PIĄTKOWA CHEMIA

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Gekon »

Dzieki. Bo wlasnie ja zapisalem 3 sposobem i obawialem sie,ze zle
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: scarlett89 »

gosiaczek) pisze: mnie w podr do chemii we współczynniku K jest woda, ale jak będą oceniać nie wiem.
w jakim?
Awatar użytkownika
zielenica
Posty: 502
Rejestracja: 5 sty 2008, o 19:13

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: zielenica »

w ZamKorze Poźniczka jest, że można pominąć, bo jest stałe.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Gekon »

Ja na maturze stala napisalem z woda i obawiam sie ,ze to jest zle.

Chociaz w ksiazce operonu wyraznie pisze,ze do stalej nie uwzglednia sie tylko reagentow ze stalym tanem skupienia s nic o cieklym nie wspomniana

Wiec nie wiem
Awatar użytkownika
Wendy
Posty: 430
Rejestracja: 15 maja 2008, o 16:39

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Wendy »

Co prawda podręcznika z operonu nie miałam, ale zbiór zadań tak. I tam w zadaniu, uwzględniona była woda.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: scarlett89 »

ewka89 pisze:Co prawda podręcznika z operonu nie miałam, ale zbiór zadań tak. I tam w zadaniu, uwzględniona była woda.
Podawajcie konkretne pozycje, tytuł, itd.
Ja popelnilam niestety ten sam blad z K. Mimo tego, ze moja pani mowila o nieumieszczaniu wody w zapisie stałej, ech. Skoro w niektorych ksiązkach jest to jednak uwzgledniane, to co jest grane? heh.
bedroom-bar
Posty: 97
Rejestracja: 11 lip 2007, o 09:04

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: bedroom-bar »

można ale nie trzeba ?:D:D
nogonorek

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: nogonorek »

ja proponuje zalozyc nowy temat w dziale chemia z tym pytaniem.poczekamy co na to powiedza autorytety)
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Karolina* »

Ja już też nie wiem, jak ma być z tą wodą, ale podaję konkretny przykład: w podręczniku do 2 klasy liceum - chemia nieorganiczna - wydawnictwa M. Rożak jest uwzględniona w zapisie na stałą woda w mianowniku, dlatego wydaje mi się, że obydwie wersje będą uznawane, ale pewności nie mam. Pozdrawiam i głowa do góry
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: biedronka! »

oby bylo uznane, bo punkt w tą czy w tą jednak robi róznicę , pradwa ?
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: Karolina* »

Też jestem tego zdania, że każdy punkt jest na wagę złota - zwłaszcza, że jeżeli egzaminatorzy będą jakoś drastycznie cięli punkty z biologii, to chemią można to jakoś nadrobić - a swoją drogą, to od matur z bio-chem-fiz dopiero drugi tydzień mija, a mnie się wydaje, jakby to już były wieki.strasznie się dłuży ten czas do podania przez CKE wyników. Pozostaje tylko uzbroić się w cierpliwość, ale to już nie jest takie proste. Pozdrawiam
gosiaczek;)
Posty: 456
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:54

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: gosiaczek;) »

zielenica pisze:w ZamKorze Poźniczka jest, że można pominąć, bo jest stałe.
właśnie tam. Na pewno nie spotkałam się z tym, że jest to zapis błędny, więc tyle mogę powiedzieć. Ja wpisałam wodę, ale co to da się teraz zastanawiać. I tak nigdy nie dowiemy się gdzie straciliśmy niektóre pkty.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: PIĄTKOWA CHEMIA

Post autor: scarlett89 »

gosiaczek) pisze:Ja wpisałam wodę, ale co to da się teraz zastanawiać. I tak nigdy nie dowiemy się gdzie straciliśmy niektóre pkty.
Uściślę - moja pani od chemii z kursu mowila zeby pomijac wodę. Dzisiaj rozmawialam ze swoją chemiczką ze szkoly i powiedziala ze zapis z wodą nie jest błędny - powinni uznawać.

[ Dodano: Czw Maj 29, 2008 20:15 ]
Więc - jak są takie watpliwości. to na naszą korzyść D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości