Pediatria-podręcznik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
asiuula
Posty: 26
Rejestracja: 21 lis 2009, o 15:35

Pediatria-podręcznik

Post autor: asiuula »

Mam zamiar zakupić książkę do pediatrii, co polecacie? Słyszałam, że Kubicka, Kawalec dosyć słaba, a może nowe wydanie 2013 jest bardziej przystępne? Słyszał ktoś o Nelsonie?

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pediatria-podręcznik

Post autor: Medycyna Lwów »

nie ma dobrych podręczników, chyba że nowa Kubicka
dla mnie jedynym źródłem pediatrii dającym się czytać i nauczyć była seria uczelnianych WUMowskich skryptów.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Pediatria-podręcznik

Post autor: Mårran »

Ja działałam z Kubickiej trochę i średnio, przyznam, wspominam, ale najnowszej nie miałam.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Pediatria-podręcznik

Post autor: randomlogin »

Kubicka (stara) jest gorzej niz srednia, ale pod LEK sie sprawdza (przynajmniej pod te pytania, z ktorymi mialem blizszy kontakt, czyli bez ostatnich dwoch czy trzech sesji), wiec w tym kontekscie moge polecic. Co sie sprawdzi na konkretnej uczelni to trzeba pytac u siebie. Po polsku podrecznika, z ktorego mozna sie nauczyc pediatrii (dla umienia, a nie pod test) to chyba po prostu nie ma. Nowej Kubickiej tez w rekach jeszcze nie mialem, ale nie wierze, ze cos sie diametralnie zmienilo.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Pediatria-podręcznik

Post autor: Medycyna Lwów »

Kubicki nie czytałem ani na LEK, ani na egzamin uczelniany, a na LEKU z pediatrii nie powtarzając 86% wyskrobałem. Nie da się do LEKu nauczyć wszystkich książek z literatury podanej - trzeba to zrobić mądrze i sprytnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości