Orzech włoski - określenie wieku

Biologia pełna jest ciekawostek, z którymi warto zapoznać się aby pogłębić wiedzę na temat otaczającego nas świata
Ciekawy111
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2012, o 22:01

Orzech włoski - określenie wieku

Post autor: Ciekawy111 »

Dzień dobry

Oglądając film Vinci Juliusza Machulskiego spotkałem się z tekstem:

"Magda -Da Vinci to orzech. Na szczęście. Po już 50 lat po ścięciu orzechu nie da się określić wieku drewna, równie dobrze może mieć 51, co 600 lat.
Szerszeń -Skąd to wiadomo?
Magda -Dentrochronologia. Sęk w tym, że orzech włoski o tak szerokim pniu u nas nie rośnie."



Pogrubiony tekst mnie ciekawi .
Szukając informacji na ten temat (opierając się głównie o google) niestety odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie nie uzyskałem dlatego też przychodzę z tym problemem do Was, mając cichą nadzieję iż pomożecie mi w potwierdzeniu owych słów konkretnymi dowodami )).

W internecie więcej jest stron dotyczących możliwości wycinania drzew, potrzebnej na to zgody i o określaniu wieku żywych drzew aniżeli o wieku orzecha włoskiego którego rzekomo nie da się określić 50 lat po jego ścięciu

Szukałem długo i bez większych sukcesów tak więc za odpowiedzi poparte (najlepiej) naukowymi dowodami z góry wielkie dzięki
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Orzech włoski - określenie wieku

Post autor: AnnaWP »

Pierwsze słyszę.
Dendrochronologia to dość prężna dziedzina, a u nas nawet drzewa rozpierzchłonaczyniowe wykazują jednak przyrosty widoczne pod mikroskopem, więc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości