Opakowania

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
yapi1991
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2010, o 21:49

Droga opakowań od sklepu do ??

Post autor: yapi1991 »

Witam mam dodatkową pracę z biologii. Pani kazała mi przygotować prezentacje multimedialną na taki temat Droga opakowań od sklepu do.

Zabardzo nie mogłem znaleźć w internecie materiałów. Proszę Was o pomoc w pracy. Podam także że chodzi tu o opakowawania ze sklepów i co się z nim dzieje. Co zostaje z niego zrobione itp. (czyli coś w rodzaju recyklingu"

Prosze o podanie róznych linków.

Z góry dziękuję.
meduza
Posty: 195
Rejestracja: 9 gru 2008, o 18:58

Re: Droga opakowań od sklepu do ??

Post autor: meduza »

możesz to zrobić sam, wystarczy pomysł
zacznij od takiego slajdu, ze np. dzieci kupuja batoniki i potem bach zdjęcie zaśmieconego lasu, papierów na ulicy i coś w rodzaju że nie taki powinien być koniec drogi śmieci. I potem coś o segregowaniu śmieci, poszukaj informacji o spalarniach ekologicznych, o ponownych wykorzystaniu śmieci. Tego naprawde jest mnóstwo w necie, tylko poświęć na to trochę czasu
Fenixx
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2014, o 13:56

Re: Opakowania

Post autor: Fenixx »

Może warto postawić na dobrą jakość, takim gwarantem jest na przykład producent opakowań, który pozwala rozwijać się firmom, zarówno tym wieloletnim jak i nowo powstałym.
Andrzej1q
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2017, o 13:10

Re: Opakowania

Post autor: Andrzej1q »

No tak, jakośc przede wszystkim. Moim zdaniem na nic innego nie warto zwracać uwagi.
Sigrid
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2017, o 11:34

Re: Opakowania

Post autor: Sigrid »

Na jakość trzeba zwracać szczególną uwage.
Marian321
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2017, o 08:35

Re: Opakowania

Post autor: Marian321 »

To prawda, przecież jakość jest najważniejsza. Należy wydać więcej ale być pewnym że jakoś jest ok.
wortokusz
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2017, o 14:23

Re: Opakowania

Post autor: wortokusz »

Zrób tak: Pokaż cały proces opakowania: od jego wytworzenia, jakie trzeba surowce wykorzystać, po to co się z nim dzieje (ląduje w oceanie, na wysypisku śmieci, jest przetwarzany, ląduje do lasu).
olik98t
Posty: 1
Rejestracja: 3 lis 2017, o 13:49

Re: Opakowania

Post autor: olik98t »

A no to jest jakiś pomysł. W sumie nawet ciekawa sprawa musze przyznac.
Tomo771
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2017, o 08:01

Re: Opakowania

Post autor: Tomo771 »

To prawda, na takie opakowania zwraca sie uwagę.
adamazar

Re: Opakowania

Post autor: adamazar »

Też uważam, że należy bardzo zwracać uwagę na jakość opakowań. Dzięki temu do środowiska nie wprowadza się złej jakości materiału, który potem może negatywnie oddziaływać na środowisko. Tu jako przedsiębiorca, który stara się działać zgodnie z prawami zrównoważonego rozwoju i poszanowaniem środowiska, zawsze kupuję opakowania na moje produkty od sprawdzonego, do tego polskiego (patriotycznie) producenta [mod]. Jeśli potrzebujesz jakichś informacji o opakowaniach do Twojego wypracowania, myślę, że możesz też się do nich zwrócić o jakieś materiały. Pracują tam bardzo życzliwi ludzie, więc myślę, że mogą pomóc.
kartonik

Re: Opakowania

Post autor: kartonik »

Najwyższa jakość opakowań jaką udało mi się dostać prowadząc sklep jest na [mod] - wysoka jakość gwarantuje ponowne użycie. Większość ich toreb jest eko - czyli wyprodukowane z odnawialnych substancji. Jestem zachwycony opakowaniami z tej hurtowni
kartonik

Re: Opakowania

Post autor: kartonik »

Świetnej jakości opakowania można dostać na [mod] Genialna wspomniana już jakość, w rozsądnej cenie.
terkes
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2019, o 11:23

Re: Opakowania

Post autor: terkes »

Ja zamawiam opakowania z [mod] Staram sie wybierac eko produkty. Mnóstwo z nich używam kilkukrotnie i wiem, że większość wykorzystuje ponownie kartony. Przy zakupach, czy przeprowadzając się.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość