Pediatria

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zdzisław
Posty: 271
Rejestracja: 1 cze 2009, o 02:52

Re: Pediatria

Post autor: zdzisław »

KhaymanO_o, nie prawda - pracować można jako lekarz w wielu miejscach. Specjalizacja (odpowiednia ) daje duże możliwości pracy w własnym prywatnym gabinecie, oraz jest doskonałym argumentem przy negocjacjach finasowych z pracodawcą.
aspergillus, neonatologa tak naprawdę jest cieżka, ale za granicą opłacalna i to bardzo. Oczywiscie pełna racja - po neonato raczej prywatnego gabinetu nie otworzysz

To że wywiadu się od samego pacjenta nie zbierze to charakterystyka całej wetetynarii (tj pediatrii) nie tylko neonato
Co do gastroenterologii pediatrycznej u mnie na oddziale pracuja gastroenterolodzy dorośli czyli po internie.
Ps moj oddział tylko dlatego ze robie tu stażnic wiecej)

aspergillus,
Majac pełne prawo wykonywania zawodu w poz jest się w miarę samodzielnym lekarzem. Wypisuje się opinie zleca badania, przepisuje leki. POZ, pogotowie, nocna pomoc świateczna zwłaszcza w mniejszych miejscowosciach z otwartymi rękoma przyjmuje lekarz jakich kolwiek.i nawet sensownie płaca
Borys92

Re: Pediatria

Post autor: Borys92 »

aspergillus pisze:urologia dziecięca (też podstawowa)
Urologia dziecięca nie jest specjalizacją podstawową.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Pediatria

Post autor: Khayman00 »

Słyszeliście o planach połączenia specjalizacji z pediatrii i neonato w najbliższym czasie. Bo mi się coś takiego o uszy obiło i do tego miałaby to być specjalizacja uznawana w Unii.
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Pediatria

Post autor: Khayman00 »

Odgrzewam stare kotlety z przed roku, bo chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was słyszał coś nowego w tej sprawie. Czy jest to nadal tylko jakaś plotka, czy ktoś nad tym poważnie pracuje. Bo problem z pediatrami i neonatologami (kwestia ilości) jest bardzo nagląca, z tego co mi wiadomo, w Polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości