sprzedac (choc mozna liczyc na kogos kto sie nie zna).

Zauwaz, ze nawet super zdziercy ze spachoptics maja te kosc za 200$, a oni przewaznie sprzedaja 50-100% drozej niz ceny ebayowe:

Kod: Zaznacz cały

spachoptics.com/OLYMPUS_U_MDF3_REFLECTED_LIGHT_DARKFIELD_MIRROR_CU_p/olympus-u-mdf3.htm
Mysle, ze to jest rozwiazanie zagadki.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Hyper masz racje

ale to już przegięcie pały na maksa

Kod: Zaznacz cały

spachoptics.com/product_p/olympus-u-dicthc-nomarski.htm
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

Nowy kosztuje 3700-3800$, wiec troche z ceny zjechali

Na ebayu te slidery schodza po okolo 1000-1200$, tyle, ze one sa do swiatla odbitego, wiec nie maja az takiego wziecia jak te do przechodzacego.

Swoja droga - zrezygnowales z dica w swietle przechodzacym czy masz w planach na przyszlosc?
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

NIe zrezygnowałem nadal chcę ale wiesz jak to jest, chcieć a móc to dwa różne pojęcia a ja niestety tylko chcę i coś mi się wydaje że to był strzał w kolano to tak jak by mieć w garażu lamborgini sesto elemento i nie mieć w nim skrzyni begów no i stoi sobie taki i tylko ładnie wygląda, podobnie mam z bx-em, może kiedyś jak los kolejny raz uśmiechnie się do mnie to skorzystam też z dica, szybciej i taniej uda mi się odpalić fluorescencję .
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

e tam. wszystko sie da. rozlozysz sobie kompletowanie na pare lat i pewnie za 2-3 lata bez zbednej presji bedziesz mial dica w przechodzacym. oczywiscie tylko BX sie nada do DIC bo e200 takiej mozliwosci nie ma.
w kazdym systemie problemem jest dorwanie uniwersalnego kondensora. jak to sie uda to juz z gorki
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Ale mi starsznie brak tego E200 miał fajne ciemne pole z kondensora ,kurcze już nie pamiętam jaki był efekt wiem że zamontowałem z e200 na bx , identyczne montowanie chyba będę musiał pożyczyć go i jeszcze raz zobaczyć co z tego wyjdzie,2-3 lata fajnie by było ale realia są na naście ale kto wie różne los niespodzianki zsyła dwa miesiące temu jak by mi ktoś powiedział że będę miał coś takiego to bym go obśmiał i wysłał do psychiatry, o, tyle powiem o planach .
ps. a jak u Ciebie z fotkami?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

Na razie ciesz sie tym co masz, kompletuj co sie da, miej rezerwe budzetowa na to jakby pojawilo sie cos z DIC. My dalismy rade choc nie dawano specjalnych nadziei, takze Ty tez to z czasem zrobisz
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Hyper »

na BXa mozesz bardzo latwo dostac kondensor ciemnego pola (sam juz Ci zapodawalem linki pare razy). Johny podpowiada, ze pasuje tez kondensor nikonowski, wiec tym bardziej jest szansa taki kupic.

Ja w koncu zlapalem oczlika, ktory jest wielokrotnie wiekszy niz orzeski obserwowane wczesniej i moglem w koncu przetestowac jak sie sprawuje DIC w moim E600.

Co prawda jeszcze troche to jest amatorka wspomagana gumka recepturka i tasma klejaca, ale dziala )

Po tym co zobaczylem moge powiedziec tylko - WOW!

Tak pieknego DICa sie nie spodziewalem. Oczlik niemal wyskakiwal z obrazka. Wygladal jakby byl naklejony na szare tlo. Chcialem mu troche zdjec zrobic, ale cos mnie odciagnelo na troche od mikroskopu i jak wrocilem to sie okazalo, ze woda wyschla na szkielku

Tym bardziej zaluje, ze nie moge w zaden sposob znalezc brakujacych pryzmatow do kondensora i jestem w zasadzie ograniczony do obiektywow 10x i 20x.

W swieta bede sie staral zmontowac jakis wygodny polaryzator dic i falowke.
Wtedy bedzie mi jeszcze latwiej prowadzic obserwacje.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Koniecznie musisz coś pokazać , nawet jak Ci nie wyjdzie , to spoko, w końcu zaczynamy focić z mikroskopu , ja do bx-a podłączyłem canona i mam na dużym ekranie podgląd na żywo w trybie liveviev, aparatu nie dotykam (tylko przy włączeniu), używam programu canona i mam tam wszystko pełne sterowanie aparatem , mogę zaznaczyć punkt na monitorze powiększa mi ten obszar na maxa i jeszcze dokręcam śrubą ostrość, fajna jest z tym zabawa ale cały czas mi brakuje ostrości i nie wiem co jest tego przyczyną muszę się ratować maksymalnym wyostrzaniem w programie a to już dla mnie taki niesportowy doping , w zasadzie gołe zdjęcie z samej puchy to półprodukt liczy się efekt końcowy , zawsze w rawach bo większa możliwość do obrobienia, chciałbym zobaczyć zdjęcia początkowe bez obrabiania naszych najlepszych fociarzy to by dużo powiedziało ale to osobista tajemnica , był kiedyś taki gościu co zbierał nagrody za zdjęcia w plenerze , jakieś zwierzątka i takie tam bardzo ciekawe momenty rzadko spotykane i okazało się że skubaniec wszystko montował wklejał sobie sarenkę z wilkiem a wszyscy byli zachwyceni że udało mu się uchwycić moment polowania
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Wczoraj kombinowalem z kondensorem PZO ciemnego pola i polaryzacyjnym z Olka
Załączniki
20160111_193106.jpg
20160111_193155.jpg
20160111_193716.jpg
20160111_193536.jpg
20160111_193457.jpg
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, o 10:30 przez Wojtek37, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Takie coś wyszło z tego zdjęcia są nie poprawiane w PS tylko minimalnie podciągnąłem ostrość można by dużo lepiej poprawić ale chodziło mi o to że by zobaczyć czy w ogóle działa, pokazać wam jak działa i jakoś tam działa , ale zawsze to coś innego niż jasne pole, znalazłem jakiegoś małego robala w pęcherzyku powietrza
Załączniki
5x matalograficzny
5x matalograficzny
10x metalograficzny
10x metalograficzny
20x metalograficzny
20x metalograficzny
40x
40x
Ostatnio zmieniony 12 sty 2016, o 11:20 przez Wojtek37, łącznie zmieniany 1 raz.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: LoginPiotrusia »

Rewelacja! Kondensor firmy PZOly". Kombinowanie to podstawa. Już czekam na kolejne zdjęcia, gdy zaczniesz kombinować ze sliderami, filtrami czy UFG
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Olympus BX z DIC

Post autor: planapo »

Gratulacje! Jak ja lubie ogladac takie patenty

Posiadania docelowego i skompletowanego setu ma pewna konsekwencje - spada kreatywnosc
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość