Oświetlacz - Biolar - jak rozebrać

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Oświetlacz - Biolar - jak rozebrać

Post autor: eukariont »

Cześć,
To mój pierwszy post, chociaż już od dłuższego czasu czerpię wiedzę z Waszego forum, za co Wam dziękuję :).

Mam pytanie do fachowców od sprzętu.

Ostatnio kupiłem Biolara. Niestety okazało się, że jedna z żył wewnątrz oświetlacza jest urwana. Chodzi o typowy oświetlacz biolarowy na żarówkę. Udało mi się go rozebrać, jednak nie mogę wyciągnąć z obudowy tej okrągłej płytki, na której znajdują się złącza żarówki (i do której od strony obudowy przyczepione powinny być przewody).
Nie wiecie jak się do niej dostać aby ją wyjąć?
Pozdrawiam :).
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: Oświetlacz - Biolar - jak rozebrać

Post autor: eukariont »

Pierwszy post i błąd. Powinno być w podforum technicznym. Przepraszam.
eukariont
Posty: 40
Rejestracja: 18 gru 2019, o 06:32

Re: Oświetlacz - Biolar - jak rozebrać

Post autor: eukariont »

Odpowiadam sam sobie :). Wydaje mi się, że od strony przewodów, głęboko, jest nakrętka z symetrycznymi wcięciami. Taka na klucz palcowy. Niestety typowe nastawne klucze palcowe z ofert w internecie są moim zdaniem za krótkie, a ponadto prawdopodobnie nie zmieszczą się się od strony przewodów (średnica wnętrza oświetlacza jest mała w porównaniu do wielkości sanych kluczy, a sama nakrętka jest głęboko).
Stąd moje pytanie do tutejszych mechaników mikroskopowych. Może wiecie gdzie można dostać odpowiednie (długie i cienkie) klucze palcowe? :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości