PFGE elektroforeza pulsacyjna

Cytologia, inaczej biologia komórki - nauka o budowie wewnętrznej i funkcji podstawowej jednostki budulcowej organizmów żywych jaką jest komórka.
jasiowa
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2008, o 21:04

PFGE elektroforeza pulsacyjna

Post autor: jasiowa »

kto zwięźle mi wyjaśni o co w tym chodzi? wiem ze to do rozdziału większych sekwencji dna, ale jak to przebiega nie piszcie zebym szukala w google bo po polsku nic nie ma, a z moja wiedza w tym temacie nie pokusze sie o tlumaczenie czegokolwiek bardzo prosze o pomoc! pojutrze egzamin
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: PFGE elektroforeza pulsacyjna

Post autor: Savok »

W aparacie do PFGE elektrody sa ulozone dookola blatu, a nie tylko na poczatku i na koncu. Napiecie jest przykladane pulsowo do kazdego ukladu na zmiane.
Chodzi o to, ze niektore przypadki elektroforezy sa bardziej podatne na wkrzywienia rozwijanego elektroforetogramu niz inne. Dzieki celowemu zmienianiu wektora migracji probki w rozwijanym zelu uzyskuje sie idealnie prosty wektor wypadkowy.

Pytanie w jednym dziale jak widac wysatrczy.
jasiowa
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2008, o 21:04

Re: PFGE elektroforeza pulsacyjna

Post autor: jasiowa »

dzięki! przepraszam za zaśmiecanie forum, ale jestem w kropce! dzięki za odpowiedz! pzdr
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości